Orta Yüz Germe

Orta yüz neresidir?

Alt göz kapaklarından başlayan içte burun, dışta kulak önü ile, altta da ağız köşesi ile sınırlanan bölgeye ORTA YÜZ denir. Orta yüzün en belirgin anatomik bölgesi ELMACIK KEMİĞİ dir. Dolgun bir elmacık kemiği, gençliğin, dişiliğin simgesidir. Yuvarlak hatlı, ağıza doğru incelen bir orta yüz, en ideal şekildedir.

Dolgun elmacık kemikleri yüzdeki güzellik algısı için oldukça önemlidir. Dünyada güzellikleri ile ön plana çıkmış birçok ünlü isme bakarsınız hepsinde çıkık ve dolgun, belirgin elmacık kemikleri olduğunu fark edersiniz. 20-30 yaş aralığında tam olması gereken yerde olan elmacık kemiği altındaki yağ dokular, ifadeye hem daha genç hem de daha canlı bir görünüm verir. Bu görüntünün güzellik algısındaki önemini bilen kadınların birçoğu, kendilerinde yetersiz elmacık kemiği hacmi olduğunu düşünürse bu bölgeyi daha canlı ve dolgun gösterecek dolgu ya da yağ enjeksiyonu gibi işlemlerden yardım alır. Dolgular pratik uygulanışı ve verdiği başarılı sonuçlar ile bu bölgede çok iyi sonuçlar verir. Yağ enjeksiyonu uygulamaları, dolgu işlemine kıyasla bir miktar daha meşakkatlidir çünkü ameliyathane ortamında uygulanırlar. Ancak yağ enjeksiyonu kalıcılığı, dolguya oranla çok daha fazladır. Kişinin kök hücre bakımından zenginleştirilen kendi yağı, hyalüronik aside oranla bölgede çok daha uzun süren bir tutunma sağlar.

Ameliyatsız denen ya da minimal invazif denen bu yöntemlerle, orta yüz bölgesine dolgunluk ve gençlik aşılanabilir. Fakat bazı durumlarda; esnekliğini yitirmiş ciltlerde, ağır yüz olarak tabir ettiğimiz durumlarda dolgulama işlemleri yetersiz olabilir. Hatta bazı vakalarda durumu ağırlaştırır. Yüz dolguyu yerinde tutmayıp, aşağı doğru kaydırırsa, yorgun yüz görünümü daha da belirgin hale gelebilir.

Bu ince terazide duran gençlik ve güzelliğe ulaşmak için başka metotlar da mevcuttur. Elmacık kemiği implantı uygulaması. Silikon ya da poröz polietilen yapıdaki implant materyalleri ticari olarak bulunur. Çeşitli boy, hacim ve şekilde, ihtiyaca göre seçilir. Alt göz kapağından ya da ağız içerisinden yapılan yerleştirmeler ile, orta yüz, elmacık kemiği bölgesindeki doku eksikliği giderilmiş olur. Bu yapılar erimez, şekil ve yer değiştirmezler. Çok fazla sarkma olmamış problemin volüm eksikliğinden kaynaklandığını bildiğimiz olgularda çok iyi sonuçlar vermektedir.

Bu yüz implantları tek başlarına ya da bir orta yüz germe ameliyatı ile beraber uygulanabilir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA