Meme büyütme ameliyatı sonrası ilk 72 saat

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası çok merak edilen bir konudur. Meme Büyütme Operasyonu geçirmek isteyen ve adım, adım neler yaşayacağını merek eden çok sayıda ziyaretçimiz oluyor. Biz de bu ihtiyaca duyarlı kalarak size saat, saat neler yaşayacaksınız bilgi vermek istedik.

İşte Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Yaşayacaklarınız

İlk 2 saat: Hasta uyandığı zaman hafif de olsa hala anestezinin etkisindedir. Ağrıdan çok gerginlik hisseder. Bu gerginlik hissi göğüs kafesinde bir ağırlık ya da nefes alıp verişte küçük küçük batmalar şeklinde de olabilir.

İlk 4 saat: Anestezinin etkisi geçtiğinde kas ağrıları kendini belli etmeye başlar. Baskın olan bu ağrılar damar yoluyla verilen güçlü ağrı kesicililer ile hafifletilir. İlk 4 saatin ardından hastaya yemek yedirilir.

İlk 10 saat: İlk geceyi hastane ortamında atlatmak daha konforludur. Gece hemşirelerin yardımıyla hastaya kısa yürüyüşler yaptırılır. Tuvalet için hasta sadece yataktan kalkışta yardım alır.

İlk 15 saat: İlk gece yatağın baş kısmı kalkık durumda yarı oturur vaziyette bir duruş ile uyunur.

İlk 24 saat: Hasta artık yavaş da olsa kendi yemeğini yer, kendi suyunu içer. Ancak yatıp kalkmak için birinin sırtından ve ensesinden çekerek ona destek olması gerekir.

İlk 36 saat: Göğsün arasında ödem birikmesi nedeniyle hafif bir şişlik oluşabilir. Bunun için iki memenin ortasına kalın bir gazlı bez rulosu ile baskı yapılabilir.  

İlk 48 saat: İkinci günün sonunda kaslar çok büyük ölçüde gerginliğe alışmıştır ve ağrılar hafiflemiştir. Ancak hastanın yatış ve kalkışlarda hala birinden destek alması gereklidir.

İlk 72 saat: 3. Gün hastaya bir fizik tedavi yapılır. Bu fizik tedavi işleminden sonra hasta kollarını yeniden eskisi gibi kullanabilir. Kendi giysilerini kendi giyebilir. Yatış ve kalkışları başka birinden destek almadan yapabilir. Ağrılar neredeyse tamamen geçmiştir. Artık protezler de günden güne yumuşayacak doğallaşacak ve birkaç milim aşağı inerek olması gereken yerde pozisyonlanacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı ile ilgili sayfamıza bu linkten ulaşabilirsiniz http://www.mertdemirel.com/meme-buyutme/

meme büyütme


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ