Çene Estetiği

Çoğu zaman çenenin rolü göz ardı edilse de, aslında çene yüzdeki bütünlüğü sağlayan önemi bir organdır. Çenenin burunla olan ilişkisi, yüzdeki ifadenin temelini oluşturur. Çeneyi biraz daha belirgin kılarsak, yandan bakıldığında burun çok daha küçük duracaktır. Bu gibi durumlarda çeneyi belirginleştirmek için 2 yöntem vardır.

1- Dolgu ile çene estetiği

2- İmplant ile çene estetiği

Dolgu ile yapılan çene estetiği çok sık talep edilen, kolay uygulanan ve oldukça başarılı sonuç veren bir işlemdir. Çok ince iğnelerle çenenin gerekli yerlerinden giriş yapılarak dolgu maddesi içeriye zerk edilir, ardından verilecek kavise göre yapılan bir masajla dolgu yerleştirilir. İşlem hafif ve acısızdır, ortalama 115 dakika kadar sürer. Etkisi ise 1 yıl kadar devam eder.

Çene dolgusu yapmadan öne mutlaka hastalarımın yandan çene profillerini fotoğraflar ve işlemden sonraki halini alt alta koyarak farkı görmelerini sağlarım. Sonucu anında görebildiğiniz için çene dolgusu hastaları genellikle implant yerine dolgu yöntemini daha sık tercih eder.

İmplant kullanılarak yapılan işlem ise cerrahi bir süreçtir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyatla gerçekleşir. Çene ucuna medpor ya da silikon bir implant yerleştirilir ve kemiğe kalıcı olarak sabitlenir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA