Liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction, diğer bir adıyla yağ aldırma denilen işlem; özel bir solüsyonla erimesi kolaylaştırılmış cilt altı yağ dokusunun “kanül” olarak adlandırılan aletlerle, vakum yoluyla vücut dışına çekilmesidir. İyi ve yerinde yapılmış bir liposuction’nın sonucunu başka hiçbir işlem vermemektedir. Belirgin bir iz kalmadan, giderilemeyen fazlalıklardan işlem sonrası kurtulmak mümkün olmaktadır.

Liposuction kimlere yapılır?

Bacaklarınız ince olmasına rağmen basen bölgesindeki çıkıntılar bir türlü gitmiyorsa, genel olarak ince olmanıza rağmen elma tipi yağlanmanız var yani karın bölgesinden kilo alıp veriyorsanız, yaşınız genç olmasına rağmen gıdınızda bir türlü kaybedemediğiniz fazlalığınız varsa, karın germe ameliyatı yaptıracaksınız ve belinizin yan taraflarındaki yağlardan kurtulmak istiyorsanız liposuction için uygun aday olarak sayılabilirsiniz.

Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir!

Liposuction işlemini yeni hayat tarzınız için bir anahtar olarak görüyorsanız uygulatabilirsiniz. Yani liposuction işleminden sonra diyetinize dikkat etmeye, kilo vermeye kararlıysanız yaptırabilirsiniz. Ameliyat genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Her bölge için belirlenmiş yerlerden birer cm’lik kesilerle girilerek liposuction sıvısı verilir daha sonra bu sıvı erimiş yağ dokusu ile beraber vücut dışına alınır. Kanül seçimi oldukça önemlidir. Piyasada şu anda mevcut kanüllerin çoğu atravmatik ve uygundur. Ne kadar küçük ve ince kanül seçilirse o kadar iyi sonuç alınır. Fakat ince kanüller ameliyat süresini önemli miktarda uzatmaktadır. Operasyona özel korseler giydirilerek son verilir. Hasta ertesi gün işine döner, korselerin 15 gün kadar kalması faydalı olur. Birkaç ay sonra tamamlayıcı olarak kavitasyon, lpg gibi yöntemler uygulanabilir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA