GÖZ ESTETİĞİNDE KAŞ AYRINTISI

Kaş ve gözü birbiri ile ortak iş yapan bir takım arkadaşı gibi düşünebilirsiniz. Takımdakilerden biri kötü işe yaparsa, bu diğerinin performansını da etkiler. Kaş ve göz arasındaki uyum, aslında gerçek bir takım işidir. Birbirlerini hem pozitif, hem de negatif anlamda etkiler.

Daha çarpıcı, daha genç ve canlı görünen bakışları bugün sahip olduğumuz estetik uygulamalar ve cerrahi tekniklerle yakalayabilmemiz mümkün. Ancak eğer kaşlarda da çeşitli estetik kusurlar mevcutsa, göz ne kadar iyi görünürse görünsün ifade yine de bundan olumsuz olarak etkilenir.

Peki kaşlarda ne gibi estetik kusurlar olabilir?

  • Kaşlar olması gereken pozisyondan çok daha düşük bir yerde olabilir. Bu durum bakışları kısar. Göz kapağı mesafesini daraltır.
  • Kaşlar gereğinden fazla kalkık olabilir. Bu da yüze şaşkın ve yaşlı bir ifade verir.
  • Kaşlar kıl bakımından yoksun olabilir.
  • Kaşların altındaki cilt daha önceki tatuaj işlemlerinden dolayı yeşermiş, kızarmış ya da grimsi bir renk almış olabilir. Bu kötü boyaların renk değiştirmesi yüze doğal olmayan bir görüntü verir.
  • Normalinden fazla kalın, gür kaşlar kişiye daha katı bir ifade verebilir.

Bu kusurlar için neler yapılabilir?

  • Düşük kaşlar için endoskopik kaş kaldırma işlemi yapılabilir. Daha kısa vadede çözüm için botoks ile kaş uçları kaldırılabilir. Böylece daha açık bakışlar elde edilebilir.
  • Yine haddinden fazla kalkık olan kaşlar bir miktar indirmek için ters kasa uygulanacak botokstan yardım alınabilir.
  • Kıl bakımından yoksun kaşlar için kaş ekimi ya da mikropigmentasyon gibi işlemler yapılabilir.
  • Rengi değişen kötü uygulamalar için bunları silme işlemleri mevcuttur. Ancak bunlar hem zor, hem de uzun süren uygulamalardır. Bu sebeple kaşa şekil vermek için seçilecek olan merkeze ve kullanılacak olan boyaya çok dikkat edilmelidir. 

 

Kaşların Şekli de önemli

Tüm bu saydıklarımızın yanı sıra, kaşın şekli de ifade için oldukça önemlidir. Yay gibi, açılı, kavisli ya da düz şekilde kaşlar olabilir. Kaşın başlangıç ve bitiş yerinin de yüz ile uyum içinde olması gerekir. Fazla uzun kaşlar gözü daha düşük gösterebilir. Kaşların her zaman bitiş yeri, başlangıç yerinden daha yüksekte olmalıdır.

GÖZ, ESTETİĞİNDE, KAŞ, AYRINTISI


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ