Göz kapağı Tümörleri ve Tedavisi

göz
göz kapağı estetiği alt göz kapağı estetiği kaş estetiği
göz kapağı düşüklüğü göz kapağı dönmesi göz kapağı tümörleri ve tedavisi

Göz kapağı Tümörleri ve Tedavisi

Gözdeki estetik kusurlar gibi, kapakta oluşan tümörler de bugün plastik cerrahi yöntemleri ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Ancak burada bir ayrımı yapabilmek gerekir. Gözün kendi tümörleri, oftalmolojiyi ilgilendirmektedir. Bizim ilgi alanımızsa kapak tümörleridir.

Kapak tümörlerinin çoğu iyi huylu olmakla birlikte aralarında kötü huylu olanlar da mevcuttur. İyi huylu davranış gösteren kapak tümörlerinin bir kısmı yer işgal etmeleri, ağırlık yapmaları, gözün fonksiyonlarını bozmaları nedeniyle rahatsızlık yaratabilirler. Kabarık bir kitle veya iyileşemeyen bir yara şeklinde kendini gösterir.

Tümörün iyi veya kötü huylu olması, alt ya da üst kapakta yerleşmiş olması, gözün iç kısmında ya da dış kısmında olması, boyutu, hastanın yaşı tedavide çok önemlidir. Göz kapağındaki tümörlerin cerrahi tedavisi çok önem ve dikkat gerektirir. Göz kapağının, vücudun en önemli organlarından olan gözü korumak gibi çok önemli bir rolü vardır. Bu yüzden cerrahi sonrası bu fonksiyonunun kaybolmaması gerekir. Hatta ameliyat sonrasında onarım için bir dizi operasyon gerekebilir. Tümör çıkarıldıktan sonra oluşan gözkapağı kaybı onarılır. Onarım hem işlevsel, hem de görünüm açısından estetik olmalıdır.



Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon




Göz, kapağı, Tümörleri, Tedavisi
TANITIM FİLMLERİMİZ