Hollywood Yanağı Yaptırmak İsteyenler Dikkat

Hollywood Yanağı Yaptırmak İsteyenler Dikkat! Son zamanlarda dünyada ve Türkiye de sıklığı giderek artan bir işlemdir bu. Temel olarak yanakta cilt altında bulunan Bichat yağ yastıkçığının cerrahi yöntemle alınarak çökük bir yanak bölgesi yaratır.

Hollywood Yanağı Yaptırmak İsteyenler Dikkat

Bichat yağ yastıkçığı nedir?

Ağız köşesinden başlayarak "yanak" dediğimiz bölgede yukarı elmacık kemiklerinin kulak önü bölgesine kadar uzanan, cilt altında, hatta mimik kaslarının da altında bulunan bir yağ dokudur. İdeal durumlarda ağırlık merkezi yukarı bölgelerdeyken, yaşlandıkça aşağı doğru iner. Hatta bazı durumlarda doğuştan aşağı yerleşimli olur. Gençken yanakları dolgun hatta aşağı doğru tombulca sarkık kişilerde, Bichat yağ yastıkçığının fazlaca geniş olması doğuştan da olabilir.

İşte bu tip durumlarda, Bichat yağ yastıkçığı cerrahi yöntemle, ağız içinden izsiz bir yöntemle alınabilir. Bu ağız kenarından kulak memesine uzanan hatta eskisinden daha çökük bir bölge yaratır ki bu, kişiye daha üçgen daha zarif bir ifade verir.

Seçilmiş vakalarda bu yöntemi sıklıkla kullanıyoruz ve çok doğal ve başarılı sonuçlar alıyoruz.

Hollywood yanağı herkese yapılmamalıdır

Orta yüz bölgesi bu zamanda ya da gelecekte onarılmaya ihtiyacı olan kişiler bu ameliyatı olmamalıdır.

Orta Yüz Bölgesi Neresidir?

Alt göz kapaklarından başlayıp altta burun kanatları hizasına kadar uzanan, esas olarak elmacık kemiği boyunca yana doğru ilerleyen bölgedir. Bu bölge gençliğin ve güzelliğin temel taşıdır. Yaşlandıkça volümü azalan bu bölgenin restorasyonu için bir çok yöntem kullanılır.

1- Hyaluronik asit dolguları

2- Yağ doku enjeksiyonları

3- Silikon implantlar

4- Porözpolietilen implantlar

5- Orta yüz germe

Orta yüz germe ameliyatı nedir?

Lütfen komşu sayfamda bulunan orta yüz germe yazısını okuyunuz.

HOLLYWOOD yanağı neden orta yüz germe ameliyatına engel?

Yanaklardaki fazlalıklar çoğu zaman kişiye daha tombul, kilolu bir görüntü katar. Kişi fazla kilosu olduğunu düşünmese bile, kimi zaman yüzünü etli ve yuvarlak bulabilir. Yüzdeki bu “tombul yanak” durumu için diyet ve egzersiz işe yarar bir etki göstermez. Radyofrekans gibi sıkılaştırıcı işlemler düzenli tekrarlarda ciltte sıkılaşma gösterse de, yanak içinden yağ çıkarma etkisi yoktur. Yanaklardaki bu dolgun görüntü kişiyi “canlı, sağlıklı” gösterse de, daha feminen bir yüz hattı için yanak içi yağ çıkarımı yapılabilir.

Ancak bu işlem hekiminizle birlikte istişare yaparak almanız gereken bir karardır. Dönemsel popüleritenin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin. İlgi çekici, havalı ve cazip adlara çok takılmayın. Estetik cerrahide uzun dönemde başarı getirecek işlemler her zaman için hastaları daha mutlu eder.

Vücutta en erken yaşlanan bölgelerden biri yanaklardır. Yer çekiminin de etkisiyle, yanaklar orta yaştan sonra hafifçe aşağı doğru iner. Bu dönem kadınlar “yüz germe için erken, ancak daha genç ifade için ne yapmalıyım?” sorusuna yanıt arar. İşte bu dönemde kadınlarda erken dönemde görülen yaşlılık belirtilerini orta yüz germe işlemi ile birlikte toparlayabiliriz.

Ancak “Hollywood Yanağı” işleminde yanak içinden çıkarılan buchat yağ yastıkçığı, orta yüz germe ameliyatında orta yüz bölgesini dolgunlaştırmak için kullanılır. Bu nedenle bir işlem yaptırmaya karar verirken, mutlaka hekiminizin görüşlerini almalı ve bunu uzun vadede takip edecek işlemleri de planlamalısınız.

Güveneceğiniz bir plastik cerrahınız olmalı

Estetik cerrahi operasyonlarda ya da ameliyatsız uygulamalarda “tek hekim” avantajı her zaman hasta için pozitif sonuçlar ortaya koyar. Eğer görüntünüze önem veriyor, cilt yaşlanması için önlemlerinizi erken almak istiyor ve her zaman doğru işlem ve uygulamalar ile kendinize yatırım yapmak istiyorsanız, tıpkı aile hekiminiz gibi sürekli gittiğiniz, güvenebileceğiniz bir plastik cerrahınız olmalı.

Aynı hekim ile uzun zaman çalışan hastaların daha iyi sonuç almasının en önemli nedeni: hekimin hastanın özelliklerini, yaşlanma tipini, cilt dokusunu, problemlerini ilk kez gelen bir hastaya oranla çok daha sıkı şekilde takip edebiliyor olmasıdır. En basit uygulama olan botox bile, her yüzde farklı şekilde duruş ve cevap verir. Hekimin hastanın uygulamaya vereceği cevabı bilerek hamle yapması, uzun dönemde çok daha başarılı sonuçlara imza atacaktır.

Ticari kaygı gütmeyen her hekim, daha iyiye ulaşma yolunda hastasına doğru önerilerde bulunur. Durum hastalar açısından da bakıldığında aslında aynıdır. Bir işlem için çok fazla kapı aşındırıp, çok sayıda hekimle konsültasyon yapmak çoğu zaman hastaya seçim yapmakta zorluk yaşatacağı gibi kafa karışıklığına da sebep olur. Çünkü her hekimin kişisel pratiğinde geliştirdiği tekniği birbirinin aynısı değildir ve bunun beraberinde iyileşme dönemlerinde de farklılıklar olacaktır.

Hollywood, Yanağı, Yaptırmak, İsteyenler, Dikkat


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ