Meme Dikleştirme

Kimi zaman genetik olarak, kimi zaman da ilerleyen yaşla ya da doğumlarla beraber memedeki görüntüde bir takım deformasyonlar oluşabilir. Kadınlar için önemi büyük olan bu organdaki sarkıklığı kamufle etmek mümkündür ancak kişiye konforsuzluk yaşatır ve ileri durumlarda da çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

Memenin içindeki yağ dokusu azalabilir, memenin içi boşalarak incelir ve aşağı doğru bir meyil alır. Meme ucu da aşağı doğru yer değiştirir. Normalde hafif yukarı ve dışa doğru bakması gerekirken, yönü önce karşıyı sonra da aşağıyı göstermeye başlar.

Doğumlar ve emzirme de meme şeklinin değişkenlik göstermesinde etkilidir. Önce büyüyen ve genişleyen meme dokusu, emzirme döneminden sonra içi boşalarak gevşer. Bu da memenin sarkık durumunu daha da destekler. Sarkan ve deforme olmuş memeyi, “meme dikleştirme ameliyatı” ile daha estetik bir forma kavuşturmak mümkündür.

Hastayı nasıl bir süreç bekliyor?

Meme dikleştirme ameliyatı cerrahi lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. İhtiyaca göre ameliyata silikon protez uygulaması da eklenebilir. Ameliyat meme ucu çevresinden yapılan ve aşağı doğru inen ters T şeklinde bir kesi ile yapılır. Eğer hafif bir deformite varsa bu iz sadece düz bir çizgi şeklinde de olabilir.

Ameliyattan sonra hasta 1 gün hastanede kalış yapar ve ertesi gün taburcu olur. Evde 3-4 günlük bir istirahatin ardından işe geri dönüş yapılabilir. 10. Gün dikişler alınır ve yara izleri iyileşmeye başlar.

Yaklaşık 1 ay sonra, hasta tüm spor ve sosyal aktivitelerine eskiden olduğu gibi devam edebilir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA