Zamanı geri almada en güvenilir ve etkili yöntem

Şuanda tüm dünyada en çok uygulanan estetik girişimin adı Botoks. Hakkında her gün onlarca şey yazılıyor, kulaktan dolma bilgiler dilden dile yayılıyor ve kadınların kafası her geçen gün biraz daha karışıyor. Şimdi botoks hakkında tüm bildiklerinizi unutun. Çünkü botoks hakkında tüm merak edilenleri Op. Dr. Mert Demirel kaleme aldı.  

Botoks günümüzde tüm dünyada en sık uygulanan estetik girişimin adı oldu. Uygulamanın kolay, sonuçlarının etkili oluşu onu hızla popüler yaptı. Ama popülerliği arttıkça da kafalardaki soru işaretleri de çoğalmaya başladı.

Botoks bana göre tıpta bulunan en büyük ilaçlardan birisi. Bir kere doğru ellerde uygulandığı zaman çok güvenlidir ve gerçek bir anti-aging’tir. Çünkü yaşlanmayı durdurur. Kasların gereksiz kasılmasını önleyerek, kasların hemen üstünde mevcut olan ince cildin kırışmasını engeller. Bu kırışmaların önlenmesi inanılmaz bir farkla zamanı geri aldırır. Uygulandığı bölgedeki kas ve kırışma nedeniyle olan yaşlanmayı durdurur. Özellikle fazlaca mimik kullandıkları ya da kaş çattıkları için yüzlerinde derin çizgiler ve kırışıklıklar oluşan kişiler için ideal bir uygulamadır.

Kafa karıştıran birçok bilginin aksine botoks’un etkisi ortalama 5 – 6 ay sürer. Bu süre kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Kimilerinde 4 ayda sonlanabildiği, ya da 7-8 aya kadar etkisini sürdüğünü de gözlemliyoruz.

Botoks’un bu kadar çok tercih edilir olmasındaki en büyük etkiler şüphesiz kesin sonuçları ve uygulamadaki kolaylığı. Çünkü bugün birçok çalışan kadın öğle arasında gelip botoks uygulamasını yaptırabiliyor. İşlemler ortalama 10 dakika sürer, ağrısızdır ve etkisini 3. Gün göstermeye başlar. Bu konudaki yaygın inanışın aksine botoks etkisini anında göstermez. Dolayısıyla öğle arasında botoks yaptıran bir kadının yüzünde minik iğne izinden başka hiçbir belirti olmaz.

Peki en önemli soru şu: Ne kadar botoks kullanmalı?

Ticari olarak satılan ürünlerde bir şişede 100 ünite mevcuttur fakat bu ürün bir kişi için çok fazla. Hatta kimi zaman 60 ünite bile çok fazla olabilir. Fazla botoks kullanmak işlemi daha güzel yapmaz, hareketsiz ve donuk bir maske yüzün oluşmasına neden olur. Botoks hakkındaki birçok yanılsama fazla miktarda uygulanmış kötü örnekler yüzünden çıkmıştır. Kişinin ihtiyacı olan en uygun dozu hekim belirler. Tüm estetik müdahalelerde dozun miktarı çok önemlidir ancak söz konusu botoks olduğunda, gerekli dozun ayarlanması başarının bel kemiğini oluşturur. İyi bir sonuç için bir hafta sonra ufak rötuşlar yapmak gerekebilir. Bu yüzden botoks uygulamasını aynı hekim tarafından düzenli olarak uygulatmak her zaman için daha sağlıklı sonuçlar verir.

Doğru ifadeye ve daha genç bir yüze kavuşmak için üç şeye ihtiyacınız olacak. Doğru bir hekim, 10 dakikalık zaman ve karar vermek…

Zamanı, geri, almada, güvenilir, etkili, yöntem


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ