Popo Estetiği

POPO ESTETİĞİ

Vücutta kum saati şekli her zaman daha feminen bir görüntünün ilk akla gelen şeklidir. Bu kıvrımlı vücudu oluştururken, kimi zaman popo bölgesini de şekle sokmak gerekebilir. Bugün estetik cerrahide kullandığımız teknik ve yöntemlerle popoyu daha sıkı, daha kalkık, daha çıkık ve belirgin bir hale getirebilmek mümkündür.

Peki bunun için ne gibi işlemler yapabilir?

Öncelikle belirgin bir popo kıvrımı oluşturmak için izleyebileceğimiz 2 yöntem var.

  1. Popo Protezi
  2. Yağ Enjeksiyonu (Brezilya Poposu)

Bu işlemler ile çok doğal, natürel ve yapılmamış gibi duran kıvrımlar elde edileceği gibi hastanın talep ve isteğine göre daha belirgin popo hatları da oluşturulabilir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Estetiği

Sıklıkla tercih edilen bu yöntem birçok yönden avantajlıdır. Çünkü popoya transfer edilecek olan yağlar sizin kendi vücudunuzdan alınacağı için bir yandan incelirken, bir yandan da kıvrımlı bir hatta sahip olacaksınız. Karın, bel, uyluk ve sırt bölgenizden liposuction yöntemi ile alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek kök hücre bakımından zengin bir hale getirilir. Daha sonra bu yağlar popo bölgesine transfer edilir.

Burada atlanmaması gereken önemli detay; transfer edilen yağların ortalama %70 kadarının zaman içinde erime göstereceği ve %30 kadarının da ömür boyu kalıcılık göstereceğidir.

İşlemden sonra hastaya özel bir korse giydirilir ve bir süre bu korseyi gece gündüz kullanmasını isteriz. Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Hasta 1 günlük hastane kalışının ardından taburcu edilir ve kısa zamanda sosyal hayatına geri dönüş yapabilir.

Protez ile Popo Estetiği

Popo estetiğinde daha belirgin, çıkık ve dikkat çekici bir görüntü talep edenler için popo protezi kullanılabilir.

Genel anestezi altında yapılan bir ameliyatla implantlar yerleştirilir. Burada hastanın bilmesi gereken önemli konu bu ameliyatın diğer yönteme kıyasla daha uzun bir iyileşme dönemi olduğudur.

Bu yöntemin yağ enjeksiyonuna göre avantajı görüntünün kalıcılık göstereceğidir. Yağ enjeksiyonunda zamanla transfer edilen yağların %70 kadarı erirken, protez uygulamalarında bu durum söz konusu olmaz.

Popo imlantlarında da farklı talep ve beğenilere cevap verebilecek çeşitlerde ürünler mevcuttur. Doğru implant seçimi kendini tam ve net şekilde ifade eden bir hasta ve hekim arasındaki iletişim ile olur. Hastanın beklentisine hekim, cerrahi mümkünlük derecesinde uygun bir implant seçer.

İyileşme Dönemi

Yağ enjeksiyonu ile yapılan Brezilya Poposu işleminde hasta korsesini giyer ve sosyal hayata hızlı bir dönüş yapabilir. Rahatlıkla 4. gün işine dönebilir ya da yurt dışından geldiyse 5. gün ülkesine dönebilir.

Popo protezi işleminde ise hasta 4. Gün oturabilir ve yurt dışından gelen hastalar 4. gün uçağa binerek ülkesine dönebilir. 

Popo Estetiği, Popo, Estetiği


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ