ESTETİK CERRAHİ

Estetik Cerrahi tanım olarak; hekimliğin kusurlu organları cerrahi olarak düzeltmeyi konu alan dalıdır. Ancak estetik cerrahide bugün geldiğimiz noktada sadece kusurlu olan organları tedavi etmiyoruz. Artık kişiye daha yüksek özgüvenli bir yaşamın kapılarını açabilecek çeşitli fiziksel değişiklikleri ileri bir cerrahi alt yapı ile yapabilmekteyiz. Dolayısıyla estetik cerrahi bugün hem doğuştan hem de sonradan oluşan organ kusurlarını tedavi etmekte, hem de kişiye daha güzel görünebileceği ve hissedebileceği değişimlerin kapısını açmaktadır.

Bu değişimler ilk başta fiziksel olarak görülse de asıl etkisi kişiye psikolojik olarak verdiği özgüven ve mutluluktur. Birey aynaya baktığında iyi hissederse, mutlu olur. Bu mutluluk da hayatın her evresinde çok daha verimli ve pozitif bir etki sağlar. Özgüveni yüksek kişiler gerek sosyal ortamlarında, gerek iş gerekse özel yaşamlarında her zaman bu sağlam özgüvenin artılarını yaşar.

İşte estetik cerrahide bizim hedeflediğimiz; her zaman aynaya bakan kişiye kendini daha iyi ve güzel hissettirmektir.

Peki güzel nedir?

İşte cevabı tam bir keşmekeş olan bu soru, bizim işimizin tam merkezindedir. Biz her zaman tek bir güzellik kavramı olmadığını ve güzelliğin bir bütün olduğunu savunuruz. Bir buruna tek başına güzel denebilir ancak bir yüze güzel diyebilmek için; o burunu tamamlayan çene kavisine, elmacık kemiklerinin çıkıklığına, yüz simetrisine ve kaş pozisyonlarını da ele almak gerekir. Dolayısıyla güzellik bir bütündür ve bu bütünü oluşturan zincirin her halkası kişisel bir şekilde ele alınır.

Yine yaşadığınız çevre, mesleğiniz, karakterinize göre güzelliğin tanımı farklılık gösterebilir. Güzele ulaşırken her zaman doğaldan yana olmak ve “yapılmamış gibi” olan sonuçları hedeflemek, kişisel olarak oldukça önem verdiğimiz bir konudur.

Vücutta deforme olmuş tüm organlar estetik cerrahinin yardımıyla daha iyi bir görüntüye kavuşturulabilir. Büyük değişimler yapılabilir, ya da ameliyatsız küçük dokunuşlar ile kimi zaman bir illüzyon yaratılarak oldukça yüz güldüren belirgin sonuçlara ulaşılabilir. 

ESTETİK CERRAHİ, ESTETİK, CERRAHİ


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
TelefonYüz Estetiği

Yüz Estetiği YÜZ ESTETİĞİ "İçinin güzelliği yüzünden belli oluyor" derler. Kasıt her güzel veya yakışıklı olanın, iyi bir insan olduğunu vurgulamak değildir elbette. Belirtilmek istenen, yüzün ifade ettiği şeylerin aslında kimliğimizin çoğunu oluşturduğu gerçeğidir. O yüzden, esteti...

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği Göğüs estetiği konusunda, büyütme, küçültme, toparlama gibi başlıklar altında web sitemde açıklamaya çalıştım. Unutmayın en doğru bilgi ancak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanına danışılarak elde edilir.

Gövde Estetiği

Gövde Estetiği GÖVDE ESTETİĞİ Gövde boynumuzdan başlayıp aşağıda genital organlar hizasında sonlanan bölgeye verdiğimiz isimdir. Göğüs yani meme uzuvları da her ne kadar bu bölge içerisinde yer alsa da, bu konuyu göğüs estetiği başlığı altında işledik. Gövde bölgesi estetiğinde en sık t...

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ Genital bölge kadın ve erkekte üreme organlarına verilen isimdir. Ben erkek genitalyası ile ilgili işlemleri uygulamadığım için, sizlere kadın genital estetiği hakkında bilgi vereceğim. Kadın genitallerine yapılan işlemler uzun zamandan beri artık...

Ekstremite Estetiği

Ekstremite Estetiği Ekstremite kelimesi latince kollar ve bacak anlamına gelir. Alt ekstremite (bacaklar) ve üst ekstremite (kollar) olmak üzere 2 başlıkta incelenir. Ekstremite Cerrahisi günümüzün gelişmiş uygulamaları arasındadır.

Ünlülerin Estetik Doktoru Kim

Ünlülerin Estetik Doktoru Kim ünlülerin estetik doktoru kim sorusuna cevap bulabileceğiniz makalemizi okumanızı öneririz.

Yaralarım Neden Kötü İyileşiyor

Yaralarım Neden Kötü İyileşiyor Estetik yara tedavisi, yara iyileşme süreci ve kötü iyileşen yaralar nasıl iyi iyileşir hakkında estetik ve plastik cerrah Op. Dr. Mert Demirel Anlatıyor

Ameliyatsız Meme Küçültme

Ameliyatsız Meme Küçültme meme küçültmenin ameliyatsız bir çözümü var mı? Meme büyüklüğü problemi, sahipleri için hem konforsuz bir yaşam, hem de giderek artan bir takım sağlık problemleri demektir.

Estetik Cerrahi Evliliği Kurtarmaz

Estetik Cerrahi Evliliği Kurtarmaz Değişim bir adım atmakla, yani karar vermekle başlar. Bu karar anı, yıllardır beyinde dönüp dolaşan bir düşüncenin ürünü de olabilir, aniden belirmiş bir gereklilik sonucu da olabilir.

Yüz Germe ( Face-Lift )

Yüz germe yani face-lift, yaşlanan yüzü en çok değiştiren işlemdir. Daha önce yaşlanan yüz konusunda ayrıntılı olarak ta anlattığım üzere, yaşlanan yüzün bir çok komponenti vardır.

TANITIM FİLMLERİMİZ