Memnun Kalınmayan Bir Göz Estetiği Düzeltilebilir Mi?

Üst göz kapağı estetiği son aylarda artan bir taleple estetik cerrahi işlemler arasındaki popüleritesini giderek arttırdı. Bunu destekleyen birçok neden oldu. Bir dönem üst göz kapağı estetiğinin sigorta kapsamına alınması bu nedenlerin başında sayılabilir. İşlem sigorta kapsamına alınınca görme kusuru sayılan ileri derecedeki göz kapağı düşükleri kadar, estetik kaygısı taşıyan hafif düşüklükler de bu ücretsiz işlemden faydalanmak istedi.

Üst göz kapağı estetiğini popüler yapan bir başka neden de “ehil ellerde yapılan” işlemlerden alınan sonuçlar. İşlem hafif ve ağrısız, iyileşme dönemi kısa ve konforlu olunca; tüm bunlar kulaktan kulağa yayılarak aynı dertten muzdarip kişilere cesaret verdi. Başarılı bir üst göz kapağı estetiği ciddi anlamda ifadedeki yorgunluğu yüzden siliyor, bakışlara daha genç ve canlı bir form veriyor. Peki ya işlem başarısız olursa? Bir başka deyişle yaptırdığınız göz estetiğinden ya memnun kalmazsanız?

Bizim yapmış olduğumuz göz kapağı estetiği işlemlerinin çok büyük bir oranını “revizyon göz estetiği” işlemleri oluşturuyor. Yani ikincil ameliyatlar. Birçok hekim, bu işlemi çok hafife alıp bunu bir cilt hastalığı olarak basite indirgiyor. Aslında bu çok daha kompleks bir işlem. Biz orada sadece ciltteki fazlalığı almıyor, dokular arasında birçok hamle yapıyoruz. Yavaş ve ince bir çalışma ile ilerliyoruz, her hastamıza uzun bir zaman ayırıyor ve maksimum özen gösteriyoruz. Sadece dikiş alımı zamanında değil, ameliyattan sonra da mutlaka birkaç defa hastamızı görmek ve kontrol etmek istiyoruz.

İlk ameliyatından aradığı sonucu bulamayan hastalar için revizyon göz estetiği ile bir takım müdahaleler yaparak görüntüyü düzeltmek ya da mevcut halinden çok daha iyi bir konuma taşımak mümkündür. Buradaki adımlar hastanın mevcut durumu göz önüne alınarak kişiye özel olarak belirlenir. İşlem tercihe göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Göz kapağı estetiğinde kafaları karıştıran bir konu da: bu işlemin hangi hekimin alanına girdiği. Sanılanın aksine göz kapağı estetiği göz doktorlarının değil, estetik ve plastik cerrahların işidir. Eğer göz kapağı estetiği yaptırdınız ve hala görüntünüzden mutlu değilseniz, ya da hiç yaptırmadınız ancak ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kendinize güveneceğiniz bir Plastik Cerrah seçerek  muayene olabilirsiniz.

 

Memnun, Kalınmayan, Bir, Göz, Estetiği, Düzeltilebilir, Mi?


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ