Lazer Liposuction

klasik ultrasonik lazer
karın germe yağ enjeksiyonu yağ heykeltraşlığı

İlgili bölgeye 3-4 mm’lik çok küçük deliklerden giriş yapılır. Bu girişlerden lazer cihazı ile bir ısı etkisi oluşturulur ve cihaz ile bir tarama yapılır. Bu işlem sırasında yağ hücreleri patlamış olur. Ardından aynı deliklerden kanüllerle giriş yapılır ve negatif basınçlı bu kanüllerle yağlar çekilir. Burada olabildiğince ince kanüller seçmek ve işlemi yavaş yapmak daha başarılı bir sonuç verecektir.

Lazer Liposuction'ın avantajı nedir?

Lazer Liposuction’da 2 tip dalga boyu vardır. İlki yağ hücrelerine yöneliktir ve yağ hücrelerini patlatarak daha kolay alınmasını sağlar. İkinci dalga boyu ise kolajen liflere yöneliktir ve cilt altında müthiş bir toplarlanma ve sıkılaşma etkisi oluşturur. Dolayısıyla bu yöntemde klasik liposuction’da görülen gevşeklik hali bu yöntemde görülmez. Hastada daha sıkılaşmış bir sonuca ulaşılır. Bu yöntemde yağ hücreleri yok edildiği için, hasta daha sonra kilo alsa bile bu bölgede eskisi gibi bir yağlanma gözlenmez. Ancak her zaman olduğu gibi başarı, hastanın diyetteki istikrarı ile doğru orantılıdır.

Lazer Liposuction kimler için uygundur?

Lazer liposuction özellikle birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalarda idealdir. Daha çok düz yüzeylerde ve küçük alanda tercih edilir. Klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde ise rahatlıkla lazer liposuction uygulanabilmektedir.

Lazer Liposuction’da İyileşme Dönemi

İşlemden sonra hastaya yapılan bölgeye özel bir korse giydirilir. Çene altı, bel, basen, iç bacak, karın, popo ve kol gibi birçok bölgeye uygulanabilir. Bu işlemde klasik lipo’ya oranla daha az morarma ve daha az kanama görülür ve hastaya daha kısa bir iyileşme sunar. Hasta verilen korseyi 15 gün boyunca takar. İşlemden 3 gün sonra banyosunu yapabilir. İki haftanın ardından hasta yeniden eskisi gibi spor yapabilir. Sonuçlar alanın genişliğine ve yağ miktarına bağlı olarak 2-5 ay arasında ortaya çıkar. Bu nedenle cerrahi sonrası dönemde ödemi azaltan masaj uygulaması sonuçları iyileştirecektir.Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
İlgili Yazılar


Lazer Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Doktor Mert Demirel'in anlatımıyla bilgilendirme amaçlı hazırlanan videoyu izlediniz. Burun estetiği, Meme Büyütme ya da Göz kapağı Estetiği hakkında hazırlamış olduğumuz diğer videolarımıza da göz atmayı unutmayın. Op.Dr.Mert Demirel'in diğer videolarına göz atmak...

Lazer Liposuction
TANITIM FİLMLERİMİZ