MEME ( GÖĞÜS ) KÜÇÜLTME İŞLEMİNDE İZ OLUR MU?

Meme ( Göğüs ) Küçültme Sonrası İz Olur mu bize en çok gelen sorular arasında yer almaktadır. Bu sayfada sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Estetik Cerrahi’nin en iyi sonuç veren ve en sık tercih edilen işlemlerinden biri de meme küçültme işlemidir. Meme büyüklüğü sadece estetik bir kusur değil, bir sağlık sorunudur. Çünkü kişiye sırt ve bel ağrıları yaşatarak hayat standardını düşürür, yaz mevsiminde meme altında oluşan terler mantar ya da isiliğe ya da çeşitli alerjik durumlara neden olabilir. Meme büyüklüğü kişiye kıyafet seçme konusunda ya da sosyal hayatta da çeşitli sıkıntılar verebilir.

Cerrahi olarak yapılan bir operasyonla bu problemlerden kurtulmak ve daha iyi görünen bir meme şekline sahip olabilmek mümkündür. Bu operasyonlar izli ameliyatlardır. Meme küçültme ya da dikleştirme operasyonlarında iz konusu her zaman hastalar için kafa karışıklığına sebep olur.

Meme ( Göğüs ) Küçültme Sonrası Ne kadar iz kalacak?

Bu operasyonlardan sonra

  1. meme başını çepeçevre saran
  2. meme ucundan aşağı doğru dik şekilde inen
  3. ve meme alt kıvrımında yatay olarak uzanan bir iz olur.

Meme ucunu saran iz, buradaki koyu rengin çevresinde olacağı için hemen hemen hiç belli olmaz. Aşağı doğru inen ve alt kıvrımda yatay olarak bulunan ters T şeklindeki iz ise ameliyattan hemen sonra belirgin ve kırmızıyken, gün be gün iyileşme gösterir ve giderek silik ve belirsiz bir hal alır.

Alt kıvrımdaki yatay iz, meme altı kıvrımında saklı olacağı için operasyondan sonra görülen tek iz meme ucundan aşağı doğru inen düz bir çizgi şeklinde olacaktır.

İzler özellikle sigara içmeyen hastalarda çok daha hızlı ve belirgin bir şekilde iyileşme gösterir. Sigara içen hastalar için, operasyondan 10 gün önce sigarayı bırakmaları ve ameliyattan sonra yine bir 10 gün kadar içmemelerini tavsiye ediyoruz.

Terazi Meselesi

İzler konusunda kafa karışıklığı yaşayan hastalara şunu öneriyoruz.

Terazinin bir tarafına izsiz ancak büyük ve deforme olmuş meme görüntünüzü koyun, diğer tarafına da izli ancak dik, formlu ve daha küçülmüş ve size daha konforlu bir yaşamın kapılarını açabilecek yeni görüntünüzü koyun. Hangi taraf ağır basıyorsa seçiminizi o yönde yapın.

Meme küçültme için cerrahi dışında hiçbir seçenek yoktur. Fazla cilt ve doku çıkmadan meme küçültme gerçekleşmez. Dolayısıyla iz olmadan bu konuda fayda almak da mümkün olmayacaktır.

Meme Küçültme ile ilgili daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MEME, GÖĞÜS, KÜÇÜLTME, İŞLEMİNDE, İZ, OLUR, MU?


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ