© 2019 by Bahar Buse Ünver

MEDİKAL ESTETİK

Son yıllarda güzellik ve estetik konusunda ilginin artmasıyla bu talebe cevap verebilecek çok sayıda teknik, yöntem, merkez ve ürün ortaya çıkmıştır. Bu alanda hizmet veren merkezlerin sayısı her geçen gün artmış ve bu merkezlerde uygulanan işlemler her geçen gün çeşitlilik göstermiştir. Daha iyiye ulaşmak adına her zaman büyük ameliyatlar ve uzun uzadıya iyileşme dönemleri gerekmez. Bazen ufak dokunuşlar ve kısa süreli işlemler de kişiyi bugünkü halinden çok daha ileriye taşıyacak sonuçlara ulaştırabilir. 

Bu alandaki teknolojik ürün ve cihazların artması ile Saç Ekimi, Botoks, Dolgu, Prp, Dermapen gibi işlemler oldukça yaygın bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır. Elbette bu çoğalma iyi olduğu kadar bazı karmaşaları da beraberinde getirdi. Uygulamaların kimler tarafından ve hangi ortamlarda yapıldığı kontrol edilemez hale geldi. Böylece hekim uygulamaları olarak tanımlanabilecek pek çok invaziv işlem, yetkisi olmayan kişilerce uygulanır hale geldi, uygulama komplikasyonları ve şikâyetler giderek artmaya başladı.

Medikal estetik işlemlerinde hastalarımıza tavsiyemiz düşük fiyatın cazibesine kapılmadan güvenilir merkez ve hekimleri tercih etmeleri ve yapılacak işlem hakkında mutlaka hekimlerinden detaylı bilgi istemeleridir.

Medikal Estetik alanında uygulamış olduğumuz dermapen, prp, botoks ve dolgu gibi işlemler için aşağıda detaylı şekilde bilgi edinebilirsiniz.

OP. DR. MERT DEMİREL