Meme Büyütme

Meme Büyütme Operasyonları Dünya da ve Ülkemiz de En Çok Tercih Edilen Operasyonlar arasında Yer Almaktadır. Bu sebeptendir ki sizlerden de oldukça fazla bu konu ile alakalı soru gelmekte. Bu soruları en kısa zamanda cevaplamaya özen gösteriyoruz ve bu sorulardan derlediğimiz cevapları da bu makale de sizin ile paylaşmak istiyoruz. Lütfen Aklınıza Takılan Her Soru Hakkında Bize Yazmaktan Çekinmeyin.

Memeler kadınlar için dişiliğin sembolü olarak görülür ve kişideki özgüven oluşumunda her ne kadar gizli de olsa, hiç de azımsanmayacak kadar etkilidir. Sadece giysileri ile değil, ayna karşısında kendisi ile başbaşayken de kendini iyi hisseden kadın bu mutluluğu sosyal ve psikolojik yaşantısına da taşır.

Meme büyütme estetik cerrahinin en sık uygulanan ve en iyi sonuç veren girişimlerinden biridir. Çok uzun yıllardan beri uygulanıyor oluşu hem cerrahlar açısından, hem de uygulanan teknikler açısından da gelişim ve ilerleme göstermiştir. Meme büyütme ameliyatlarında ben sadece American FDA onayı alan koheziv jel içerikli silikon protezleri kullanıyorum. Bu koheziv jel denen madde akışkan değildir, dolayısıyla protez ortadan ikiye kesilse dahi içinden akan herhangi bir sıvı olmaz. Bu da yıllarca gündemi meşgul eden “silikonlar patlar mı?” sorusunu tarihe karıştırır.

Meme Büyütme Silikonları Genel İtibariyle 2 Çeşittir.

  1. Yuvarlak (raund) protezler
  2. Damla (anatomic) protezler

Şekil olarak iki gruba ayrılan protezler; aslında çapı, sivriliği, yüksekliği gibi özelliklerle yüzlerce çeşittir. Bu durumda her hasta ilk olarak şu soruyu düşünür. “Hangi protez benim için uygun?”

( Göğüs ) Meme Büyütme İçin Hangi Protez Benim İçin Uygun?

Bu sorunun cevabını her zaman hasta ve hekim ortak karar vererek belirler. Seçimde hastanın beklentisi çok önemlidir. Damla şeklindeki protezler yandan bakıldığında tam bir su damlası şeklinde görülür. Yuvarlak protezler ise üst polde daha dolgun bir görünüm verir. Protez şekli seçilirken ben hastalarımın vücut şekli, beden postürü, boy ve kilo orantısı, göğüs kafesi genişliği gibi özellikleri de göz önüne alıyorum.

Meme şekli kadınlar için hayat tarzları ile de karakterize bir seçim olacaktır. Örneğin şov dünyasında çalışan bir kadın için daha gösterişli, daha frapan bir meme şekli tasarlanırken, Daha ciddi görünmek isteyenler için doğallığından taviz vermeyen ve sanki yapılmamış gibi duran görüntüde bir meme büyütme yapılabilir.

Meme Büyütme Protezlerinin Özellikleri

Şimdi sizlere kısaca meme dokunuzun altında taşıyacağınız bu protezler hakkında bilgi vermek istiyorum.

  1. Ben dış yüzeyleri pürtüklü olanları tercih ediyorum, bu protezler içerde kas dokusuna çok daha iyi bir tutunma sağlıyor.
  2. Bu protezler oldukça uzun ömürlü ve güvenlidir. İçerde delinmesi söz konusu değildir.
  3. İyileşme döneminden sonra giderek yumuşar ve bir süre sonra kendi memenizden farksız bir hal alır.
  4. Bu protezler American FDA onaylıdır.
  5. Ameliyattan sonra sizlere protezlerinizin sertifikaları teslim edilir.

( Göğüs ) Meme Büyütme Ameliyat Süreci Nasıldır?

Meme Büyütme İyileşme Süreci Op.Dr. Mert Demirel

Genel anestezi altında yapılan meme büyütme ameliyatları yaklaşık olarak 1 – 1.5 saat kadar sürer. Sıklıkla yaptığım için, bir cerrah olarak en keyifli yaptığım işlemlerden birisidir diyebilirim. Ameliyattan çıkan hastaya sporcu sütyenine benzeyen özel bir sütyen giydirilir. Bu sıkı sütyeni gece gündüz 15 gün boyunca ve daha sonra da sadece geceleri olmak üzere 15 gün daha kullanılmasını isteriz. Bazen bu özel sütyenin üzerinden sıkı bir bandaj da olur. Bu bandajın amacı protezleri birbirine yaklaştırmaktır. İlk geceyi hastanede kalış yaparak geçirilir. Böylece damar yoluyla alınan ağrı kesiciler ile, yoğun ilk kas ağrısı da baskılanmış olur.

Ameliyat kararı alan hastalar meme büyütmenin ağrılı oluşundan endişe ederek, mutlaka bu konuyu sormak ister. Size dürüst olarak yanıt veririm ki, evet bu bir miktar ağrılı bir ameliyat. Ancak tüm girişimlerde olduğu gibi bunu bir teraziye koymak gerekir. Sadece 2 gün bir miktar kas ağrısına dayanmak mı, yoksa varolan meme büyüklüğü ile yaşamaya razı olmak mı? Bu soruyu sorduğum meme büyütmeyi kafasına koymuş tüm kadınlar, kesinlikle ilk seçeneği seçiyor. Kas ağrısı sadece ilk 2 gün baskın şekilde hissedilir. Bu dönemde de alacağınız güçlü ağrı kesicilerle bu dönemi dinlenerek maksimum konforlu şekilde atlatabilmek mümkündür.

Meme Büyütme Sonrası İyileşme Dönemi

Meme Büyütme ameliyatlarında iyileşme döneminin yoğun hissedilen kısmı ilk 2 gündür. Bu dönemde hasta hem kaslarındaki gerginliği hissedecek, hem de göğüs kasının kullanıldığı bir takım hareketleri yaparken bir miktar zorlanacaktır. Sadece 2 gün için hastaya 2 yastık ile dik bir yatış şekli öneriyorum. Tüm ağrılar 2. günden sonra çok büyük oranda geçmiş olacak ve 3. gün yaptığım fizik tedavi ile hasta tüm kol hareketlerini yeniden tek başına yapabilecek.

Çalışan bir kadın için işe dönme süresine 3 gün diyebiliriz.  Perşembe günü ameliyat olan bir kişi, pazartesi günü rahatlıkla işine geri dönebilir.

Göğüs Büyütme İçin Kullanılan Silikon Protezin Giriş Yeri


1- Meme altı oluğu (Sulkus): Memenin altında bulunan katlantı yerinden yapılan uygulamadır. Bu yöntemle çok daha büyük protezler rahatlıkla konabilmektedir. Teknik açısından basit olması nedeni ile en sık kullanılan uygulama bölgesidir.
2- Meme başı (Areola): Meme ucundan yapılan bu kesi ile hiçbir iz bırakmadan protez konabilmektedir. Kanama kontrolünün rahatlığı bir diğer avantajıdır. Fakat büyük protezlerin zor yerleştirilmesi ve hastanın meme ucu ve çevresinin küçük olduğu durumlarda her zaman tercih edilmez.
3- Koltuk altı (Aksiller): Koltuk altından yapılan kesi ile istenen boyutta protez yerleştirilebilir. Bu yöntem uygulayıcıları tarafından hiç iz bırakmaması nedeniyle savunulsa da, eğer yara iyileşmesinde bir problem olursa, hastaların hiçbir zaman saklayamayacağı koltuk altı nedbe dokusu riski nedeniyle çoğu cerrah tarafından tercih edilmez. Ayrıca ameliyat tekniği açısından diğerlerinden daha zor bir yöntemdir.
4- Göbek deliği (Umblikal): Göbek deliğinin içinden yapılan bir kesi ile memeye kadar özel bir alet yardımıyla tünel açılır. Bu tünel içerisinden içi daha sonra serum fizyolojikle doldurulacak olan protez yerleştirilir. Fakat içi sıvı dolu protezlerin pozisyonla sıvı sesi çıkarabilmeleri, patladıklarında kolayca sönmeleri ve yöntemin oldukça zor olması nedeniyle ülkemizde uygulanan bir işlem değildir.

Göğüs ( Meme ) Büyütme Sonrası İz Kalacak mı?

Benim meme büyütme ameliyatlarında sıklıkla kullandığım giriş yeri, meme altı kesisidir. Bu tercihimin birçok avantajı var. İlki kesinlikle süt kanallarına zarar gelmediği için hastanın emzirme fonksiyonu etkilenmiyor. Diğeri ise meme başı kesilmediği için daha hızlı bir iyileşme gözleniyor. Meme altından yapılan 4 cm’lik kesiyi memenin alt kıvrımına gizlediğim için izin görünmesi de çıplakken dahi pek mümkün olmayacaktır.   

Özellikle sigara kullanmayan hastalarda bu izler giderek silikleşerek belirsiz bir hal alıyor.

Meme Büyütme Operasyonu Ne Zaman Yapılmalı?

Meme büyütme ameliyatı ve tüm estetik cerrahi girişimler her mevsimde yapılabilir. Hava şartlarının iyileşmeye pozitif ya da negatif bir katkısı yoktur. Ancak meme protezleri zamanla yumuşayarak doğallaşacağı için, yaz tatilinde rahat etmek isteyen birisi bu işlemi kışın olmalıdır.

Protezler zamanla çok doğal bir görünme kavuşarak iyileşir, ödemler ve şişlikler yapılan masajlarla daha hızlı çözülür. İlk 3 ayın sonunda memenin yeni görüntüsü büyük oranda oturmuş olacaktır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Takiplerde Oluşabilecek Hususlar Hakkında

1-Asimetri: Her iki memenin birbirinden farklı olduğu durumdur. Bu tip rahatsızlıklar için yine silikon protez ile meme büyütme en uygun tedavi seçeneğidir. Ameliyat sonrasında bu asimetri olabildiğince azalacaktır. Fakat bazen her iki memenin boyutu cerrahi öncesi yapısı nedeni ile birebir aynı olmayabilir.
2- Kan birikmesi (hematom): Ameliyatın erken komplikasyonudur. Hemen yapılacak kısa bir müdahale ile düzeltilebilir.
3- Kapsül reaksiyonu: Konan silikon protezin etrafında gelişen ve memenin sertliğini, şeklini bozabilen bir durumdur. Steril ve dikkatli cerrahi işlem ve erken masaj ile bu reaksiyonun önüne geçilmeye çalışılır. Eğer memenin şeklini bozacak şekilde gelişirse bir operasyon ile bu kapsülün yok edilmesi gerekmektedir.
4- Protezin kayması: Pürtüklü yüzeye sahip yeni nesil protezler sayesinde bu komplikasyon oluşma riski çok azalmıştır.

Meme küçüklüğü bugün sahip olduğumuz ileri cerrahi yöntemlerle kolay ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilen, bu durumdan mutsuz olan kişilere çok daha özgüvenli ve konforlu bir yaşamın kapılarını açan bir estetik cerrahi girişimdir.

Meme protezi ameliyatları plastik cerrahi alanında oldukça uzun zamandır uygulanıyor. Tabi ki bu uzun süreçte operasyonun yapıldığı teknikler ve kullanılan malzemeler de değişkenlik gösterdi. Hem malzemeler, protezler hem de teknikler bugün çok daha yüksek bir çıtaya taşındı. Tüm bunlar operasyon sonrasında daha iyi bir görüntü yakalayabilmeye, iyileşme süresini kısaltmaya ve hastanın protezleriyle daha konforlu ve uyumlu bir yaşamı olmasına olanak sağladı.

Şimdi öncelikle meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protez çeşitlerine değinelim ve ardından da bu protezlerin giriş yeri hakkında bilgi verelim. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler aslında 2 çeşitmiş gibi bilinse de bunlar yükseklik, çap, genişlik gibi farklı özelliklerle birbirinden ayrılırlar. Protezler şekil olarak

- Damla protezler (anatomic) - Ve Yuvarlak protezler (raund) olarak iki şekildedir.

Kişinin operasyon sonrasında nasıl bir görüntü talep ettiği ve şuanki mevcut meme yapısı protez seçiminde etkilidir. Damla protezler doğallıktan taviz vermeyen oldukça zarif sonuçlar verirken, yuvarlak protezler de dolgunluk üst polde daha fazladır. Bu sebeple daha gösterişli, daha dolgun meme ölçüsü isteyen dekolte giymekten hoşlanan kişiler için yuvarlak protezler ve “yapılmamış gibi olsun, hiç kimse yaptırdığımı anlamasın” talebi ile gelen hastalara damla protez önerilir.

Dikleştirme ile beraber protez kullanılacaksa ve hastada bir miktar meme dokusu mevcutsa, o zaman sıklıkla projeksiyonu olmayan küçük protezler tercih edilir. Protezler memeye hangi giriş yerlerinden yerleştirilebilir.

Bugün kullanılan ileri cerrahi yöntemler ve tekniklerle meme protezlerini vücuda birkaç farklı yöntemle yerleştirmek mümkündür. Bunlardan en sık tercih edilen yöntem meme altı kesisi olsa da, burada tüm yöntemlere değinerek bilgi vereceğim. Meme altı kesisinin sık tercih edilir oluşunda hiç şüphesiz birçok avantaj var. Bunlardan en önemlisi ise buradan yerleştirilen protezin diğer yöntemlere göre çok daha kolay oluşu, hızlı iyileşmesi ve emzirme sırasında gerekli olan süt bezlerine zarar vermiyor oluşudur.

Meme altından yaklaşık 4 cm’lik iz ile yapılan yöntemde hastaların aklını en çok iz konusu düşündürür. Birçok kişi bu yöntemin izli olacağını düşünse de, aslında bu iz meme altı kıvrımında kalacağı için görünür ve belirgin değildir.

Protez yerleşimi için kullanılan diğer bölgeler şu şekildedir:

1- Meme altı kıvrımı: Memenin altında bulunan katlantı yerinden yapılan uygulamadır. Bu yöntemle çok daha büyük protezler rahatlıkla konabilmektedir. Teknik açısından basit olması nedeni ile en sık kullanılan uygulama bölgesidir.

2- Meme ucu: Meme ucundan yapılan bu kesi ile hiçbir iz bırakmadan protez konabilmektedir. Kanama kontrolünün rahatlığı bir diğer avantajıdır. Fakat büyük protezlerin zor yerleştirilmesi ve hastanın meme ucu ve çevresinin küçük olduğu durumlarda her zaman tercih edilmez.

3- Koltuk altı: Koltuk altından yapılan kesi ile istenen boyutta protez yerleştirilebilir. Bu yöntem uygulayıcıları tarafından hiç iz bırakmaması nedeniyle savunulsa da, eğer yara iyileşmesinde bir problem olursa, hastaların hiçbir zaman saklayamayacağı koltuk altı dokusu riski nedeniyle çoğu cerrah tarafından tercih edilmez. Ayrıca ameliyat tekniği açısından diğerlerinden daha zor bir yöntemdir.

4- Göbek deliği: Göbek deliğinin içinden yapılan bir kesi ile memeye kadar özel bir alet yardımıyla tünel açılır. Bu tünel içerisinden içi daha sonra serum fizyolojikle doldurulacak olan protez yerleştirilir. Fakat içi sıvı dolu protezlerin pozisyonla sıvı sesi çıkarabilmeleri, patladıklarında kolayca sönmeleri ve yöntemin oldukça zor olması nedeniyle ülkemizde uygulanan bir işlem değildir.

Benim meme büyütme ameliyatlarında sıklıkla tercih ettiğim yöntem olan meme altı kesisi; iyileşme bakımından da hızlıdır. Ameliyat sonunda meme altında bantlar olur. 3. Gün hastaya yapacağım ilk kontrolde alttaki bantları çıkarırım. Bu bantların da altında dikişlerin üstünü örten çok ince bantlar bulunur. Bu ince bantlar dikişleri desteklediği için bunların kalabildiği kadar uzun kalmasını tercih ederim.

Hasta banyosunu yaptıktan sonra saç kurutma makinesi yardımıyla bu bantları kurutur ve çıkarmaz. Devam eden kontrollerde dikiş yeri kontrol edilerek temizlik ve pansumanı yapılır.

Meme altı kıvrımında kalan bu giriş yeri, iyileşme döneminden sonra oldukça belirsiz ve silik bir görünüm alır.

Uzun zamandır düşündüğünüz meme büyütme operasyonu için haklı olarak kafanızca onlarca soru var. İşin teknik kısmını büyük ölçüde aştınız, hekiminizi seçtiniz, bütçenizi ayarladınız.

Peki ama sosyal hayata ne zaman geri dönebileceğinizi biliyor musunuz? İletişim Önemli

Yapılan işlem her ne olursa olsun, genel anestezi alınarak yapılan tüm cerrahi girişimlerde hastanın yeniden güç toplamak ve ayağa kalkmak için bir miktar iyileşme dönemine ihtiyacı vardır. Bu yapılan işleme göre kimi zaman kısa, kimi zaman ise daha uzun olur. Ancak meme büyütme ameliyatları kısa ve pratik bit teknikle uygulandığından, hasta için uzun uzadıya bir iyileşme dönemi gerektirmez. Oldukça hızlı iyileşen, sonucu hemen gösteren ve kişiyi oldukça mutlu eden bir işlemdir.

Ameliyattan önce her hasta kendi hekimiyle mutlaka iyileşme süreci hakkında bilgi almalıdır. Ne zaman banyo yapacağı, ne zaman dışarıya çıkıp gezebileceği, ne zaman iş hayatına geri dönebileceğini ve yeniden ne zaman spora başlayabileceği konusunda mutlaka hekiminden görüş almalıdır. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi, meme büyütme ameliyatlarında da iletişim başarının bel kemiğidir.

Zorlu geçen ilk 2 gün

Meme büyütme ameliyatlarında özellikle protez kas altı teknikle yerleştirildiyse, bu bir miktar ağrıya neden olur. Bu ağrı kas gerginliği şeklinde baskın olarak hissedilir. Ameliyattan ilk çıkıldığı saatlerde ise derin nefes alıp verirken hafif bir batma şeklinde de ağrı hissi duyulabilir. Bu ağrılar hastane ortamında damar yoluyla verilen güçlü ağrı kesicilerle baskılanır.

Ameliyattan birkaç saat sonra hasta yürüyüşünü yapar ve yemeğini yer. Meme büyütme operasyonları için en zorlu geçen aşamanın ilk 2 gün olduğunu söyleyebiliriz. Bu sürecin ilk gecesini hastane ortamında atlatmak hasta için daha konforlu olacaktır. Ameliyattan hemen sonra hastanın çift yastık kullanılarak dik şekilde uyuması istenir. Bu dik şekilde yarı oturur şekilde uyumak var olan gerginliği daha az hissetmede etkilidir. Taburcu olduktan sonra eve dönüşte de hafif zorlu bir 2. Gün hastayı bekler. Bu süreç içinde ev içinde hareket etmek, yarı oturur dik pozisyonda uzanmak ve önerilen ilaçları düzenli kullanmak da ağrıları baskılamakta etkilidir.

Birçok hasta bu zor geçen 2 günde ameliyat sonrası giydirilen özel korse sütyeni ya da elastik bandajını “rahatsız ediyor” şikayeti ile çıkarmak ister. Ancak istisnai bir durum olmadıkça ne hastanın sütyenini ve elastik bandajını çıkarmaması gerekir. İlk 2 günün ardından kas gerginliği giderek yumuşar ve ağrılar hafifler. Her hekimin tedavi ve tekniği farklıdır. Ben meme protezi uyguladığım hastalarıma mutlaka 3. Gün bir fizik tedavi uyguluyorum. Bu fizik tedavi sırasında hastaya yaptırdığım egzersizler kas gerginliğinin azalmasına yardımcı oluyor. Kaslar çalıştığı için şişlik ve ödemlerin rahatlaması da kolaylaşıyor. Hastamın mevcut durumunu göz önüne alarak, bu egzersizler bazen sabah ve akşam evde uygulamasını istiyorum.

Sosyal Hayata Geri Dönüş

Üçüncü gün hastalarıma yaptığım fizik egzersizlerinden sonra hasta ameliyatın zorlu geçen kısmını atlatmıştır. Artık protezlerin yumuşaması ve ödemlerin çözülmesi için beklemek gerekir.

Hasta 3. Günden sonra ağır bir yük taşımadıkça, istediği gibi sosyal hayatına devam edebilir. Çarşı Pazar gezebilir, kısa yürüyüşlere çıkabilir. Bu dönemde kişiye destek olan, moral veren dostlar ve arkadaşlar hastaya mükemmel bir pozitif destektir.

Ne zaman işe dönebilirim?

Meme büyütme ameliyatlarından sonra işe dönüş süresi, hastanın yaptığı işe göre değişkenlik gösterir. Örneğin basa başı çalışan bir ofis personeli için bu süre rahatlıkla 5-6 gün kadar kısadır. Kişi 3. Günden sonra rahatlıkla kendi başına giyinebildiği ve kol hareketlerini eskisi gibi yapabildiği için ofisteki işine de 5. Ya da 6. Gün geri dönebilir. Ancak hasta ağırlık taşıdığı bir iş yapıyorsa bu süre bir miktar daha uzar. Örneğin garson ya da hostes gibi servis yapan, tepsi taşıyan bir hasta için işe dönüş süresi 8-10 gün kadardır. Ağır şekilde fiziksel güç gerektiren işlerde çalışanlar için ise bu süre uzayabilir.

Meme Büyütme, Meme, Büyütme


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
İlgili Yazılar


Kompozit meme büyütme

Kompozit meme büyütme Kompozit meme büyütme ile ilgili bu makalemizde protez tipleri, protez ile ilgili alınacak kararlar, vücut analizi, en doğal sonuç için gereklilikleri sizler ile paylaşmak istedik. Daha fazlası için lütfen makalemizi okuyun ve sorularınız var ise lütfen bize iletin.

Meme Büyütmede Kas Altı Mı, Kas Üstü Mü?

Meme Büyütmede Kas Altı Mı, Kas Üstü Mü? Augmentasyon mammoplasti yani meme büyütme estetiği, uygulanmaya başlandığı ilk zamanlarından beri üzerinde çok düşünülmüştür. Birçok açıdan estetik cerrahinin en karışık, fakat erken ve iyi sonuç verdiği için en zevkli ameliyatı olduğu söylenir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası ilk 72 saat

Meme büyütme ameliyatı sonrası ilk 72 saat Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası çok merak edilen bir konudur. Meme Büyütme Operasyonu geçirmek isteyen ve adım, adım neler yaşayacağını merek eden çok sayıda ziyaretçimiz oluyor. Biz de bu ihtiyaca duyarlı kalarak size saat, saat neler yaşayacaksınız bilgi vermek istedik. İşte ...

MEME BÜYÜTME OPERASYONU SONRASINDA MEME UCU HİSSİZLİĞİ

MEME BÜYÜTME OPERASYONU SONRASINDA MEME UCU HİSSİZLİĞİ Göğüs büyütme ameliyatının ağrı bakımından nispeten baskın olan ilk 2 günü geçtiğinde, hasta büyük ölçüde daha rahat ve konforlu hisseder. İlk haftayı atlattıktan sonra ise ağrı sorunu neredeyse tümüyle ortadan kalktığı için, algı bu kez de farklı şeylere yönelebilir. Bunlardan e...

MEME BÜYÜTME OPERASYONU SONRASINDA MEME UCU HİSSİZLİĞİ

MEME BÜYÜTME OPERASYONU SONRASINDA MEME UCU HİSSİZLİĞİ Göğüs büyütme ameliyatının ağrı bakımından nispeten baskın olan ilk 2 günü geçtiğinde, hasta büyük ölçüde daha rahat ve konforlu hisseder. İlk haftayı atlattıktan sonra ise ağrı sorunu neredeyse tümüyle ortadan kalktığı için, algı bu kez de farklı şeylere yönelebilir. Bunlardan e...

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Spor Yaparken Silikonlarım Kayma Yapıyor Ne Yapmalıyım?

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Spor Yaparken Silikonlarım Kayma Yapıyor Ne Yapmalıyım? Bu sorunun cevabını video da bulabilirsiniz

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Silikonların Değişmesi Gerekir mi?

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Silikonların Değişmesi Gerekir mi? Bu soru bize sıklıkla geliyor işte cevabı video da

Kendi Yağım İle Meme Büyütme Yapılır mı?

Kendi Yağım İle Meme Büyütme Yapılır mı? Yağ transferi ile meme büyütme yapılır mı cevabı bu video da

Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız Meme Büyütme Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri Gerçek mi? Özellikle internette bir çok doğru yanlış bilgi bulunuyor bu makale de sizlerle tıbbi gerçekleri paylaşarak bilgilendirmeye çalıştık umarız faydalı bir makale olmuştur.

Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız Meme Büyütme Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri Gerçek mi? Özellikle internette bir çok doğru yanlış bilgi bulunuyor bu makale de sizlerle tıbbi gerçekleri paylaşarak bilgilendirmeye çalıştık umarız faydalı bir makale olmuştur.

TANITIM FİLMLERİMİZ