KARIN YAĞI ALDIRMA

Karın bölgesi gerek doğum, gerek kilo alma gibi nedenlerle en kolay yağlanan bölgelerden biridir. Karın çok kolay yağlansa da bu yağları oradan çıkarmak sanıldığı kadar kolay olmaz. Diyet ve egzersizler ile bir miktar düzleştikten sonra, yerleşmiş bölgesel yağlanma problemi mevcutsa buna en iyi çözüm yağ almak yani Liposuction operasyonlarıdır.

Karın Bölgesine yapılan Liposuction işlemi genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. İşlem ister Klasik Liposuction, ya da daha ileri bir yöntem olan Ultrasonik Liposuction ile uygulanabilir.

Karın Yağları Liposuction ile Nasıl Alınıyor?

Klasik liposuction işleminde cilt altına özel bir solüsyon verilir ve bu solüsyon ile çözünmesi kolaylaşan yağ, kanüllerle çekilir. Oysa ultrasonik liposuction yönteminde, uygulanış sırasında ultrasound teknolojisi kullanılıyor. Bunu bir tür ses dalgasına benzetebilirsiniz.

Bu ses dalgası, cilt altındaki yağ dokusunu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırıp parçalıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor. Böylece Klasik Liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün oluyor. Üstelik "high defination" olarak da adlandırılan Ultrasonik Liposuction’da karın kası görünümü yapabilmek de mümkün. Bugün kullanılan teknik ve yöntemlerle Ultrasonik Liposuction (vaser) işleminde sadece fazla yağ çekilmiyor, ayrıca kişinin vücuduna istediği kıvrımlı ya da kaslı görünüm de verilebiliyor.

İyileşme Dönemi

Karın yağları için yapılan Liposuction yöntemi çok iyi sonuç veren ve hızlı iyileşen bir işlemdir. Ameliyattan sonra hastaya özel bir korse giydirilir ve bu korseyi hastadan 2 hafta boyunca gece-gündüz kullanması istenir.

Hekimin uygun gördüğü süre içinde hasta yeniden hafif yürüyüşlere başlar ve karındaki ödemi hafifletmek için masajlar uygularsa iyileşme hızlanır. Bu süre içinde diyete ve dengeli beslenmeye de dikkat etmek oldukça önemlidir.

KARIN YAĞI ALDIRMA, KARIN, YAĞI, ALDIRMA


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ