GÖBEK YAĞI ALDIRMA

Göbek; bebeklerde göbek bağının düşmesinden sonra karnın ortasında oluşan çukur bölgeye verilen addır. Göbek sözcüğü ile özellikle karın bölgesi kilolu olan kişilerde göbek deliğinin etrafındaki bölge de kastedilir.

Bu bölge hareketsiz bir yaşam, kötü beslenme ve çeşitli hormonal sebepler yüzünden kimi zaman gereğinden fazla yağlanabilir. Böyle durumlarda yağ alma yani Liposuction yöntemi ile bölgeyi fazla yağdan temizlemek mümkündür.

Yağ alma yani Liposuction ameliyatlarında temel prensip, ince bir kanülle problemli bölgeye girilerek fazla yağın bir vakumlama sistemi ile bölgeden çekilmesine dayanır. İleri yağ alma yöntemleri olan Ultrasonik Liposuction (vaser liposuction) tekniklerinde tek seferde daha çok yağ alabilme ve bu yağları tıpkı bir dolgu maddesi gibi kişinin bedeninde kullanabilme imkanı da vardır.

Liposuction ameliyatlarından sonra diyete devam etmek başarıyı korumak için oldukça önemlidir. Ameliyat genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Belirlenmiş yerlerden birer cm’lik kesilerle girilerek liposuction sıvısı verilir daha sonra bu sıvı erimiş yağ dokusu ile beraber vücut dışına alınır. Kanül seçimi oldukça önemlidir. Piyasada şu anda mevcut kanüllerin çoğu atravmatik ve uygundur. Ne kadar küçük ve ince kanül seçilirse o kadar iyi sonuç alınır. Fakat ince kanüller ameliyat süresini önemli miktarda uzatmaktadır. Operasyona özel korseler giydirilerek son verilir. Hasta ertesi gün işine döner, korselerin 15 gün kadar kalması faydalı olur. Birkaç ay sonra tamamlayıcı olarak kavitasyon, lpg gibi yöntemler uygulanabilir.

GÖBEK YAĞI ALDIRMA, GÖBEK, YAĞI, ALDIRMA


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ