Dermapen & PRP

Dermapen:

Dermapen işlemi öncesi yüz temizlenir. Anestezik krem uygulanarak üst derinin bir miktar uyuşması beklenir. Ardından titreşimli mikro uçlar deri üstünde gezdirilerek cilt uyarılır.

Dermapen’in başlığındaki hassas ayarı uygulama yapılan alana göre değiştirebilmek mümkündür.

Mikro iğnelerin üst deriye yaptığı bu giriş çıkış sırasında cildin emilimi normalinden kat be kat fazla olur. Bu yüzden işlem sırasında sıvı kolajen ya da PRP gibi trombosit desteği ile işlemin verimi çok daha fazla arttırılabilir.

Tüm yüze uygulanan dermapen işlemi yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Uygulamanın ardından yüze hücre yenileyici bir krem sürülerek buz uygulanır. Ciltte hafif kızarıklık görülmesi normaldir ancak bu ertesi gün kaybolur.

Etkisi

Dermapen işlemi cildin doku iyileşmesini mükemmel bir şekilde aktive eder. Bu yüzden üst derideki akne izleri, güneş lekeleri, ameliyat ya da kesik izleri gibi problemler için oldukça etkilidir. Ayrıca kolajen üretimini de arttıracağı için ciltte doğal bir canlanma, tazelik görüntüsü ve pürüzsüzlük oluşur. En ideal sonuca ulaşmak için işlemi aralarına 2 ile 3 haftalık zaman dilimleri koyarak 3 defa tekrarlamak gereklidir. İki seans arasındaki süreyi hastanın cilt tipine göre hekim belirler.

PRP

PRP yani Platelet Rich Plazma. Ben bu işleme kısaca “kendi kanınızla gelen güzellik” diyorum. Çünkü kanın içindeki iyi olan kısmı ayrıştırıp, ihtiyaç duyulan bölgeye verildiğinde doğal olarak bir iyilik hali, canlanma, ve doku iyileşmesi de peşinden geliyor. PRP bugün 30 yaş kadınların sıklıkla tercih ettiği etkili ve güvenilir işlemlerden birisi. Onu güvenilir kılan elbette uygulandığı eller. Yetkin kişilerce, güvenilir marka ve ürünler ile yapılan PRP birçok farklı alanda uygulanabilir. Saçlı deri içine, yüze, çeşitli yara ve ameliyat izlerinin iyileşmesi için destek vericidir. Özellikle erkek tipi saç dökülmesinde başarılı sonuçlar alınır.

Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

PRP işleminden en üst düzeyde fayda almak için dermapen ile birleştirerek ve periyodik olarak 3 seans uygulama yapmak daha etkilidir. Böylece cilt daha gergin, daha ışıltılı, canlı, taze ve yara izlerinden, gözeneklerinden arınmış bir sağlıklı görüntüye kavuşmaktadır. İki işlem arasındaki zaman genellikle 3 hafta ile 1 ay arasındadır. Ancak bu hastanın cilt tipine göre doktorun belirleyebileceği bir karardır.

PRP işlemi yaz kış her dönem yapılabilir. İğne giriş yerlerini güneşten korumak yeterli olacaktır.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA