Meme Küçültme

Kronik hale gelmiş sırt ağrısı, sık sık baş gösteren bel problemleri, sıcak havalarda oluşan pişik, tatillerde giysi seçme derdi ve ön önemlisi de ayna karşısındaki mutsuzluk kişileri meme küçültme ameliyatına iten etmenlerdir. Meme küçültme ameliyatları aslında bir lüks değil, ihtiyaçtır. Çünkü bu problemler hem beraberinde birçok sağlık problemini de getirecek, hem de kişiyi sosyal ve psikolojik açıdan sıkıntı verecektir.

Ayna karşısında yaşanılan mutsuzluğa meme büyüklüğünün beraberinde getirdiği sağlık sorunları da eklenince, bu durum hayat kalitesini ciddi oranda etkilemektedir. Ancak günümüzde kullanılan teknik ve yöntemlerle kişiyi hem ideal meme ölçüsüne, hem de estetik bir meme formuna kavuşturabilmek mümkündür.

Meme büyüklüğü problemi aşırı kilo alımına bağlı olabileceği gibi, kimi zaman da genetik olarak karşılaşılabilir. Genetik kaynaklı durumlarda 18 yaşından küçük hastalar için aile onayı ile ve 18 yaşından sonra da tüm hastalar için uygulanabilir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASI İZ KALIR MI? NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Meme küçültme ameliyatlarında hastaların aklını en çok kurcalayan konu izlerdir. Bu operasyondan sonra meme üzerinde bir takım izler kalacaktır. Ancak bu izler bikini ya da çamaşır içinde gizlenebilecek türdendir ve zaman geçtikçe belirginliği azalarak silikleşir. İzler seçilen yönteme göre ya meme altından ters T şeklinde, ya da meme ucu çevresinden lolipop şeklinde olur. Meme ucu çevresindeki dikişler, hemen hemen hiç belli olmaz. Diğer izler ise, zaman içinde kişinin bile unutacağı şekilde belirsizleşerek iyileşme gösterir.

Meme küçültme ameliyatları sonrası kişide kronik hale gelen sırt ve bel ağrısı şikayetleri ortadan kalkar. Bele binen yük azalacağı için kişi daha kolay bir şekilde spor yapabilir, daha uzun yürüyüşlere ve daha hareketli bir yaşama başlayabilir. Omuzlarda oyuntu yapan sütyen askıları ve giysi seçimindeki kamufle derdi de ortadan kalkınca, kişi özgür bir şekilde istediği giysiyi giyebilir. Bugün meme küçültme ameliyatı olan binlerce kadın, estetik cerrahinin yaşamlarına kattığı yenilikle hayatlarına daha konforlu ve daha mutlu bir şekilde devam edebilmektedir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA