Karın Germe

klasik ultrasonik lazer
karın germe yağ enjeksiyonu yağ heykeltraşlığı


KARIN GERME HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Kimi zaman aşırı kilo alıp verme, kimi zaman gebelik kimi zaman da genetik olarak gelen obezite sorunları sebebiyle karın bölgesinde fazla bir cilt dokusu oluşabilir. Bu fazla cilt dokusu kişiyi hem psikolojik olarak mutsuz eder, hem de fiziksel olarak spor yapma ve ve hareket kabiliyetini sınırlayabilir. Yazın karında oluşan bu deformasyonu saklamak zor ve meşakkatlidir.

Fazla kilo problemi olan kişilerde, zayıflama sonrası çok sık karşılaşılan bir durumdur. Tekrar eden gebelikler de karındaki esnekliğin kaybolmasına neden olabilir. İşte bu gibi durumlarda karın germe ameliyatı ile karnı daha düz, daha sıkı ve fit bir görüntüye kavuşturabiliriz.

Kimler karın germe için uygundur?

Aslında bu sorunun çok basit bir cevabı var. Eğer karın bölgenizde elinizle tutabildiğiniz düz karın derisinden bağımsız bir fazla cilt dokusu varsa, ya da pantolon üzerinden aşağı doğru inen bir karın şekliniz oluşmuşsa karın germe ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.

Operasyon Süreci

Karın germe ameliyatları göbek deliğinin altından iç çamaşırının içinde kalacak şekilde sezaryen kesisine benzeyen bir kesiden girilerek yapılır. Fazla deri ve yağ doku çıkarılır. Gerekli görülürse karın içine liposuction yapılabilir. Ameliyattan sonra hastaya özel bir korse giydirilir ve 2 gün hastanede kalış yapılır.

Karın germe ameliyatından sonra hasta ilk olarak kambur bir şekilde yürütülür ve dik pozisyonda yürümesi yaklaşık 1 haftalık bir zaman dilimine yayılır. Her geçen gün biraz daha dikleşerek yürüyüşler normal seyrine döner. Hasta 3. Gün banyosunu yapabilir.

Karın Germe Ameliyatının Ardından…

Karın germe ameliyatları öncesi ve sonrası ile kıyaslandığında muazzam farklar ortaya koyan bir ameliyattır. Bir cerrah olarak benim en keyif aldığım işlemlerden birisidir. Çünkü sonuç hastayı memnun eder ve bu durum hastanın özel yaşamına da özgüven olarak yansır. Fazla ve deforme olmuş cilt dokusu alınarak karın düzleştiği zaman kilo verme, diyet ve egzersiz için kişi kendini daha motive hisseder. Ben her zaman karın germe ameliyatlarında karın içini liposuction ile fazla yağdan arındırarak daha sıkı ve gergin bir sonuç hedefliyorum. İyileşme döneminden sonra ameliyat öncesi ve sonrası hallerini hastam ile paylaşarak işlemin başarısını birlikte değerlendiriyoruz.Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
Karın Germe
TANITIM FİLMLERİMİZ