Profil Estetiği

Yüzde güzellik algısı bir bütün olarak ele alınır. Tüm organların birbiri ile uyum ve ahenk içinde olması esastır. Bu uyumun temeli de burun ve çenenin birbiri olan ilişkisi ile doğrudan ilişkilidir.

Yüzümüze yandan baktığımızda bazen burnumuzun çok iri, belirgin veya kemerli olduğunu düşünürüz. Belki öyledir ama bazı durumlarda çene bölgesi biraz geride olduğundan da burnumuz daha belirginmiş gibi görünmektedir. Yüzde çok dikkat çekmediğini düşündüğünüz çenenin ifadenize katkısı büyük. Özellikle küçük çene yüzü daha basık ve olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Çenenin geride olması burun bütünlüğünü de bozabilir. Oysa çeneyi belirginleştirerek, daha iyi bir yüz ovaline sahip olabilirsiniz.

Profiloplasti; çene ve burun ameliyatlarının bir arada yapılması işlemidir. Bu taleple gelen hastanın görüşme sırasında farklı açılardan fotoğraflarını çekip işlem sonrası oluşacak muhtemel görüntüyü kendisi ile paylaşıyorum. Çenede belirginlik oluşunca bu anında tüm yüzdeki ifadeyi etkiliyor.

ÇENE İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Eğer çene için belirgin bir hat düşünülüyorsa, bunu gidermek için en uygun yöntem çene ucu implantlarıdır. Tıbbi silikondan ya da medpor, gore-tex gibi başka yapılardan oluşan çeşitli implantlar mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılanı silikon implantlardır. Karşıdan görülmeyecek şekilde, çenenin hemen altından yapılan bir kesi ile lokal anestezi altında bu implant yerleştirilir.

Dikişler altı veya yedinci günde alınır. Eğer alında bir bombe de düşünülüyorsa, yağ enjeksiyonları ile daha belirgin alın elde etmek olasıdır. Bu işlem de lokal anestezi altında uygulanır. Alının ve çene ucunun belirgin olmadığı, burunda da deformitenin olduğu durumlarda bu üç uygulama eş seanslı olarak gerçekleştirilebilir.

ÇENE İÇİN KISA VADELİ ÇÖZÜMLER

Çene implatı uzun ömürlü bir uygulamadır. Bu ameliyat için kararsız olanlara çeneye dolgu ile de belirginlik oluşturmak ve yeni bir hat yapmak mümkündür. Kullanılan dolguların içeriğine göre işlemin ortalama 1 yıl kadar kalıcılığı vardır.

Çene dolgusu yaklaşık 15 dakikada uygulanır. Lokal anestezi ya da anestezik krem ile uygulanabilir. İşlem hafif ve ağrısızdır ve etkisini anında gösterir. Çenede istenen görüntüye göre 1 tüp ya da 2 tüp dolgu birden kullanılabilir.

İşlemden sonra 10 dakika kadar buz uygulanır ve hasta sosyal hayatına devam eder.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA