Elmacık Kemiği Estetiği

Gözün altında, şakağa doğru uzanan o belirgin kabarıklığa “elmacık kemiği bölgesi” adı verilir. Yüze kıvrım, anlam ve güzellik katan çok önemli bir estetik ünitedir. İdeal bir elmacık kemiği, yanaktan daha önde ve belirgin olmalıdır. Hatta ben elmacık kemiğinin yanak ile olan ilişkisini şöyle tarif ediyorum; “göğüs ve bel gibi”

Belirgin bir elmacık kemiği kişiyi daha kadınsı ve genç gösterir. Elmacık kemiği sayesinde yüz, makyajı bile daha iyi taşır.

Bu bölgeyi belirginleştirmek için geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı yöntem uygulanabilir. Geçici yöntem olarak bahsettiğim şey, dolgulardır. Yağ enjeksiyonu ya da kolajen olarak da bilinen hyaluronik asit enjeksiyonu ile bu bölge çok hızlı bir biçimde belirginleştirilebilir. Hızlı ve pratik oluşu sebebiyle estetik cerrahinin “öğle tatili” yöntemlerinden biridir.

Kalıcı yöntem ise bu bölgeye bir implant koymaktır. Ağız içinden ya da kirpik diplerinde yapılan kesi ile bölgeye silikon ya da medpor gibi implantlar yerleştirilir. Bir hafta sonra dikişler alınır ve kişi 10 gün sonra normal eski sosyal yaşantısına dönebilir. Böylelikle ideal bir elmacık kemiğiyle, çok daha feminen ve genç bir ifade yakalamak mümkündür.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA