YAĞ ALDIRMA YÖNTEMLERİ

Diyet ve egzersizle bir türlü gitmeyen, yerleşmiş bölgesel yağlanma problemi için en iyi, güvenli ve etkili çözüm yağ alma yani Liposuction işlemleridir. Liposuction ameliyatları uzun yıllardan beri güvenli olarak uygulanıyor. Ancak yöntemi güvenli kılan yapan kişinin yetkinliği, kullanılan yöntem ve yapılan ortamın uygunluğu gibi birçok farklı etkinin birleşmesidir.

Bugün Liposuction işlemlerinde kullanılan farklı yöntem ve teknik var. Ben verdiği iyi sonuçlar ve hastalara sunduğu avantajlardan ötürü sıklıkla Ultrasonik Liposuction yöntemini uygulamayı tercih ediyorum. Halk arasında Vaser Liposuction olarak da bilenen bu yöntem, diğerlerine oranla birçok yönden avantaj sunuyor.

Şimdi yağ aldırma yöntemleri nedir, tek tek üzerinden geçelim.

Klasik Liposuction

Klasik Liposuction işleminde özel bir solüsyonla erimesi kolaylaştırılmış cilt altı yağ dokusunun “kanül” olarak adlandırılan aletlerle, vakum yoluyla vücut dışına çekilmesidir. Belirgin bir iz kalmadan, giderilemeyen fazlalıklardan işlem sonrası kurtulmak mümkün olmaktadır.

Klasik Liposuction yöntemi genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Kanül seçimi oldukça önemlidir. Piyasada şu anda mevcut kanüllerin çoğu atravmatik ve uygundur. Ne kadar küçük ve ince kanül seçilirse o kadar iyi sonuç alınır. Fakat ince kanüller ameliyat süresini önemli miktarda uzatmaktadır.

Lazer Liposuction

Lazer Liposuction’da 2 tip dalga boyu vardır. İlki yağ hücrelerine yöneliktir ve yağ hücrelerini patlatarak daha kolay alınmasını sağlar. İkinci dalga boyu ise kolajen liflere yöneliktir ve cilt altında müthiş bir toparlanma ve sıkılaşma etkisi oluşturur. Dolayısıyla klasik liposuction’da görülen gevşeklik hali, bu yöntemde görülmez. Hastada daha sıkılaşmış bir sonuca ulaşılır. Bu yöntemde yağ hücreleri yok edildiği için, hasta daha sonra kilo alsa bile bu bölgede eskisi gibi bir yağlanma gözlenmez. Ancak her zaman olduğu gibi başarı, hastanın diyetteki istikrarı ile doğru orantılıdır.

İşlem sırasında ilgili bölgeye 3-4 mm’lik çok küçük deliklerden giriş yapılır. Bu girişlerden lazer cihazı ile bir ısı etkisi oluşturulur ve cihaz ile bir tarama yapılır. Bu işlem sırasında yağ hücreleri patlamış olur. Ardından aynı deliklerden kanüllerle giriş yapılır ve negatif basınçlı bu kanüllerle yağlar çekilir. Burada yine olabildiğince ince kanüller seçmek ve işlemi yavaş yapmak daha başarılı bir sonuç verecektir.

Ultrasonik Liposuction (Vaser Liposuction)

Ultrasonik liposuction’ın çokça tercih edilir olmasını bir taşla 4 kuş vurmak olarak özetleyebiliriz. Çünkü Ultrasonik liposuction ile

  • İstenmeyen bölgesel yağlanma probleminizden kurtulabilir,
  • Bu bölgeden elde edilen yağları dolgu olarak kendi vücudunuzda kullanabilir,
  • Hi-Def tekniği ile kaslı ya da kıvrımlı bir görüntü oluşturabilir
  • Tüm bunları daha kısa bir iyileşme dönemi ile atlatabilirsiniz.

Ultrasonik liposuction’da cilt altındaki yağ dokusu ultrasound ile sıvılaştığı için, işlem sırasında cerrahın bilek gücü, klasik liposuction yöntemindeki kadar etkili değildir. Bu da işlem yapılan bölgede çok daha az morluk ve ödem ile hastaya daha kısa bir iyileşme süreci sunar. Ayrıca bu yöntemle alınan yağlar, yüz bölgenizde oluşan yaşlılık izlerini gidermek için kullanabilir ya da daha dolgun göğüsler için yağ enjeksiyonu işlemi yapılabilir. Bu kullanılan yağlar hastanın kendi yağları olduğu için işlem oldukça doğal bir sonuç verecektir.

Eğer çalışma saatleri yüzünden spora zaman ayırabilmeniz zorsa, yoğun bir iş temponuz ve bununla birlikte çözmek istediğiniz bir yağlanma probleminiz varsa, daha kısa zamanda daha etkili bir çözüm arayışı içindeyseniz ultrasonik liposuction sizin için uygun bir çözüm olabilir.

YAĞ ALDIRMA YÖNTEMLERİ, YAĞ, ALDIRMA, YÖNTEMLERİ


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ