ULTRASONİK LİPOSUCTİON’IN FARKI NEDİR?

Halk arasında Vaser Liposuction olarak bilinen Ultrasonik Liposuction son günlerde çok fazla tercih edilerek, giderek popüler oldu. Peki Klasik Liposuction ile Vaser yani Ultrasonik Liposuction arasındaki fark tam olarak nedir?

Klasik Liposuction’da kanül adı verilen üzerinde delikler olan bir cihaz kullanılır. Bu cihazın ucu negatif basınç ile "çeken" bir vakum motoruna bağlıdır. Kanüller ile ileri geri hareketlerle, cilt altında bulunan yağ tabakasında daha önce verilen sıvı ile kolaylaştırılmış bir "kazıma" yapılır.

Ultrasonik Liposuction’da ise önce cilt altı derin ve yüzeyel yağ tabakasına kanamayı azaltıcı, yağı almayı kolaylaştırıcı ve ağrı kesici özellikte bir sıvı verilir. Daha sonra Ultrason enerjisi üreten cihaza bağlı olan ve ince uzun bir çubuk görünümünde olan titanyum parça, yağ dokuda gezdirilerek yağ hücrelerinin patlaması sağlanır. Yağ doku sıvılaşır. Bu patlama sırasında bir miktar ısı da oluşur.

Böylece;

  • Sıvılaşan yağ, klasik Liposuction’a göre çok daha kolay bir şekilde alınır. Bu da hekime tek seferde daha fazla miktarda yağ alabilme şansı verir.
  • Ultrasonik Liposuction ile yağ hücreleri yakıldığı ve sayıca azaldığı için, yeniden bu bölgeden kalınlaşmak (kilo almak) pek mümkün olmaz.
  • Cilt altına uygulanan Ultrasonik enerji ile, dermis tabakası ve yağ doku katmanındaki kolajen lifleri sıkılaşır. Böylece liposuction sonrası sarkıklık riski azaltılmış olur.
  • Vaser (ultrasonik) Liposuction ile alınan yağlar, tıpkı bir dolgu maddesi gibi kendi vücudunuzda kullanılabilir. Bu yöntemle alınan yağlar ile “Brezilya Poposu(BBL)” olarak bilinen yağ enjeksiyonu işlemi yapılabilir. Göğüslere dolgunluk vermek için, kıvrımlı hatlar oluşturmak için ya da her hangi bir yerdeki yüzeysel ya da derin çukurlukları kapatmak için kullanılabilir.
  • Vaser yani Ultrasonik Liposuction işleminde hastalar daha kısa bir iyileşme döneminin ardından sosyal hayata daha hızlı bir dönüş yapar.
ULTRASONİK, LİPOSUCTİON’IN, FARKI, NEDİR?


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ