Göz Kapağı Estetiği

yüz estetiği
göz kapağı estetiği alt göz kapağı estetiği kaş estetiği
bakis estetiği orta yüz germe dermapen-prp

Üst Göz Kapağı Estetiği

İletişim ilk önce gözler ile başlar. Bu yüzden karşımızdaki kişiye bıraktığımız ilk etkide, göz ve çevresinin rolü büyüktür. Bununla birlikte zaman, etkisini en belirgin şekilde göz çevresinde gösterir. Her ne kadar botoks kullanımı artık bu süreyi uzatsa da, kaşlar ve üst göz kapağında oluşan fazlalıklar ilk dikkat çeken yaşlanma belirtileri olur.

Bu üst kapaktaki cilt fazlalığı makyajla kapanmayacağı gibi, makyaj göz üstünde topaklanır ve deformite daha da belirgin bir hale gelir. Cilt üstünden sürülen hiçbir krem, serum ya da peeling bu fazla deriyi yok etmede etkili değildir. Ayrıca bazı kişilerde yaşa bağlı olmaksızın göz kapaklarında torbalanma problemi de görülebilir. Göz kapağı torbalanması, göz küresinin içinde bulunduğu kemik boşlukta rahat hareket edebilmesini sağlayan yağ yastıkçıklarının dışarı doğru fıtıklaşmasıdır. Üst göz kapağındaki fazlalığı ortalama 2 saat süren bir cerrahi girişim ile düzeltebilmek mümkündür. Bu cerrahi girişim, lokal anestezi altında uygulanacak kadar hafiftir ve oldukça iyi sonuç verir.

Bu işlem eş zamanlı olarak hem üst kapaklara, hem de gözaltlarına uygulanabilir. Göz altılarına yapılan fazla derinin kesilerek çıkarılması değil, deri altındaki yağ fıtıklaşmalarının alınması ya da yayılması işlemidir. Çoğu kişi üst kapaktaki düşüklüğe takılır ve alt kısımdaki torbalanmayı görmez. Ancak eğer gözaltlarında da bir miktar deformite mevcutsa, hem üstlere hem de altlara birden müdahale edilmesi, iyileşme döneminin ardından gözlerdeki genç ve canlı ifadeyi pick noktasına taşır.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Gözaltlarındaki problemler yüze daha yorgun, daha cansız ve daha yaşlı bir ifade verir. Gözaltı torbaları, ne kadar dinlenmiş de olsanız sizi uykusuz ve bitkin gösterir. Koyu renk halkalar kimi vakalarda makyajla gizlenmeyecek kadar belirgin olabilir. Bu gözaltlarındaki koyuluk genetik faktörlere, kötü beslenmeye, uykusuz ve stresli bir yaşama bağlı olarak oluşabilir. Bazen de gözaltları olması gerektiğinden daha çökük ve çukur şeklinde olur. Bu çöküklük, gözaltlarını karanlıkta bırakarak onların daha koyu görünmesine sebep olur. Gözaltlarındaki tüm bu problemler için estetik cerrahide çok farklı çözüm ve uygulamalar mevcuttur. Ancak bu çözümlerde her zaman kişiye özel bir yol haritası belirlenir.

Gözaltlarındaki yoğun torbalanma görünümünden şikayetçi olan bir hastaya, buradaki yağ fıtıklaşmaları homojen bir şekilde bölgeye yayılabilir ve fazla yağ alınabilir. Bu işlemin ehil ellerde yapılması oldukça önemlidir. Çünkü gerektiğinden fazla yağ çıkarımı durumunda, bu sefer de gözde çökük bir görüntü oluşur. Bu sebeple alınması gereken miktar önemlidir.

Çöküklük şikayetlerinde ise bölgeye yağ enjeksiyonu ya da dolgu uygulamaları yapılabilir. Bu şekilde daha düz ve daha iyi bir gözaltı yüzeyi elde edilebilir. Cerrahi olan işlemlerde gözaltında belirgin bir iz olmaz. Çünkü izler ya kirpik dibine gizlenir, ya da içerden atıldığı için hiçbir şekilde görünür olmaz.

Alt göz kapağı estetiğinde hafif bir ödem ve morluk oluşabilir, ancak bu birkaç gün içinde hızla yüzü terk eder. İyileşme döneminden sonra yüz çok daha genç ve fresh görünen bir ifadeye sahip olur.

Ameliyat öncesi

1- Kan sulandırıcı etkisi bulunan bütün ilaçları (aspirin, coraspin, coumadin v.s.) 1 hafta öncesinden kesmeniz gerekir.

2- Kanamayı arttırıcı özelliği bulunan bütün vitamin, besin katkısı ve bitki çaylarını 3 gün öncesinden kesmeniz gerekir.

3- Sakin ve dinlenmiş, kararlı bir ruh hali içerisinde ameliyata girmelisiniz.

Ameliyat

Alt kapak ameliyatı genellikle genel anestezi altında tercih edilir.

Alt göz kapak ameliyatı, tek başına yapıldığında yaklaşık 2 saat kadar sürer. Kirpik diplerinden yapılan kesi ile başlanır. Eğer sadece yağ dokuya ufak müdahaleler yapılacaksa, göz kapağının iç tarafından da girilebilir.

Cilt ve kas doku beraber kaldırılır. Fıtıklaşan yağ doku bölgesine ulaşılır. Gerekli kısımlar çıkartılır. Gerekli kısımlar ise, göz torbalarının hemen altında yer alan çukur bölgeyi düzeltmek amacı ile yeri değiştirilir.

Fazla cilt ve kas doku çıkartılır. Göz kapağı iyileşirken aşağı doğru sarkmasını engellemek amacıyla, kas doku yukarı doğru asılır. Bu manevra göze bir miktar badem şekli de verecektir. Daha sonra dikişler konur ve pansuman yapılır.

Ameliyat Sonrası

İlk bir kaç gün şişme ve hafif morarma normaldir. Yaklaşık 3. günden sonra gerilemeye başlar. 6 veya duruma göre 7. gün dikişler alınır. 8. günden sonra aksi söylenmedikçe makyaj serbest bırakılır.

Göz altı bölgesi hızla düzelerek 1. ayda normalleşir. Fakat tam anlamıyla ameliyatın oturması daha uzun süreyi aşabilir.

Ne kadar iz kalacak?

Göz ve göz kapağı estetiğinde en sık sorulan soru her zaman izler hakkında olur. Ben üst kapaktaki izi, gözü açıp kaparken oluşan katlantı yerine gizliyorum. Bu yüzden iyileşme döneminin ardından makyajsız bile olsanız üst kapaktaki iz, siz ya da başka biri tarafından görünür olmuyor. Özellikle sigara kullanmayan hastalarda bu izler çok daha silik ve belirsiz bir şekilde iyileşme gösterir.

Gözaltlarında ise izler ya içerden yapılır, ya da kirpik dibine gizlenir. Bu yüzden alt kısımlarda iz görünmesi söz konusu değildir.

İyileşme Dönemi

Göz ve göz kapağı estetiğinde operasyon sonunda hastanın göz üstü ve altında ince kısa bantlar olur. Ameliyattan sonra 2 gün boyunca aralıklı olarak buz uygulanır ve hastanın bu süre boyunca 2 yastık kullanarak dik bir pozisyonda yatış yapması istenir. Bu işlemden sonra hastayı bekleyen zorlu ve uzun bir iyileşme dönemi yoktur. Hasta 1 gün dinlendikten sonra rahatlıkla sosyal yaşantısına dönebilir.

Oluşan morluk ve ödemler 1 hafta içinde çok büyük oranda kaybolarak yüzü terk eder. 6. gün dikişler alınır, 7. Gün rahatlıkla yeniden makyaj yapılabilir.

Ameliyattan sonra belirgin ve kırmızı olan dikiş yerleri iyileşme döneminin ardından giderek belirsizleşerek iyileşir. Ödemlerin de çözülmesiyle beraber göz üstü ve altı tamamen fazla deri ve torbalanmalarından arınmış bir şekilde düz ve gergin olur. Bu yüze çok daha canlı, fresh ve genç bir ifade verir.

 

 

Göz Kapağı Estetiği VideosuDoktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
TelefonBakış Estetiği

Bakış Estetiği Gözler sadece dünyaya açılan pencere değil, aynı zamanda yüzdeki güzellik algısının da temeli. İletişim kurarken bıraktığınız etkinin çok büyük bir oranı, gözlerdeki ifade ile oluşuyor. Göz ve çevresini cerrahi yöntemlerle daha genç kılmak yeni değil, peki şimdi size bakış esteti...

Göz Kapağı Estetiğinde Neden Plastik Cerrah Tercih Edilmeli?

Göz Kapağı Estetiğinde Neden Plastik Cerrah Tercih Edilmeli? Göz kapağı estetiği, tahmin edilenin aksine sadece üst kapakları içermez. Alt göz kapakları, kaşlar, üst ve alt kapakların iç ve dış kısımlardaki birleşim bölgeleri (kantus) de göz kapağı estetiğine dahildir.

Göz Kapağı Estetiği Komplikasyonları

Göz Kapağı Estetiği Komplikasyonları Göz kapağı, sadece üst göz kapaktan ibaret değildir. Alt göz kapağı, kaşlar, kirpikler, kıkırdak yapılar, gözü kırpıştırmaya yarayan kas doku, destek ve kemiğe bağlayıcı bağ dokular bu harika ve karmaşık yapıyı oluşturur. Göz kapağı estetiğinde tüm bu yapı bütünü oluşturan parçal...

Göz Kapağı Estetiğinde Dolgu

Göz Kapağı Estetiğinde Dolgu Bu konuyu alt ve üst göz kapağı estetiği olarak ikiye ayıralım. İlk önce üst göz kapak estetiğinde dolgunun yerinden bahsedelim.

Memnun Kalınmayan Bir Göz Estetiği Düzeltilebilir Mi?

Memnun Kalınmayan Bir Göz Estetiği Düzeltilebilir Mi? Üst göz kapağı estetiği son aylarda artan bir taleple estetik cerrahi işlemler arasındaki popüleritesini giderek arttırdı. Bunu destekleyen birçok neden oldu. Bir dönem üst göz kapağı estetiğinin sigorta kapsamına alınması bu nedenlerin başında sayılabilir. ...

Bir Alt Göz Kapağı Estetiği Komplikasyonu Olarak Ektropion

Bir Alt Göz Kapağı Estetiği Komplikasyonu Olarak Ektropion Alt göz kapağında mevcut cilt ve yağ doku fazlası, göz torbaları olarak ortaya çıkar. Bu deformite, daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. Özellikle sabahları ve yorgun olduğunuzda belirginleşen bu durumdan kurtulmak istediğinizde, alt göz kapağı estetiği uygun bir çözümdür....

Dolgu ile yenilenin

Dolgu ile yenilenin Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel, dolgunun kullanım alanları ve uygulaması hakkında en çok merak edilenler hususunda bilgiler verdi. Dolgunun çoğu zaman botoks ile aynıymış gibi algılandığını belirten Op. Dr. Demirel, "Oysa etkileri birbirinden tamamen bağı...

GÖZ ESTETİĞİNDE KAŞ AYRINTISI

GÖZ ESTETİĞİNDE KAŞ AYRINTISI Kaş ve gözü birbiri ile ortak iş yapan bir takım arkadaşı gibi düşünebilirsiniz. Takımdakilerden biri kötü işe yaparsa, bu diğerinin performansını da etkiler. Kaş ve göz arasındaki uyum, aslında gerçek bir takım işidir.

GÖZ ESTETİĞİ SONRASI RÖTUŞLAR

GÖZ ESTETİĞİ SONRASI RÖTUŞLAR Göz kapağı estetiği adımları kişiye göre belirlenecek tamamen butik bir işlemdir. Yapılacak çok çeşitli hamle, uygulanacak çok fazla sayıda işlem vardır.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ SONRASI İŞLER YOLUNDA GİTMEDİĞİNDE…

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ SONRASI İŞLER YOLUNDA GİTMEDİĞİNDE… Üst kapaktaki fazla cilt, düşük kaşlar, gevşemiş cilt dokusu, göz altlarında oluşan torbalanmalar ya da çukurluklar, göz küresine bir oyuk görünümü veren yağ yoksunluğu, sizi yaşlı ve yorgun gösteren koyu renkli göz altları.

ALT GÖZ KAPAĞI NERESİDİR?

ALT GÖZ KAPAĞI NERESİDİR? Alt göz kapağı, alt kirpik dibinden başlayarak elmacık kemiğinin başladığı yere dek devam eden, ince ve hassas ciltli olan gözaltı bölgesidir. Birçok hasta üst göz kapağındaki fazlalığa öylesine takılmıştır ki, alt kapaktaki problemi görmez.

DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI AMELİYATI

DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI AMELİYATI Göz kapağındaki düşüklük yaşlanmaya bağlı olarak, ya da genetik faktörler sebebiyle daha erken yaşlarda görülebilir. Düşük gözler kişiyi olduğundan daha yorgun, cansız ve yaşlı gösterir. Üstelik kadınlar için makyajla da kapanmaz. Aksine makyaj cilt fazlalığı olan düşük gözlerde ...

GÖZ ALTI TORBALARI AMELİYATI

GÖZ ALTI TORBALARI AMELİYATI Ne kadar dinlenmiş olursanız olun, gözaltı torbalarınız varsa o yorgun ve cansız ifadeyi yüzden silip atmak neredeyse imkansızdır. Bu torbalanmalar şiş görünür, bu yüzden göz şeklinizi de olduğundan daha ufak gösterir. Alkol, stresli yaşam, uykusuzluk ve çeşitli ilaç kullanımına ...

TEK TARAFLI DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

TEK TARAFLI DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ Yapmış olduğumuz estetik amaçlı işlemlerin yanı sıra, bir o kadar da rekonstrüktif yani tedavi amaçlı işlemler de var. Bunların kimisi doğuştan gelen deformiteler olabilir, kimisi de kaza ya da çeşitli travmalar sebebiyle sonradan oluşabilir. Söz konusu göz kapağı estetiği olunca...

GÖZALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

GÖZALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER? Gözlerin altında oluşan koyu renkli halkalar sadece kadınların değil, erkeklerin de kabusudur. Kadınlar göz altlarında oluşan bu morlukları kapatıcı ve pudralar yardımıyla bir miktar gizleyebilseler de, erkeklerde koyu renkli göz altları kişiyi gerek sosyal gerekse psikolojik açı...

Ektropion Nedir? Cerrahi Ameliyat İle Düzeltilebilir mi?

Ektropion Nedir? Cerrahi Ameliyat İle Düzeltilebilir mi? Ektropion Nedir? Cerrahi Ameliyat İle Düzeltilebilir mi? Tedavi süreci nasıldır ve kaç yaşından itibaren ameliyat yapılabilinir hakkında tüm sorularınızın cevapları

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Yanma Batma Şikayeti

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Yanma Batma Şikayeti Göz kapağı estetiği sonrası yanma batma şikayeti yaşıyorsanız bunun sebepleri ve nasıl giderileceği ile ilgili bu makalemiz dikkatinizi çekebilir.

göz kapağı estetiği
TANITIM FİLMLERİMİZ