SIKI VE DÜMDÜZ BİR KARIN HAYAL DEĞİL

Karın bölgesinde fazla yağlanma şikayeti olan birçok hasta, yağ aldırma yani Liposuction işlemi için başvurur. Özellikle gelişmiş Liposuction yöntemlerinden olan Vaser ile (ultrasonik liposuction) bölgesel yağlanma problemi çok başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. İçerdeki fazla yağı liposuction ile alabiliriz, peki sarkan fazla cilt ne olacak? İşte bu gibi durumlarda Karın Germe ameliyatı ile düz ve sıkı bir karna sahip olabilmek mümkün.

Özellikle hamilelik ve aşırı kilo alıp vermelerde karın derisi deforme olur. Kimi ileri vakalarda pantolon beli üzerinden aşağı doğru inen bir cilt dokusu bile bulunabilir. Tedavisi ise, cerrahi olarak yapılan karın germe ameliyatıdır.

Karın Germe Operasyonunda Süreç

Genel anestezi altında yapılan bu operasyon yaklaşık 2-3 saat kadar sürer. Çoğu zaman birkaç alan Liposuction ile kombinasyon şeklinde yapılır. Ameliyatta göbek deliği altında kalan çatlamış ya da deforme olmuş karın cildi kesilerek alınır ve üstteki daha sağlam ve sağlıklı cilt aşağı doğru gerilerek dikilir. Kesi yapılan bölge boyunca bir iz olur. Bu iz, iç çamaşırı içinde saklıdır ve özellikle sigara kullanmayan hastalarda çok iyi bir iyileşme göstererek beyaz ve belirsiz bir hal alır.

Operasyondan sonra 2 gece hastanede kalış yapılır. Bu sırada hastaya hafif kambur şekilde kısa yürüyüşler yaptırılır. Yaklaşık bir hafta içinde hasta yeniden dik konumda yürüyebilir.

Karın Germe Sonrası Korse Kullanımı

Karın Germe operasyonundan sonra işlem yapılan bölge bir miktar ödem toplayabilir. Bu ödemin vücuttan daha hızlı atılması için hastadan özel bir korse kullanmasını isteriz. Ameliyattan hemen sonra giydirilen bu korseyi 15 gün boyunca gece gündüz, ardından 15 gün boyunca da geceleri takmaya devam etmek gerekir. Hekimin önerileri doğrultusunda korse kullanımına bir miktar daha fazla devam etmek de gerekebilir.

Karın Germe operasyonları günümüzde sahip olduğumuz ileri cerrahi yöntemlerle oldukça başarılı sonuçlar aldığımız bir işlemdir.

SIKI, DÜMDÜZ, BİR, KARIN, HAYAL, DEĞİL


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ