Bacak Estetiği

Vücut güzelliğini tamamlayan en önemli uzuvlardan biri hiç şüphesiz bacaklar. Aslında şeklinden ya da görüntüsünden memnun olunmadığında onları pantolonlar içinde gizlemek kolay olsa da, daha iyi görünen bacaklara sahip olmak için estetik cerrahide birçok farklı yöntem ve uygulama mevcuttur.  Bacakları daha kıvrımlı, daha düzgün daha ince ve sıkı gösterebilmek için bacak estetiğinde neler yapılıyor tek tek sayalım.

Liposuction

Bacaklarda biriken bölgesel yağlar, ince kanüller yardımıyla alınabilir. İleri liposuction tekniklerinde ultrasonik liposuction ve lazer liposuction gibi daha etkili sonuçlar veren yöntemler de mevcuttur. Ultrasonik liposuction yönteminde cilt üstünden verilen ultrasonik bir enerji ile yağ hücreleri sıvılaştırılır. Sıvılaşan yağ vücut dışına alınırken ciltte daha az ödem ve morluk oluşur. Ayrıca üst deriden verilen ultasonik enerji kolajen üretimini de uyaracağı için iyileşme dönemi sonrasında cilt daha gergin ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Liposuction bir kilo verme yöntemi değil, bir vücut şekillendirme işlemidir. Üst bacağa, iç bacağa, basenlere ve diz içlerine uygulanabilir. İşlemden sonra bir müddet özel bir korse giyilir.

Çarpık Bacak için Yağ Enjeksiyonu

Bacaklarda görülebilen eğrilik ve asimetriler halk arasında çarpık bacak olarak bilinir. Bu görüntüyü düzeltmek için yağ enjeksiyonu ile gereken yerler doldurularak bir ilüzyon yaratılabilir. Bu yağlar kişinin kendisinden ultrasonik liposuction yöntemiyle alınır. Kök hücre açısından zenginleştirildikten sonra da belirlenen noktalardan vücuda verilir.

Bacaktaki Yara İzleri İçin Onarım

Eğer haşarı bir çocukluk dönemi geçirdiyseniz, size o yıllardan yara ve dikiş izleri hatıra kalmış olabilir. Bacaktaki yara izleri için dermapen adı verilen yöntemle kontrollü hasar verilerek doku onarımı yeniden uyarılabilir. Daha belirgin ve büyük izler için scar revizyonu ya da yara izi onarımı yapılabilir. Burada unutulmaması gereken, izin tamamen yok olmayacağı ancak daha silik ve belirsiz olanı ile değiştirileceğidir.

Uyluk Germe

Kimi zaman genetik nedenler kimi zaman da aşır kilo alıp verme yüzünden üst bacakta bir deformasyon meydana gelebilir. Bu fazla cilt dokusu özellikle iç bacakta birbirine sürterek kişiyi rahatsız eder. Yazın yürüyüşler zorlaşabilir, hatta iç bacaktaki fazla derinin birbirine sürtünmesinden dolayı o kısımda aşınma ve hafif yaralar meydana gelebilir.

Üst bacaktaki fazla cilt “uyluk germe” adı verilen işlemle alınarak bacak daha gergin ve sıkı bir görüntüye kavuşabilir. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyatlarda kasıktan iç bacağa doğru inen düz çizgi şeklinde bir iz olur. Bu iz ameliyattan hemen sonra kırmızı ve belirginken, günden güne belirsiz ve silikleşerek iyileşir. Germe işlemi yapılacak alan büyüdükçe, yapılan kesi de uzar.

Ameliyattan sonra hekimin uygun gördüğü süre boyunca hastanın sıkı bir korse takması istenir. Uyluk germe ameliyatından sonra hastanın hareket konforu artacağı için, iyileşme döneminden sonra daha aktif ve hareketli bir yaşam sürebilir.

Merak Edilenler

Merak ettiklerinizi buradan okuyabilir ve aklınıza takılanlar olursa lütfen bizlere sormaktan çekinmeyin.

Neden Biz ?
Güvenli Mi ?
Ne Zaman İyileşirim ?

Aklınıza Mı Takıldı ?

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
TurkeyUSA