Dolgu Uygulamaları

Daha gergin, daha çarpıcı cilt elde etmek için en kolay ve etkili yöntem dolgu işlemidir. Nerelere dolgu uygulanabilir? Aklımıza gelebilecek her bölgeye dolgu uygulanabilir. Dudaklar, yanaklar, elmacık kemikleri, alın, burun, çene, boyun, göğüs, kalça, el, v.b. Hyaluronik asit, vücudumuzda doğal haliyle bulunan bir yapı taşıdır. Bilim, bu yapı taşını laboratuvar ortamında, vücudumuzda reddedilmeden kalabilecek şekilde üretebilmiştir. Uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Hyalüronik asitin içeriğinde mevcut uzun zincirler ve çapraz bağların sayısı ile orantılı olarak birbiriyle kalite anlamında farklılık gösteren preparatlar mevcuttur. Bu preparatlardan bazıları hem hekim, hem de hasta tarafından ucuzluğu bakımından tercih edilebilir. Benim tavsiyem, alabileceğiniz en kaliteli ve kalıcı ürünü almanızdır. Bu konuda şu an Türkiye’de en az on değişik dolgu maddesi mevcuttur. Dolgu uygulaması, “öğle arası” işlemlerindendir. Çok hızlı ve kolay uygulanır. Bazı preparatlar içerisinde lokal anestezik madde içerir. Bu yüzden uygulama öncesinde bir anesteziye ihtiyaç bırakmamaktadır. Hasta, hekimin ofisine öğle arasında gelip, daha ideal bir görünümle işine geri dönebilir.

Uygulama alanları:

Nazolabial oluklar: En sık kullanım yeridir. Burunun hemen iki yanından ağız köşesine uzanan oluklar, yaşlı bir yüzün ilk belirtisidir. Bu oluklar, dolgu enjeksiyonla daha gergin ve düzgün yüzeyli hale gelir.

Dudaklar: Daha kalın ve daha belirgin dudaklar, her yaşta insanın isteğidir. Dudak enjeksiyonlarının bazı ince noktaları vardır. Daha doğal bir şekilde belirginleşmek çok daha güzeldir.

Elmacık kemikleri: Kum saati görünümü sadece bel – kalça oranında aranmaz. Aynı zamanda, elmacık kemiği-yanak çukuru arasında da aranır. Elmacık kemikleri üzerini belirginleştirmek, yüze daha çok anlam katar.

Alın: Alında hemen kaşlar arasında yer alan dikey oluklar, bir de alın boyunca saça kadar üst üste sıralanan yatay oluklar mevcuttur. Bu bölgeler de dolgu enjeksiyonları ile doldurularak birden daha yumuşak ve genç bir bakış elde etmemizi sağlar.

Burun: Son zamanlarda, ameliyatsız burun estetiği diye reklamı yapılan işlemdir. Burnu daha kemerli olarak gösteren şey aslında hemen yukarısında mevcut aşırı oyukluk olabilir. Bu durumda, hastanın burnunu küçültmeden bu oyukluk doldurulabilir. Ve daha düzgün bir form elde edilebilir. Burun ameliyatından korkanlar için bir çözüm olabilir.

El: El üzerinde yılların verdiği bir takım değişiklikler olur. Cilt kurur, ciltaltı bağ doku zayıflar, el içi kaslar zayıflar. Böylelikle daha kolay kırışan bir görünüm olur. Bu durumda bu bölgelere uygulanan dolgu ile yılların ellerimizde yarattığı hasarı giderebiliriz.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA