KARIN KASI İÇİN HI-DEF

Son günlerde vücuduna iyi bakan sportif bedenlerin sayısı giderek artıyor. Bireyler bilinçlendikçe daha iyi beslenmeye, spor için daha fazla zaman harcamaya ve vücutlarına daha iyi bakmaya başlıyor. Öyle ki bu durum kimi zaman spor salonlarında motive edici gizli bir yarış şeklini alıyor. Sporcu vücutlarda en öne çıkan özellik hiç şüphesiz karın kasları. Peki şimdi size ileri liposuction tekniği olan Hi Def ile karın kası görüntüsü oluşturmanın mümkün olduğunu söylesek?

 

Bu yöntem kimler için uygun?

Hi Def, liposuctionun bir adım ötesidir. Bu yöntemle kişinin hem fazla yağları alınırken, hem de karın kısmına kasları daha belirgin kılacak şekilde özel bir teknikle çalışma uygulanır. Böylece karın sadece fazla yağlardan arınmış olmaz, baklava olarak tabir edilen görüntü belirginleşir.

Şüphesiz bu yöntem herkese uygulanmaz. Bu yöntem için hastanın karın kaslarının aktif olması gerekir. Fitness ya da vücut çalışan kişiler için çok uygundur. Hem kadında hem de erkekte uygulanabilir.  UltrasonikLiposuction ile uygulanan Hi Def; spor hocalarının çok daha şekilli, fit ve kaslı bir görüntü için sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

Bilinmesi gereken en önemli detay; bu yöntem için aşırı kilolu kişilerin değil, sportif yapılı hastaların uygun bir aday olduğudur.

 

Hi Def iyileşmesinde ilk 6 ay önemli

UltrasonikLiposuction ile uygulanan Hi Def tekniğinde iyileşme boyunca hastanın özel bir korse takmasını isteriz. Bu korse cilde baskı uygulayacağı için ödemlerin çok daha hızlı çözünmesinde etkilidir.

Ayrıca iyileşme dönemi boyunca hafif baskılı masajlar uygulamak ve diyete dikkat etmek de başarı çıtasını yükseltir. Hekimin uygun gördüğü tarihlerde egzersizlere yeniden başlanabilir. Başta egzersizler daha çok kardio ve yağ yakım temelli olmalıdır.

 

Hi-Def sonrası beslenme

Temel prensip, cilt altı yağ dokusunu azaltmaya çalışmaktır. Kasların korunduğu fakat yağ dokudan yıkımın sağlandığı normokalorikdietlerhi-def sonrası uygundur.

Hi-Def sonrası spor hayatına dönüş

Eğer hasta kendini iyi hissediyorsa, 3. gün ayağa kalkarak ve kendi işlerini yaparak egzersize başlanabilir. Kendi nabzını tutan hasta için erken ya da geç dönem diye bir şey olmaz. Ne kadar erken kendi yaşantısına dönebilirse, o kadar iyi olmaktadır. Kısa yürüyüşler, Yokuşlu ve tempolu yürüyüşlerle başlayan egzersiz programı giderek ağırlaştırılabilir.

Egzersizler, kardio ve yağ yakım çalışmaları başarıyla uygulanabilir hale geldikten sonra ağırlaştırılabilir. "Core" bölgeye yönelik pilates serileri geçiş dönemi için çok uygundur.

KARIN KASI İÇİN HI-DEF, KARIN, KASI, İÇİN, HI-DEF


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ