Kol Germe

KOL GERME

İyi ve uzun bir sağlıklı beslenme döneminden sonra hayal ettiğiniz kiloya ulaştınız. Tebrik ederiz. Eski lise arkadaşlarınızla tekrar buluştunuz. Herkes sizin ne kadar zayıfladığınızı söylüyor. Çok mutlu oldunuz. Toplantınız bitti. Arkadaşlarınızı içten bir şekilde el sallayarak uğurladınız. Yalnız bir problem var el sallarken kollarınız sizden izinsiz ve bağımsız olarak hareket ediyor…

Evet istediğiniz kiloyu vermenin yan etkilerinden biri de kollardaki sarkmadır. Dermaroller, kavitasyon, lpg hatta fitness gibi birçok yöntem bu problem için denenmiştir. Kısmen de başarılı olmaktadır. Ama başarılı ya da yeterli olunmadığı durumlarda kol germe ameliyatı yapılır.

Genel anestezi ya da lokal anestezi altında L şeklinde bir insizyon yapılır. Koltuk altından dirsek iç yüzüne doğru uzanır. Dokular gevşetilir, fazla doku kesip atılır. Estetik olarak kesi sütüre edilir ve özel bir korse giydirilerek operasyona son verilir. On ikinci gün dikişler alınır. Bir ay sonra spor dahil bütün aktivitelere izin verilir.

 

Kol Germe, Kol, Germe


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ