Ünlülerin Estetik Doktoru Kim

Ünlülerin estetik doktoru kim arayışınıza bu makale ile yardımcı olmak cevap vermek istedim. İnsanlar popüler olanın peşinden gitmeyi sever. Sevileni, alkışlananı sorgusuz sualsiz taklit etmek belki de onlara olan sevgi ve hayranlığımızın bir göstergesidir. Günümüzde çok farklı alanlarda da “ünlü” olanın peşinden gitmek sık rastlanan bir durum. Giysileri, stilleri, tarzları, saç şekilleri hatta beğenileri ve zevkleri onlarla beraber bir adım öne çıkıyor. Marilyn Monroe’nun platin saçları, Türkan Şoray’ın hülyalı gözleri, Coco Chanel’in incileri ve bronzluğu, Kim Kardashian’ın kalçaları hep onu sevenler tarafından taklit edilmeye çalışılmıştır.

Bugün ise farklı sektörler “ünlü” olan kişilerin tercihine göre etkilenebiliyor. Bunlardan biri de hiç şüphesiz estetik cerrahi. Bu konuya girerken önce terazinin hassas bir ayarı olan “ünlü kim, yarı ünlü kim” konusuna biraz değinmek istiyorum.

ünlülerin estetik doktoru kim sorunuza cevap bu makalede

Ünlü Nedir?

Ortaya bir şey koyan, üreten, işinde parlamış olan ve bir şekilde medya tarafından tanınırlığı olan kişiler için adlarının başında ünlü sıfatını kullanabiliriz. Bu bir futbol takımının teknik direktörü de olabilir, bir şarkıcı da, bir mekan işletmecisi ya da bir yazar da. Bu kişileri ürettikleri işten ya da ortaya koymuş oldukları eserden ötürü takdir eder ve beğeniriz. Hele ki aktör ya da aktrisler televizyon ekranlarında gençlikleri ve ışıltıları ile beğenimizi kazandıkça, onların takip ettikleri ve uyguladıkları adımları da merak eder oluruz.

Bir de “yarı ünlü” durumu var ki, ne yazık ki bu kavram sahipleri durumu kötü niyetli bir kullanıma çevirmeye çok müsait bir zemin oluşturabiliyor.

Piyasada hiçbir şey üretmeyen, ya da bir zaman şans eseri üretim göstermiş ama devamlılık sağlayamamış ancak sosyal medya sayesinde hasbelkader bir şekilde tanınırlık sağlamış olan çokça kişiler de var. Bu kişilere "yarı ünlü" diyoruz. Bu tabir benim ürettiğim bir terim değildir. Aksine reklamcılık sektöründe sıkça kullanılır.

Yarı Ünlüler

Bu grup sıklıkla bir şey üretmediği ve nakde çevireceği bir mesleği olmadığı için hayatını “barter” usulü bir sistemle geçirmeye çalışır. Talep ettiği hizmet ya da işlem için “Siz bana bunu uygulayın, ben de sizin reklamınızı yapayım” tarzında bir yaklaşımla ihtiyaçlarını gidermek ister. Onu takip eden binlerce takipçisine tavsiye ettiği şeylerin neredeyse tümü, ona bir şekilde ücretsiz ürün ya da hizmet veren firma ya da kurumlara bedel ödemek içindir.

“Ünlülerin Botox Doktoru”

İnstagram ya da facebook gibi mecralarda bu tip ücretsiz hizmet alan yarı ünlü kişiler, bunun bedelini onları sosyal medyada yücelterek ya da abartılı terimler kullanarak ifade eder. Resimlerin altına yazılan “ünlülerin tercih ettiği botox hekimi, ünlülerin plastik cerrahı, ünlülerin meme büyütme doktoru kim, ünlülerin estetik doktoru , Türkiye’nin en iyi plastik cerrahı, ünlüler kime estetik operasyon yaptırıyor” gibi ifadeler kullanarak takipçileri üzerinden bir reklam desteği sağlar.

Peki gerçek ünlüler dünyasında da sizce işler böyle mi yürüyor?

Doğru Olanı Bulma Süreci

Yaptığı işte parlamış, üreten ve ortaya bir iş çıkaran ünlüler için durum bundan çok daha farklı. Çünkü özellikle ekran yüzleri olan isimler estetik girişimler ya da ameliyatsız uygulamalar yaptırmadan önce çok derin bir planlama yaparlar. En kaliteli olan sisteme ve en doğru isme ulaşmak için iyi bir araştırma sürecinden geçerler. Burada esas amaç “başarılı sonuç elde etmek” olduğu için öncelikli olan kullanılacak ürünün kalitesi, işlemin efektifliği, uygulamayı yapacak olan hekimin yetkinliği ve işlemin gerçekleşeceği kurumun taşıdığı özelliklerdir. Ekran yüzü olan isimler büyük değişimlerden, yan etkilerden ve ihtimali düşük olan komplikasyonlardan oldukça çekinir. Özellikle aktörler, aktrisler ve şarkıcılar için hayranlarından gelecek olan yorumlar oldukça önemlidir. Gerçekten ünlü olan bir kişi böyle bir araştırma süzgecinden geçmiş, alacağı hizmetin karşılığı olan bedeli (ücreti) ödemiştir. Bu bahsetmiş olduğumuz kişiler zaten mesleğinde iyi bir konumda oldukları için bir çoğu maddi açıdan rahattır ve dolayısıyla yaptıracakları işlemi bedavaya getirme çabası içinde de değillerdir. Dolayısıyla da doktoruna reklam yapma zorunluluğu gibi bir durum içinde olmadıklarından eğer tercih etmiyorsa, bunu gizleme hakkına da sahiptir.

Bu sebeple çok bakımlı görünen, güzelliği ile dikkat çeken ünlü bir ismin sosyal hesaplarında paylaşım yapmıyor olması onun bir estetik cerrahla çalışmıyor olduğu anlamına gelmez.

Tam tersi olarak düşürsek “yarı ünlü” kısmında bahsettiğimiz tanımdaki gibi birinin, herhangi bir kurum ya da hekimi abartılı sözler ve iltifatlarla övdüğü sosyal medya paylaşımları için de %100 gerçeği yansıtıyor demek doğru olmaz.

İyi Niyeti Ayırmak

Bu konuda sanatçıların iyi niyetini de göz ardı etmemek gerekir. Çünkü günümüzde gerçek ünlüler arasında, yaptırdığı estetik işlemleri hiçbir şekilde gizlemeyen ve üstelik de detaylarına kadar ekran önünde paylaşan isimler de var. Bu bir tercihtir. Kendi hekiminden, gittiği kurumdan çok memnun kaldığı için aralarında bir çıkar olmadığı halde sadece iyi niyet ve nezaketle hekiminin ismini paylaşan, paylaşımlarında ona teşekkür eden ya da çevresine tavsiye eden kişilerin bu “iyi niyet çerçevesinde” tutmak ve sapla samanı birbirinden ayırmak gerekir.

Çaba Nedir?

Mesleği ve yaptığı iş ne olursa olsun bir işi başarmak için sürekli olarak dikkat ve güç harcayan, sabır gösteren ve kendini geliştirmek için uğraş veren kişinin ortaya koyduğu emek takdir edilmelidir.

Günlük hayatımızda kötü bir durumla karşılaşınca tepkimizi hızlıca gösteririz ama tam tersi pozitif bir durumda teşekkürlerimizi ve iltifatlarımızı genellikle esirgeriz. Söz konusu estetik girişimler olduğunda ünlü isimlerin ya da sıradan insanların paylaşımları bir şekilde bu çabaya teşekkür niteliğindedir. Bir değişim kolay gerçekleşmez. Karar verildiği andan itibaren bir iletişim ve organizasyon zinciri başlamış olur. Görüşmeler, planlamalar, fotoğraf çekimi, tetkik ve tahliller, operasyon günü için ayarlamalar ve teyitler, operasyon, hastane kalışı, hastanın ilk geceki bakımı, sonrasında hasta takibi, pansumanlar, iyileşme dönemi boyunca moral ve psikolojik destek gibi konular düşünüldüğünde her değişimin başlı başına bir çaba olduğu daha iyi gözler önüne serilebilir.

Ünlülerin estetik doktoru kim sorunuz ile ilgili umarım faydalı bir makale olmuştur, benim ile fikir ve görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Bu çaba için teşekkürlerini esirgemeyen tüm hastalara bir kez daha teşekkürlerimizi iletiriz.

Ünlülerin, Estetik, Doktoru, Kim


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ