Ultrasonik Liposuction

klasik ultrasonik lazer
karın germe yağ enjeksiyonu yağ heykeltraşlığı

Klasik liposuction işleminde cilt altına özel bir solüsyon verilir ve bu solüsyon ile çözünmesi kolaylaşan yağ, kanüllerle çekilir. Oysa ultrasonik liposuction yönteminde, uygulanış sırasındaki ultrasound teknolojisi kullanılıyor. Bunu bir tür ses dalgasına benzetebilirsiniz. Peki bu ses dalgaları, yağ dokusuna nasıl etki ediyor? Ultrasonik liposuction’ı, klasik liposuction yönteminden ayıran en önemli özellik, ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusunu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırıp parçalıyor olması. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekilir. Böylece klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olur. Üstelik "high defination" olarak da adlandırılan ultrasonik liposuction’da karın kası görünümü yapabilmek de mümkün. Bugün kullanılan teknik ve yöntemlerle ultrasonik liposuction işleminde sadece fazla yağ çekilmiyor, ayrıca kişinin vücuduna istediği kıvrımlı ya da kaslı görünüm de verilebiliyor.

Ultrasonik Liposuction Nedir?

Ultrasonik liposuction’ın çokça tercih edilir olmasını bir taşla 4 kuş vurmak olarak özetleyebiliriz. Çünkü Ultrasonik liposuction ile

İstenmeyen bölgesel yağlanma probleminizden kurtulabilir

Bu bölgeden elde edilen yağları dolgu olarak kendi vücudunuzda kullanabilir

Hi-Def tekniği ile kaslı ya da kıvrımlı bir görüntü oluşturabilir

Tüm bunları daha kısa bir iyileşme dönemi ile atlatabilirsiniz

Ultrasonik liposuction’da cilt altındaki yağ dokusu ultrasound ile sıvılaştığı için, işlem sırasında cerrahın bilek gücü klasik liposuction yöntemindeki kadar etkili değildir. Bu da işlem yapılan bölgede çok daha az morluk ve ödem ile hastaya daha kısa bir iyileşme süreci sunar. Ayrıca bu yöntemle alınan yağlar, yüz bölgenizde oluşan yaşlılık izlerini gidermek için kullanabilir ya da daha dolgun göğüsler için yağ enjeksiyonu işlemi yapılabilir. Bu kullanılan yağlar hastanın kendi yağları olduğu için işlem oldukça doğal bir sonuç verecektir.

Ultrasonik Liposuction kimler için uygundur?

Eğer çalışma saatleri yüzünden spora zaman ayırabilmeniz zorsa, yoğun bir iş temponuz ve bununla birlikte çözmek istediğiniz bir yağlanma probleminiz varsa, daha kısa zamanda daha etkili bir çözüm arayışı içindeyseniz ultrasonik liposuction sizin için uygun bir çözüm olabilir.

Ultrasonik Lipo olmak isteyen hastaları nasıl bir süreç bekliyor?

Ultrasonik liposuction sadece tek bir alana uygulanabileceği gibi, birkaç problemli bölgeye aynı anda kombine bir şekilde de yapılabilir. Erkeklerde meme dokusunun fazla gelişmesi de, ultrasonik liposuction ile kolay ve etkili şekilde tedavi edilmektedir. Kadınlarda ise en sık tercih edilen bölgeler karın, basen, kollar ve gıdı bölgesidir. Ultrasonik liposuction istenmeyen yağların birikmiş olduğu tüm bölgelere uygulanabilir. İç bacak, dış bacak, diz içleri, sırt, bel ve göğüsler bunlara örnek olarak sayılabilir. Ultrasonik liposuction hem lokal hem de genel anestezi altında yapılabilir. Ancak geniş bir alanda uygulanacaksa hastaya genel anestezi altında uygulanması önerilir. İşlemin süresi yapılacak alan genişliğine göre değişkenlik gösterir. Tek alan ultrasonik liposuction işlemi ortalama olarak 1 saat sürer, alan çoğaldıkça süre uzar. Ameliyattan çıkan hastaya özel bir korse giydirilir ve verilen güçlü ağrı kesiciler ile hasta ilk saatlerini dahi oldukça konforlu ve ağrısız bir şekilde geçirir. Bazı vakalarda doktor kararı ile hasta yatış gerekmeden taburcu olabilir. Ancak birden çok alana yapılan ultrasonik liposuction’dan sonra hastanın ilk gecesini daha konforlu atlatabilmesi için hastanede kalması önerilir.

Ultrasonik Liposuction Sonrası Süreç

Her cerrahi işlemde olduğu gibi, ultrasonik liposuction sonrasında da işlem yapılan bölgede hafif morluk ve ödem gözlenebilir. Bu çok normal ve olağan bir etkidir ve hızla iyileşir. İlk haftanın ardından ödemler iner ve incelme etkisi daha bariz olarak ortaya çıkar ve bu etki 10. günden itibaren oturur. Elbette ultrasonik liposuction sonrası kişinin diyetine dikkat etmesi oldukça önemlidir. Ultrasonik liposuction istenmeyen yağlanma için çok efektif sonuçlar sunar, ancak bu sonuçları korumak ve daha iyiye taşımak hastanın elindedir.Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
İlgili Yazılar


ULTRASONİK LİPOSUCTİON’IN FARKI NEDİR?

ULTRASONİK LİPOSUCTİON’IN FARKI NEDİR? Halk arasında Vaser Liposuction olarak bilinen Ultrasonik Liposuction son günlerde çok fazla tercih edilerek, giderek popüler oldu. Peki Klasik Liposuction ile Vaser yani Ultrasonik Liposuction arasındaki fark tam olarak nedir?

ULTRASONİK LİPOSUCTİON’IN FARKI NEDİR?

ULTRASONİK LİPOSUCTİON’IN FARKI NEDİR? Halk arasında Vaser Liposuction olarak bilinen Ultrasonik Liposuction son günlerde çok fazla tercih edilerek, giderek popüler oldu. Peki Klasik Liposuction ile Vaser yani Ultrasonik Liposuction arasındaki fark tam olarak nedir?

Ultrasonik Liposuction
TANITIM FİLMLERİMİZ