Thuluim Lazer

Yüz germe yani face-lift, yaşlanan yüzü en çok değiştiren işlemdir. Daha önce yaşlanan yüz konusunda ayrıntılı olarak ta anlattığım üzere, yaşlanan yüzün bir çok komponenti vardır. Bir çok detay, yüz gençleştirmede önem arzeder. Fakat dediğim gibi, yüz germe işlemi bir anda büyük değişikliklere neden olur.

Yüz Germe işlemine en uygun aday kimdir?

Yüz’ü gençliğine göre oval şeklini kaybedip, kare halini alan herkes, yüz germe işleminden fayda görebilir. Peki yüz ovalinin kaybolması ne demektir? Çene ucunu, ters döndü bir üçgenin tepesi gibi düşündüğünüzde, çene kemikleri bu üçgenin hemen yanında bulunan kenarlara denk gelir. Yer çekimi ve bunun yanında bir çok değişik faktör nedeniyle “yanak” aşağı doğru sarkarak üçgeni, kare yapar. Kısaca yüz ovalini bozan şey, yanakların aşağı doğru sarkmasıdır.

Yüz Germe ameliyatında kesi nerede olur?

Yüz germe işleminde kesi favori bölgesinden başlayan, kulak önü çizgisi boyunca aşağı devam eder, kulak memesi etrafından arkaya doğru kıvrılır, kulak arkasında yukarı çıkar ve daha sonra 90 dercelik bir açı ile saç çizgisi boyunca arkaya ve aşağıya doğru uzanır.

Bunun dışında boyun germe yapılacak ise, ek olarak çene altında, şakak kaldırılacak ise favori hattından daha yukarıya doğru saç çizgisi boyunca, kaş kaldırılacak ise kaş hizasında saç içerisinde yatay bir hat boyunca, ayrıca göz kapaklarında da kesiler olur.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA