© 2019 by Bahar Buse Ünver

POPO ESTETİĞİ

Brezilya Popo Estetiği (BBL) olarak da bilinen “Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme Ameliyatı”, vücudunuzun istenmeyen bölgelerinden alınan yağların kalçalarınıza enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Vücut şekillendirme prosedürü, diğer bir deyişle Liposuction ile kombine edilmiş kalça büyütme ameliyatıdır. Bu ameliyatla kalçalarınızın daha dolgun ve yuvarlak hatlara sahip olmasıyla beraber genel hatlarınızın da dengeli ve kıvrımlı bir hale getirilmesi amaçlanır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte, Sırt Bölgesi, Bel ve evresi, Baldırlar ve Karın, yağ alımı için  seçilen bölgeler arasındadır. Popo Estetiği sonrası fazla olan bölgesel yağlar vücut kıvrımlarına eşit dağıtılacağı için vücut şekilli ve dolgun bir görünüme kavuşur. Böylece bel oyuntusu açığa çıkmış, bacak düzgünlüğü sağlanmış bir vücutta poponuz daha güzel gözükecektir. 

 

Popo şekillendirme ameliyatları; Lipofilling ve Liposuction (Brasillian Lift), Popo Protez ve Popo Germe ameliyatlarıdır.

POPO PROTEZİ

Popo protez ameliyatını poposu düz olan, dolgunluğu çok az olan hastalarda dolgunluğu sağlamak amaçlı yaparız. Gizli bölgede kesi yapıldıktan sonra kas dokusu arasına silikon jel dolgulu protez yerleştirilir.

Popo protezi oturulduğunda patlar mı? Kas güçsüzlüğüne neden olur mu?

Popo protezi ameliyatı sonrası rahatlıkla üzerine oturabilirsiniz. Zaten bir süre sonra varlığını unutursunuz. Kesinlikle kas güçsüzlüğü yaratmaz.

POPO DİKLEŞTİRME

Popo dikleştirme ameliyatı özellikle çok kilo vermiş, bu nedenle dokularında sarkıklık oluşmuş olan kişilerde yeniden popo şekli kazandırmak için yaptığımız operasyondur. Burada sarkmış olan cilt çıkarılır, kişinin kendi yağ ve ciltaltı dokusu uygun şekilde katlanarak popo dolgunluğu oluşturulur ve popo cildi üzerine örtülür. 

Ameliyat Sonrası

Ameliyattan hemen sonra destekleyici korse giymeniz gerekmektedir. Bu korse ödem ve şişlik oluşumunu minimuma indirmek ve en iyi sonucu elde etmek için ameliyatı takip eden 3-4 hafta süresince giyilmelidir. İlk 2 hafta popo üstüne fazla oturmamaya ve sırt üstü yatmamaya, aşırı fiziksel aktivitelerden uzak durmaya özen gösterilmelidir. Ameliyatta alınan ve graft edilen yağ miktarına bağlı olarak oluşan şişme ve ödem bir kaç hafta içerisinde yok olmaya başlar. Hastaların çoğu iki hafta içerisinde işlerine bir ay içerisinde ise günlük hayatlarına dönebilmektedir. Kalçanızın nihayi görünümünün oturması 6 ay kadar sürer.

OP. DR. MERT DEMİREL