Gebelik sonrası estetik

9 ay boyunca kimi zaman zor, kimi zaman güzel günler geçirerek evlat sahibi olan annelerin artık eski formlarına kavuşmak için yeni bir trendleri var. Gebelik Sonrası Estetik artık birçok kadın tarafından tercih edilen bir akım haline geldi. İşte annelerin, hamilelik öncesi formlarına daha kolay kavuşmalarını sağlayan “Gebelik Sonrası Estetik” ve detayları…
 

9 ay boyunca kimi zaman güzel, kimi zaman zor günler geçirerek dünyaya çok sağlıklı bir bebek getirdiniz. Elbette ki, onun sapasağlam olarak nefes alabildiğini görmek her şeye değerdi. Ancak yine de şu gebelik sonrası vücudunuzda meydana gelen deformasyonlar da olmasa ne kadar iyi olurdu… Belki gereğinden fazla kilo aldınız, belki sezaryen sonrası karın bölgenizde sarkma ve fazlalıklar kaldı, belki de hamilelikle birlikte genişlemeye meyilli olan kalça ve basen bölgeniz 2 beden birden genişledi. Yeni doğum yapan annelerin bebeklerinin sağlıklarından başka düşünmeleri gereken problem yok. Çünkü ileri plastik cerrahi yöntemlerinde “Gebelik Sonrası Estetik” ile hamilelik döneminin sizde bıraktığı deformasyonlardan kurtulmak mümkün. Birçok kadın tarafından tercih edilen ve giderek popüler bir trend haline gelen gebelik sonrası estetikleri, Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel’e sorduk.


Gebelik sürecini fiziksel bir bombardımana benzeten Op. Dr. Mert Demirel; anne adayını tam bir fiziksel ve kimyasal bombardımana tutar. Hormonlar ve fiziksel etkiler, ne yazık ki sadece bebeğin daha iyi gelişmesini sağlamaz. Karmaşık hormonal bombardıman, anne cildini gevşetir, eklem bağlarını zayıflatır ve ciltte koyu lekelenmeler bırakır. Emzirmeye bağlı olarak göğüslerin içi boşalır ve formunu yitirir. Karın derisi belki de gebelik döneminden en çok etkilenen bölgedir. Cilt altı dokuda gerilmeye bağlı olarak kolajen lifler birbirinden ayrılır. Bu dış yüzeyden "çatlak" olarak gözükür. Ayrıca karın kaslarından başlayarak tüm karın duvarı dokusu hasar görüp gevşer. 
 

Yukarıda saydığımız tüm bu problemler, elbette bebeğinizin bir gülüşü ile umursanmaz  hale gelir. Ancak biz yine de anneyi, gebelik sonrası dönemde yalnız bırakmıyoruz. Annenin bu dönemi psikolojik olarak iyi atlatabilmesi için kendini iyi ve mutlu hissetmesi çok önemli. Birçok kadın doğum sonrası kendini fiziksel olarak iyi hissetmediği için, bu dönemi daha mutsuz geçirebiliyor. Günümüzde birçok anne, emzirme dönemi sona erdiğinde “Gebelik Sonrası Estetik” ile eski formuna daha kolay bir şekilde kavuşabiliyor. Bu operasyonların zamanlaması için çoğunlukla süt verme işleminin tamamlanmasını tavsiye ediyoruz. Ancak yine de en doğru zamanlama için anne adayının tüm özelliklerini göz önüne alarak estetik cerrah görüşü alınmalıdır. Burada önceliklere göre bir karar mekanizması oluşur. Her bir işlem için ayrı zamanlama planlanabilir. Operasyonlar tek tek yapılabileceği gibi, zaman ve maddi açıdan avantaj sağlayan kombine bir şekilde bir kaçı birden de yapılabilir.
 

Peki anne adaylarının eski formuna dönmesini hızlandıran bu işlemler nedir, gelin onları sıralayalım.

1 - Yüz cildi için leke tedavisi (Kimyasal Peeling, CO2fraksiyone Laser uygulaması)
2 - Gevşemiş yüz cildine askılama işlemleri (Siluette soft uygulaması, örümcek ağı PDO FTC)
3 - Göğüsler için toparlama, dikleştirme ve belki küçültme 
4- Bölgesel yağlanmalar için Laser Liposuction 
5- Karın gevşekliği için özel korse yöntemi ile karın germe operasyonu
6- Ve tabii ki anneler için özel Diyet.

Bu operasyonları birçok annenin kombine yani birkaç işlemin tek seferde gerçekleşecek şekilde tercih etmesi, daha kısa bir iyileşme süresi sunar. Bu durumda da annenin, bebeğinden ayrı kaldığı süre minimuma iner.

Gebelik Sonrası Estetiklerde, annelerin ne istediğini çok iyi analiz etmeleri ve tüm istek ve sorularını en ince detaylarına kadar plastik cerrah ile görüşmeleri gerekir. Temel olarak hamileliğin oluşturacağı problemleri net olarak görmek, bu problemlerin çözümü için doğru karar verilmesini sağlar. Ve estetik cerrahide doğru karar, sonucu en çok etkileyen süreçtir.

 

Gebelik sonrası estetik, Gebelik, sonrası, estetik


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ