LİPOSUCTİON YAĞ ALDIRMA FİYATLARI

Hiç şüphesiz bir estetik girişim için hastanın karar verme sürecinde işin maddi boyutu da oldukça önemli. Her hasta kendi bütçesi el verdiğince, uygun koşullarda bir seçenek araştırmaya başlar. Estetik operasyonlardan en sık uygulanan işlem olan yağ alma yani Liposuction ameliyatlarında çok değişken fiyatlar ile karşılaşabilmek mümkün. Şimdi size fiyatlandırmayı etkileyen unsurlar nedir, gelin tek tek açıklayalım.

Kullanılan Teknik

Liposuction yani yağ alma işleminde artık çok daha iyi sonuç veren ileri yöntemler de kullanılıyor. Örneğin Ultrasonik Liposuction (Vaser Liposuction) gibi yöntemler Klasik Lipo’ya göre birçok yönden daha avantajlı. Tek seferde daha çok yağ alabilme, daha az morluk ve ödem, daha kısa iyileşme süresi, alınan yağların yağ enjeksiyonunda kullanılması gibi avantajlar sunan bu yöntemler her zaman Klasik Liposuction işlemine göre daha pahalıdır.

İşlemi Yapan Kişini Yetkinliği

Estetik girişimler çok fazla talep gördüğü için, bu durum sağlığınızı tehlikeye atmak isteyen dolandırıcılar için müthiş bir fırsat. Sıkça talep edilen işlemleri çok düşük fiyatlara sunarak, ticari bir kazanç hedefleyen bu merkezlere karşı dikkatli olunması gerekir. Çünkü genellikle çok çok düşük rakamlara bu işlemi yapan yerlerde, işlemi yapacak kişinin yetkinliği bile olmayabilir.

Yağ aldırma yani Liposuction ameliyatınızı yapacak olan kişinin kesinlikle operatör doktor ünvanına sahip bir cerrah olması gerekli. Hekimlik vasfının yanına ekstra donanım ve başarılar eklemiş olan cerrahlar da (European Board Sertfikası gibi) seçiminizi yaparken sizin için öncelik sayılabilecek unsurlar arasında yer alabilir.

Ameliyatı Olacağınız Hastane

İşlemin yapıldığı yerin bir hastane mi, tıp merkezi mi yoksa yoğun bakım ünitesi olan tam teşekküllü bir kurum mu olduğu da fiyatlandırma kısmında değişkenlik gösterir.

Yoğun bakım ünitesi hastalara pek ihtiyaç dahilinde değilmiş gibi görünebilir. Ancak oldukça düşük ihtimaller de olsa, operasyon geçiren bir hasta için tüm önlemler ve tedbirlerin alınmış olması gerekir. Acil bir durumda hastayı başka yere sevk etmek yerine, bulunduğu yerde müdahale etmek zaman kazandırır ve bu da hayati bir durumun önüne geçebilir. Burada bahsettiklerimiz bir yağ aldırma yani Liposuction ameliyatı için uzak ihtimaller olsa da, her zaman bu konuda uyanık ve dikkatli olmakta fayda vardır.

Tam teşekkülü özel hastanelerde yapılan Liposuction operasyonları, bu yüzden diğer yerlere göre fiyat bakımından bir miktar daha üstte olabilir.

Alınan Hizmet

Liposuction için ödeyeceğiniz rakamın içinde alacağınız hizmet ile ilgili bir doğru orantı mevcuttur. Neredeyse maliyetine fiyat veren merkezler, rakamı çok düşürdüğü için fabrikasyon bir işe girişir ve bu yüzden görüşme, kontrol, muayene, ameliyat sonrası destek, iyileşme süresi takibi gibi konularda bu tip yerlerden çok büyük bir hizmet almanız beklenemez.

Sağlıklı ve iyi bir operasyondan sonra kontrolleriniz için de size yeterli zaman ayrılmalı, bilgi almak için sürekli telefonla arayabileceğiniz bir danışman olmalı ve iyileşme süreci boyunca takip edilmelisiniz.

LİPOSUCTİON, YAĞ, ALDIRMA, FİYATLARI


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ