Yağ Enjeksiyonu

klasik ultrasonik lazer
karın germe yağ enjeksiyonu yağ heykeltraşlığı

Hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapılabilir ?

Örneğin yüzdeki yaşlılık izleri ve çizgiler doldurulabilir. Eğer varsa çukur görünüm düzeltilebilir. Göğüslere daha dolgun bir görüntü vermek için kullanılabilir. Çarpık bacak durumu varsa, bacakta hekimin gerekli gördüğü yere yağ enjeksiyonu yapılarak çarpık görünümün hafiflemesine yardımcı olunabilir. Ellerdeki yaşlılık sebebiyle oluşan çökük görüntüyü düzeltmek için kullanılabilir. Kısaca estetik cerrahide bugün bir yandan istemediğiniz bölgeden yağları almak, bir yandan da o yağları istenilen bölgede değerlendirmek mümkündür. Göğüs büyütme işlemi isteyen, ancak meme protezlerine sıcak bakmayan hastalar için yağ enjeksiyonu uygun bir seçenek olabilir. Meme dokusu içine enjekte edilecek olan bu yağlar, meme ile bir bütünlük oluşturacak ve oldukça doğal bir şekilde form verecektir.

Yağ enjeksiyonu ömür boyu kalıcı mı?

Yağ enjeksiyonu işleminde kalıcılık, çoğu zaman kafalarda soru işareti bırakan bir sorudur. Birçok hasta da kişinin kendi yağından yapılan dolgunun ömür boyu kalıcı olacağı yönünde bir inanış vardır ki, ne yazık ki doğru olmaz. Bölgeye verilen yağın ortalama %70 kadarı zaman içinde vücut tarafından eriyerek yok olur. Ancak kalan %30’luk çok çok uzun bir süre kalıcı şekilde bölgede kalır.

Yağ enjeksiyonu işleminin süreci

Yağ enjeksiyonu kombine olarak yapılacağı liposuction işleminin yanında başka estetik girişimlerle de kombinlenebilir. Liposuction sırasında alınan yağlar, özel bir işlemden geçirildikten sonra gerekli görülen bölgeye önceden belirlenen girişlerden enjekte edilir. Uygulama ağrılı değildir ve giriş delikleri tamamen kapanarak izsiz şekilde kaybolur. Yağ enjeksiyonu sonrasında tam şekil, ödemler indikten sonra ortaya çıkar. Bu da ortalama olarak 10 günlük bir süreçtir. Kişinin kendi yağının kullanıldığı yağ enjeksiyonu, iyileşme döneminin ardından oldukça doğal ve yüz güldürücü bir sonuç verir. Yağ enjeksiyonu işlemi “geniş alan yağ enjeksiyonu” ve “ küçük alan yağ enjeksiyonu” şeklinde 2 başlık altında incelenir. Yüz üzerinde yapılan işlemler küçük alan yağ enjeksiyonu olarak adlandırılır ve işlem süresi ortalama 30 dakika kadar sürer. Tüm vücuda uygulanan geniş alan yağ enjeksiyonunda ise çalışılan alanla doğru orantılı olarak süre de artar.Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
Yağ Enjeksiyonu
TANITIM FİLMLERİMİZ