Orta Yüz Germe

yüz estetiği
göz kapağı estetiği alt göz kapağı estetiği kaş estetiği
bakis estetiği orta yüz germe dermapen-prp


Orta Yüz Germe

Yüz bölgesi zamanla orta kısmındaki dolgunluğunu yitirir ve çeneye doğru hafif bir meyil alarak aşağı doğru gevşeklik gösterir. Derideki kolajen üretimi zamanla azalır ve cildin sıkı görüntüsü, gevşek ve hafif deforme bir hal ile yer değiştirir. Bu gibi durumlarda yüz germe ameliyatı yaparak, yüzün siluetini daha genç, gergin ve canlı bir noktaya taşıyabilmek mümkündür.

Yüz germe ameliyatı için uygun olup olmadığınızı anlamanın basit bir yöntemi var. Ayna karşısında iki elinizi alıp yanaklarınızı şakaklarınıza doğru hafifçe kaldırıyor ve bu görüntünün yüzünüzde daha gergin ve canlı durduğunu üşünüyorsanız, ellerinizle yaptığınız bu işlemi size uzun ömürlü olarak yüz germe ameliyatı ile sağlayabiliriz.

Yüz germe ameliyatları tüm yüze ya da gerekli görülmesi halinde sadece orta yüz bölgesine uygulanabilir. Orta yüz bölgesi kirpik diplerinden başlar, aşağıda ağız kenarına uzar; içte burun, dış tarafta ise kulakla sonlanır. Orta yüzde dolgun bir ifade vardır. Bu dolgunluğu özellikle elmacık kemikleri ve gözaltlarında mevcut olan yağ doku oluşturur. Geçen yıllarla beraber orta yüz bölgesinde üst taraflarda olması gereken yağ doku ve hemen üzerindeki cilt, aşağı doğru sarkar. Olması gereken kum saati görünümü bozulur. Yorgun, yaşlı bir ifade oluşur. İşte bu tip durumlarda orta yüz germe işleminden faydalanıyoruz.

Yüz germe ameliyatları nasıl yapılıyor ?

Tüm yüz germe ameliyatlarında kulak önü ve arkasında yapılan bir kesi ile deri gergin ve sıkı bir forma sokulur. Orta yüz germe ameliyatında ise alt göz kapağı estetiğindeki gibi, kirpik diplerinden yapılan kesi ile ameliyat gerçekleştirilir. Ağız köşesi üstünde yığılmış yağ doku, tekrar yukarı doğru asılır. Cilt yukarı doğru alınarak gerginliği sağlanır ve en son alt göz kapağı estetiği de yapılarak operasyon sonlandırılır.

Yüz Germe Ameliyatları yarattığı etki ve başarılı sonuçları nedeniyle, giderek artan sıklıkla gerçekleştirilen ve tercih edilen bir yöntemdir.

 Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
İlgili Yazılar


Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta Yüz Germe Ameliyatı Orta yüz germe ile ilgili tüm merak etiklerinizi bu makale de bir araya getirdik. Ameliyat ve iyileşme süreci hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta Yüz Germe Ameliyatı Orta yüz germe ile ilgili tüm merak etiklerinizi bu makale de bir araya getirdik. Ameliyat ve iyileşme süreci hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

Orta Yüz Germe
TANITIM FİLMLERİMİZ