Oxygeneo

Oxygeneo ile cildinize oksijen ışıltısı, cilt temizliği ve bakımı kendine özen gösteren, kişisel bakımına önem veren her kadın ve erkek için rutin olarak yaptırılan bir işlemdir. Oxygeneo ile Temiz bir cilt, güzelliğe giden yoldaki ilk basamak gibidir. Özellikle her gün makyaj yapan bir kadın için her akşam kullandığı yıkama jelinin dışında daha derinden etki edecek, daha efektif bir cilt temizliği sağlayacak profesyonel bir bakım gerekli olur Oxygeneo bu noktada size büyük bir yardımcı. Cilt eşitsizliğini, lekeleri, tıkalı gözenekleri makyaj ile gizlemek mümkün. Ama sorunu gizlemek yerine onları ortadan kaldırmayı ve makyajsızken de duru, canlı ve taze bir cilde sahip olmayı istemez misiniz?

Oxygeneo istanbul türkiye

Cilt bakım işlemine başka bir boyut kazandıran Oxygeneo ile artık her mevsim de cildiniz duru, canlı ve pürüzsüz. Yeni nesil cilt bakım sistemi olan Oxygeneo ile cansız cilt problemlerine, renk eşitsizliğine, yorgun ve mat görüntüye çözüm bulabiliyoruz. Oxygeneo ile tanıştıktan sonra fondötenlerinize ihtiyacınız olmayacak.

Cilt Bakımınızı Bir Adım Öteye Taşıyın

Oxygeneo cilt bakımı 3 temel işlemi aynı anda sunarak cildinize daha pürüzsüz bir doku, daha ışıltılı bir ton ve kusursuz bir görünüm hedefliyor. Hafif soyma özelliği ile renk eşitsizliğini ve cansız görüntüyü ortadan kaldırıyor. Düzenli uygulamada ise alttaki bebeksi cilt ile oksijenden beslenmiş, canlı ve dinamik bir şekilde ortaya çıkıyor. Oxygeneo cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken, cilde ihtiyacı olan oksijeni de içerden sağlıyor. Beslenen cilt doğal olarak çok daha sağlıklı ve ışıltılı oluyor.

Oxygeneo Nasıl Uygulanır?

Doğal kaplıcaların cilde sağladığı canlandırıcı etkiden ilham alınarak oluşturulan bu sistem üç farklı aşamadan oluşuyor. Özel bir jel ile aktif hale gelen capsugen sayesinde cildin ölü tabakası nazikçe soyuluyor. İşlem sayesinde ortaya çıkan aktif bileşenler ve karbondioksit kabarcıkları cilt yüzeyine yayılıyor. Finalde ise cilt yüzeyindeki oksijen ve faydalı mineralleri cilt altındaki epidermis tabakasına ulaştıran özel bir başlık kullanılıyor. Bu başlığın etkisi işlemi standart cilt bakımlarından çok daha öteye taşıyacak efektif bir görev için tasarlandı. Bariyer görevi gören cilt, normal şartlarda yüzeyel olarak uygulanan hiçbir şeyi alt tabakaya iletmez. Oxygeneo’da ise bu faydalı etkenleri epidermis tabakasına ulaştırarak iyileşmeyi içerden sağlayan çok önemli bir etki var.

Oxygeneo her biri her hasta için özel olarak açılan tek kullanımlık ürünler ile yapılıyor. Böylece hijyen konusunda taviz vermeden kusursuz bir bakım amaçlıyor. İşlem tek başına yapılacağı gibi, farklı estetik uygulamalarla birlikte de uygulanabiliyor.

İhtiyacınız Olan Gençleştirme Mi, Yoksa Canlılık ve Aydınlanma Mı?

Oxygeneo Cilt Bakımı iki temel konuda ayrılarak farklı ihtiyaçlara da cevap verebilecek şekilde tasarlandı. NeoRevive sistem cilt genleştirici ve yaşlanma karşıtı etkiler sunarken, NeoBright ise cilt canlandırıcı, renk eşitsizliğini gideren ve besleyici bir etki sağlıyor. Yaklaşık 30 dakika süren uygulamadan sonra cildiniz dinlenmiş, neme ve oksijene doymuş bir şekilde taze görünüme kavuşuyor. Düzenli uygulama ile küçük lekeler gidiyor, ton eşitsizliği ortadan kalkıyor, yorgun görüntü yerini sanki spordan yeni çıkmış gibi canlı ve taze bir ifade ile değiştiriyor.

Temiz Bir Cilt Güzelliğinizin Bazıdır

Cilt bakımı işlemlerinde süreklilik önemlidir. Şunu unutmamak gerekir ki temiz olmayan, gözenekli ve siyah noktalı yorgun bir cilt ne makyajı, ne de botox dolgu gibi diğer işlemleri iyi taşıyamaz. Temiz ve bakımlı bir cilt güzelliğin bazı gibidir. İster makyaj yapın, ister yapmayın cildi temiz ve nemli tutmak her yaşta gereklidir. Oxygeneo gibi ileri sistem cilt bakımları ile sağlıklı görünen ciltlere kavuşmak artık çok daha kısa sürede mümkün. Böylece tek bir dönem değil, her mevsim tıpkı porselen gibi duru bir cilde sahip olabilirsiniz.

En Önemli Yönü Güçlü Oksijen Desteği

Oksijenin deri hücreleri açısından önemi çok uzun yıllardır biliniyor. Yoğun oksijen desteği, iyileşmesi güç yaraların kolayca iyileşmesini sağlar. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği bir çok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor. Ancak Oxygeneo şuana dek bilinen oksijen desteğini farklı bir boyuta taşıyor. Deriye oksijeni "dışarıdan" değil, kan dolaşımı yardımıyla "içerden" sağlıyor. 

"İÇERDEN" OKSİJEN DESTEĞİ

OxyGeneO kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışıyor. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdiriliyor. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlıyor, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor. Cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için, yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor. Artan oksijenle birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve kendisine verilecek bütün yararlı besinleri almaya hazır hale geliyor. (Oksijenasyon)

Oksijeni dışarıdan uygulamaya çalışmak yerine, içerden cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra bir çok ek fayda sunuyor. 

OKSİJEN DESTEĞİ DIŞINDAKİ İŞLEVLERİ

Aslında bu efervesan başlık ve jelin yetenekleri sadece içerden dışarı doğru bir oksijen akışı sağlamakla sınırlı değil. Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık, köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor. Bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor.

Diğer yandan jel oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahip. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstrelerle dolu olan jel sağlanan oksijen desteği sayesinde aç hale gelmiş cildi mükemmel biçimde besliyor. Efervesan başlık ölü deri katmanının sıyrılıp atılmasını sağladığı için, bu besinler derinin katmanlara kolayca inebiliyor.

RADYOFREKANS UYGULAMASI İLE CİLTTE SIKILAŞMA

Bu yeni nesil cilt bakım sistemi Oxygeneo’nun ciltte sıkılaşma etkisi yapan radyofrekans özelliği de var. Bu aşamada deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren Radyofrekans uygulaması bu yetenekli platform tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor. Oxygeneo ile uygulanan radyofrekans, yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlıyor.

BAKIM SONRASI CİLT MASAJI İLE RAHATLAMA

Yeni nesil cilt bakım sistemi Oxygeneo  tüm uygulamalarını cilde uygulanan her bakım ve prosedürü taçlandıran başka bir sürprizle sonlandırıyor. Masaj başlığı sayesinde, bu derinleştirilmiş cilt bakımı mükemmel bir yüz masajı ile sonlanıyor.  NeoMassage uygulamasından sonra ciltte duyulan arınma ve rahatlama duygusu daha da perçinleniyor. İşlem sonunda istenirse bir ultrason başlığı takılarak mezoterapi kokteyllerinin herhangi bir enjeksiyon yöntemi olmaksızın cilde uygulanması da sağlanabilir.

Cilt normal şartlarda bariyer görevi görür ve üzerine sürülen herhangi bir maddeyi alt katmanlara iletmez. Ancak Oxygeneo’daki en önemli işlevlerden biri ultrason başlığın faydalı mineral ve etken maddeleri cilt altı tabakasına göndermesidir. Böylece temizlenmiş, arınmış ve sıkılaşmış olan cilde ihtiyaç duyduğu tüm faydalı maddeler deri altına iletilerek cilt müthiş bir şekilde beslenmiş olur.

Oxygeneo


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ