Meme Büyütme

Meme Büyütme Operasyonları Dünya da ve Ülkemiz de En Çok Tercih Edilen Operasyonlar arasında Yer Almaktadır.

Meme Büyütme Silikonları Genel İtibariyle 2 Çeşittir.

1- Yuvarlak (raund) protezler

2- Damla (anatomic) protezler

Şekil olarak iki gruba ayrılan protezler; aslında çapı, sivriliği, yüksekliği gibi özelliklerle yüzlerce çeşittir. Bu durumda her hasta ilk olarak şu soruyu düşünür. “Hangi protez benim için uygun?”

Genel anestezi altında yapılan meme büyütme ameliyatları yaklaşık olarak 1 – 1.5 saat kadar sürer. Ameliyattan çıkan hastaya sporcu sütyenine benzeyen özel bir sütyen giydirilir. Bu sıkı sütyeni gece gündüz 15 gün boyunca ve daha sonra da sadece geceleri olmak üzere 15 gün daha kullanılması istenir. Bazen bu özel sütyenin üzerinden sıkı bir bandaj da olur. Bu bandajın amacı, protezleri birbirine yaklaştırmaktır. İlk geceyi hastanede kalış yaparak geçirilir. Böylece damar yoluyla alınan ağrı kesiciler ile, yoğun ilk kas ağrısı da baskılanmış olur.

Meme Büyütme Sonrası İyileşme Dönemi

Meme Büyütme ameliyatlarında iyileşme döneminin yoğun hissedilen kısmı ilk 2 gündür. Bu dönemde hasta hem kaslarındaki gerginliği hissedecek, hem de göğüs kasının kullanıldığı bir takım hareketleri yaparken bir miktar zorlanacaktır. Sadece 2 gün için hastaya 2 yastık ile dik bir yatış şekli önerilmektedir. Tüm ağrılar 2. günden sonra çok büyük oranda geçmiş olacak ve 3. gün uyguladığımız fizik tedavi ile hasta tüm kol hareketlerini yeniden tek başına yapabilecek duruma gelmektedir.

Çalışan bir kadın için işe dönme süresi ortalama 3 gündür. Perşembe günü ameliyat olan bir kişi, pazartesi günü rahatlıkla işine geri dönebilir.

Meme Büyütme Sonrası İz Kalacak Mı?

Meme büyütme ameliyatlarında sıklıkla kullandığımız giriş yeri, meme altı kesisidir. Bu tercihin birçok avantajı var. Birincisi, kesinlikle süt kanallarına zarar gelmediği için hastanın emzirme fonksiyonu etkilenmez. Diğeri ise, meme başı kesilmediği için daha hızlı bir iyileşme sağlanır. Ameliyatta, meme altından yapılan 4 cm’lik kesiyi memenin alt kıvrımına gizlediğimiz için, izin görünmesi de çıplakken dahi pek mümkün olmayacaktır.

Özellikle sigara kullanmayan hastalarda bu izler giderek silikleşerek belirsiz bir hal almaktadır.

Meme Büyütme Operasyonu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Meme büyütme ameliyatı ve tüm estetik cerrahi girişimler her mevsimde yapılabilir. Hava şartlarının iyileşmeye pozitif ya da negatif bir katkısı yoktur. Ancak meme protezleri zamanla yumuşayarak doğallaşacağı için, yaz tatilinde rahat etmek isteyen birisi bu işlemi kışın olmalıdır.

Protezler zamanla çok doğal bir görünme kavuşarak iyileşir, ödemler ve şişlikler yapılan masajlarla daha hızlı çözülür. İlk 3 ayın sonunda memenin yeni görüntüsü büyük oranda oturmuş olacaktır.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA