Popo Estetiği

Bel oyuntusunun altında, bacaklar ile uyum içinde, hafifçe geriye ve yanlara çıkık duran popo, estetik anlamda ideali temsil eder. Pürüssüz bir cilde sahip ve hemen altta yapının temelini oluşturan gluteal kaslar ile uyum içinde olması hedefi temsil eder. Elbette vücudumuzun bu bölgesi de, diğer bölgeler gibi kilo alıp verilmesine ve spor yapip yapmamamıza göre bize bir alt yapı oluşturur. Hatta devamlı üstünde oturduğumuz bir uzuv olduğundan dolayı Diger bölgelerden hızlı yıpranır.

Hasta bize başvurduğunda ulaşmak istediği hedefleri tutturmamizda ona çok ihtiyacımız olduğunu bilmeli. Kilo kontrolü, squat tarzı spor aktiviteleri, cilt bakımı devamlı hayatinin bir parçası olmalidir.

Peki biz popo estetiğinde ne gibi uygulamalar yapiyoruz? Burada temel probleme göre değişik çözümler üretebiliyoruz.

  • Temel problem cilt fazlalığı ise; popo kaldirma cerrahi işlemi yapilabilir. Bu popo ile bel kıvrımından ya da bacak-popo bileskesinden yapılan bir girişim ile fazla cilt ve ciltalti dokusunun alinmasi ve tekrar dikilmesi işlemidir. Bu islem bazen kisinin kendi dokusunun popo hacmi icin tekrar kullanılmasını ( flep yöntemi) da içerebilir.
  • Temel problem yağ dağılımı daki problem ise; yağ transferleri uyguluyoruz. Halk arasinda bilinen ismi ile BBL ( brazilian butt lifying)
  • Temel problem doku eksikliği ise; popo protezleri cerrahi olarak konabiliyor.

Bütün islemlerin kendine ait iyileşme dönemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Seçilecek yöntem yukarıda sayılanların bir kombinasyonu da olabilir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA