UZUN YAŞAM İÇİN BİLİMSEL ÖNERİLER

UZUN YAŞAM İÇİN BİLİMSEL ÖNERİLER


1- OLABİLDİĞİNCE ÇOK SINAVA GİRİN: Arkansas Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre; ne kadar az eğitim alırsanız o kadar riskli işlerde çalışıyorsunuz. Çok sayıda sınava girin ve kalifiye eleman olun.

2- BOARD OYUNLARI OYNAYIN: Harvard üniversitesinde yapılan araştırmalara göre tavla, satranç, kağıt oyunu ve benzeri oyunları oynayanların hem hayattan daha çok keyif aldıkları, hem de daha uzun yaşadıkları gösterilmiş.

3- GÜNEŞE ÇIKIN: Warvick üniversitesinde yapılan araştırmalara göre, günde 10 dakika güneşlenme ömrü uzatıyor. Ama fazlası zararlı, özellikle yaz günlerinde güneş koruyucu ihmal edilmemeli.

4- GENÇ DÜŞÜNÜN: Purdue Üniversitesi’ne göre, kendi yaşınızın daha genç olduğunu düşünmek de ömrü uzatıyor. Psikolojik olarak kendinizi daha motive hissetmeniz uzun yaşam için önemli.

5- MANZARALI BİR YERDE YAŞAYIN: Tokyo Üniversitesi’ne göre, park manzaralı evler ömrü 5 yıl arttırıyormuş. Eviniz manzaralı değilse en azından dışarıda geçireceğiniz sosyal zamanlar için manzaranın pozitif etkisinden faydalanın.

UZUN, YAŞAM, İÇİN, BİLİMSEL, ÖNERİLER


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ