GÖZ ESTETİĞİ SONRASI RÖTUŞLAR

Göz kapağı estetiği adımları kişiye göre belirlenecek tamamen butik bir işlemdir. Yapılacak çok çeşitli hamle, uygulanacak çok fazla sayıda işlem vardır. Her hastaya hangi adımların uygulanacağı, deneyimli bir plastik cerrahın detaylı muayenesi sonrasında belirlenir. Bugün sahip olduğumuz yöntem ve uygulamalarla üst kapaktaki fazlalığı yok edebilir, çukur gözleri daha genç gösterebilir, gözaltındaki koyu renkli görüntüyü açabilir, alt kısımlardaki yağ fıtıklaşmalarını dağıtabilir, göz çevresindeki kırışıklıkları yok edebilir veya oluşan yağ bezelerini alabiliriz.

Birden fazla probleme sahip hastalarda, kimi zaman göz ve çevresini toparlamak için sadece alt ve üst göz kapağı estetiği yeterli olmayabilir. Peki böyle durumlarda ne yapılabilir?

 

Göz estetiği sonrası ek müdahaleler

Bu başlığa cilt kalitesi arttırıcı işlemleri sayabiliriz. Yapılan operasyonu bir adım ötesine taşıyabilecek kalitede bir cilt sahibi olmak için elimizde birçok silah var.

1- PRP: Kendi kanınızdan 10 cc kadar alınarak, kısımlarına ayrılır. İçine aktive edici serumlar eklenir ve elimizde trombosit ve büyüme faktörleri içeren bir kısım kalır. Bu sıvının, cilde zerk edildiğinde veya maske uygulandığında birçok faydası görülmüştür. Daha canlı, yumuşak, dokunması hoş bir cilt yaratır. Varolan iyileşme sürecini hızlandırır. İnce kırışıklıkları yarattığı ödem sayesinde görünürlüğünü azaltır. Cilt kalitesini arttırarak, gözaltı morluk probleminde olumlu etkiler sağlar.

2- Laser: Birçok çeşidi ile bu teknoloji; cilt pürüzlerinin giderilmesi, lekelerin tedavisi, gözaltı morlukların azaltılması, aktif akne veya akne izlerinin giderilmesinde çok olumlu etkileri vardır.

3- Dermapen: Mikroiğneleme tekniği ile cildin kendi kendini iyileştirme kapasitesini arttırır. Cihaz, saniyede dikey olarak 60 tane atış yaparak, çeşitli derinliklerde cilde batırdığı mikro iğneler ile iş görür. 3 seans sonucunda, porların azaldığı, cilt parlaklığı ve ışıltısının arttığı, cilt renginin tonajının sabitlendiği etkileri gözükür.

4- Botulinum: Halk arasında botox olarak bilinen bu uygulama ile, istenmeyen mimik çizgileri azalmaktadır. Fonksiyonel mikrobotox tedavisi ile de, bakışlarda dinginlik, feminenlik yakalanabilmektedir.

 

İyileşme Dönemi

Göz kapağı estetiği çok hızlı iyileşen ve iyi sonuç veren bir işlemdir. Cerrahi olarak yapılan ameliyatın iyileşme süresi ortalama 7 gün sürer. Dikişler alındıktan sonra hasta 8. gün yeniden makyaj yapmaya başlayabilir.

Göz estetiği sonrası lazer ile yapılan müdahalelerde ise kişiyi sosyal hayattan kısıtlayacak bir iyileşme dönemi yoktur. Yine ışık dolgusu ya da botoks gibi yan işlemlerde de hasta bu uygulamaların yapıldığı gün hiçbir iz ve ağrı olmadan sosyal yaşamına geri dönebilir.

 

Nelere dikkat edilmeli?

Cerrahi olarak yapılan göz kapağı estetiği sonrası hasta uzun süre televizyon izlemek ya da kitap okumak gibi gözü yoracak etkinliklerden ilk 3 gün boyunca kaçınmalıdır. Bu süreçte göze yapılan buz kompresleri de şişliklerin daha hızlı inmesine yardımcı olur.

Göz kapağı estetiği sonrası sigara içmek başarıya atılmış bir çelme gibidir. Bazen tek bir sigara bile cerrahın bütün emeklerini, hastanın bütün sabrını boşa çıkarabilir. Duman direk olarak göze temas edebileceğinden,enfeksiyon oluşabilir ya da yaralar daha geç ve izli bir şekilde kapanabilir. Tüm bunları yaşamamak için göz kapağı estetiği sonrası hekiminizin uygun gördüğü tarih boyunca sigaradan uzak durulması gereklidir. 

GÖZ, ESTETİĞİ, SONRASI, RÖTUŞLAR


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ