Göz ve Çevresi Estetiği

Üst Göz Kapağı Estetiği

İletişim ilk önce gözler ile başlar. Bu yüzden karşımızdaki kişiye bıraktığımız ilk etkide, göz ve çevresinin rolü büyüktür. Bununla birlikte zaman, etkisini en belirgin şekilde göz çevresinde gösterir. Her ne kadar botoks kullanımı artık bu süreyi uzatsa da, kaşlar ve üst göz kapağında oluşan fazlalıklar ilk dikkat çeken yaşlanma belirtileri olur.

Bu üst kapaktaki cilt fazlalığı makyajla kapanmayacağı gibi, makyaj göz üstünde topaklanır ve deformite daha da belirgin bir hale gelir. Cilt üstünden sürülen hiçbir krem, serum ya da peeling bu fazla deriyi yok etmede etkili değildir. Ayrıca bazı kişilerde yaşa bağlı olmaksızın göz kapaklarında torbalanma problemi de görülebilir. Göz kapağı torbalanması, göz küresinin içinde bulunduğu kemik boşlukta rahat hareket edebilmesini sağlayan yağ yastıkçıklarının dışarı doğru fıtıklaşmasıdır. Üst göz kapağındaki fazlalığı ortalama 2 saat süren bir cerrahi girişim ile düzeltebilmek mümkündür. Bu cerrahi girişim, lokal anestezi altında uygulanacak kadar hafiftir ve oldukça iyi sonuç verir.

Bu işlem eş zamanlı olarak hem üst kapaklara, hem de göz altlarına uygulanabilir. Göz altılarına yapılan fazla derinin kesilerek çıkarılması değil, deri altındaki yağ fıtıklaşmalarının alınması ya da yayılması işlemidir. Çoğu kişi üst kapaktaki düşüklüğe takılır ve alt kısımdaki torbalanmayı görmez. Ancak eğer göz altlarında da bir miktar deformite mevcutsa, hem üstlere hem de altlara birden müdahale edilmesi, iyileşme döneminin ardından gözlerdeki genç ve canlı ifadeyi pick noktasına taşır.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Göz altlarındaki problemler yüze daha yorgun, daha cansız ve daha yaşlı bir ifade verir. Gözaltı torbaları, ne kadar dinlenmiş de olsanız sizi uykusuz ve bitkin gösterir. Koyu renk halkalar kimi vakalarda makyajla gizlenmeyecek kadar belirgin olabilir. Bu göz altlarındaki koyuluk genetik faktörlere, kötü beslenmeye, uykusuz ve stresli bir yaşama bağlı olarak oluşabilir. Bazen de göz altları olması gerektiğinden daha çökük ve çukur şeklinde olur. Bu çöküklük, göz altlarını karanlıkta bırakarak onların daha koyu görünmesine sebep olur. Göz altlarındaki tüm bu problemler için estetik cerrahide çok farklı çözüm ve uygulamalar mevcuttur. Ancak bu çözümlerde her zaman kişiye özel bir yol haritası belirlenir.

Göz altlarındaki yoğun torbalanma görünümünden şikayetçi olan bir hastaya, buradaki yağ fıtıklaşmaları homojen bir şekilde bölgeye yayılabilir ve fazla yağ alınabilir. Bu işlemin ehil ellerde yapılması oldukça önemlidir. Çünkü gerektiğinden fazla yağ çıkarımı durumunda, bu sefer de gözde çökük bir görüntü oluşur. Bu sebeple alınması gereken miktar önemlidir.

Çöküklük şikayetlerinde ise bölgeye yağ enjeksiyonu ya da dolgu uygulamaları yapılabilir. Bu şekilde daha düz ve daha iyi bir gözaltı yüzeyi elde edilebilir. Cerrahi olan işlemlerde gözaltında belirgin bir iz olmaz. Çünkü izler ya kirpik dibine gizlenir, ya da içerden atıldığı için hiçbir şekilde görünür olmaz.

Alt göz kapağı estetiğinde hafif bir ödem ve morluk oluşabilir, ancak bu birkaç gün içinde hızla yüzü terk eder. İyileşme döneminden sonra yüz çok daha genç ve fresh görünen bir ifadeye sahip olur.

 

İyileşme Dönemi

Göz ve göz kapağı estetiğinde operasyon sonunda hastanın göz üstü ve altında ince kısa bantlar olur. Ameliyattan sonra 2 gün boyunca aralıklı olarak buz uygulanır ve hastanın bu süre boyunca 2 yastık kullanarak dik bir pozisyonda yatış yapması istenir. Bu işlemden sonra hastayı bekleyen zorlu ve uzun bir iyileşme dönemi yoktur. Hasta 1 gün dinlendikten sonra rahatlıkla sosyal yaşantısına dönebilir.

Oluşan morluk ve ödemler 1 hafta içinde çok büyük oranda kaybolarak yüzü terk eder. 6. gün dikişler alınır, 7. Gün rahatlıkla yeniden makyaj yapılabilir.

Ameliyattan sonra belirgin ve kırmızı olan dikiş yerleri iyileşme döneminin ardından giderek belirsizleşerek iyileşir. Ödemlerin de çözülmesiyle beraber göz üstü ve altı tamamen fazla deri ve torbalanmalarından arınmış bir şekilde düz ve gergin olur. Bu yüze çok daha canlı, fresh ve genç bir ifade verir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA