ESTETİK AMELİYATLAR İÇİN EN UYGUN MEVSİM

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir değişim var. Belki daha ince bir bel ve kum saati şeklinde bir siluet için Liposuction ( yağ alma), belki daha büyük göğüsler için meme protezi estetiği, belki de daha iyi görünen bir burun için Rinoplasti (burun estetiği). Ya da kim bilir, belki de hepsi birden…

Maddi olarak bu operasyon için hazırsınız. İyileşme dönemi için zamanınız var. Sağlığınız tüm bu ameliyatlar için uygun. Peki içinde bulunduğumuz mevsim, bu operasyonları geçirmek için doğru zaman mı?

Estetik operasyonlar hangi mevsimde yapılmalı?

Hayalini kurduğunuz değişim ne olursa olsun, şunu unutmamak gerekir ki, hava koşullarının iyileşmenize pozitif ya da negatif hiçbir katkısı olmayacaktır. Her operasyondan sonra evde dinlenmeniz için birkaç güne ihtiyacınız olacaktır. Hekimin uygun gördüğü bu süre sona erdiğinde kişi yeniden işine geri dönebilir. Ancak burada marjinal durumları madde dışı bırakmakta fayda var. Örneğin bir burun estetiğinden sonra açık havada, ağır işçilik yapan biri elbette yaz sıcağından ya da kış soğuğundan etkilenir. Ancak klimatize bir ortamdaki ofis çalışanı için operasyon sonrasında hangi mevsim olursa olsun, iyileşme süresinde bir değişim olmayacaktır.

Estetik operasyonlar her mevsim yapılabilir. En doğru zaman sizin iyileşme dönemi için zamanınızın olduğu, maddi durumunuzun ve psikolojinizin operasyon için hazır olduğu zamandır. Siz yatağınızda dinlenirken pencerenizin önünde kar yağması ya da güneş açması sadece göz seyrinizi değiştirir. İyileşme döneminiz her mevsimde aynı olacaktır.

ESTETİK, AMELİYATLAR, İÇİN, UYGUN, MEVSİM


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ