EN UCUZ ESTETİK OPERASYON

Hiç şüphesiz hayatta atacağımız her adımda işin maddi boyutu hepimizi yakından ilgilendiriyor. Estetik operasyonlarda çoğunlukla tercih sebebimiz olan düşük fiyatı şimdi birkaç farklı açıdan ele alalım…

  • Ameliyatlarda kullanılan implant, protez ve çeşitli tıbbi malzemeler çok ucuz ürünler değildir. Özellikle Amerikan FDA onayına sahip olan implant ve protezler piyasada üst fiyatlara satılır. Eğer çok düşük bir rakama bir operasyon geçiriyorsanız, büyük ihtimalle operasyon sırasında kullanılacak malzemeler düşük kaliteli olacaktır.
  • Operasyon fiyatını belirleyen bir diğer önemli etken ise; ameliyatın yapılacağı hastane. Her ne kadar ileri cerrahi yöntemlerle yapılan operasyonlar ehil ellerde güvenli olsa da, bir operasyon durumunda en düşük ihtimal dahilinde olan tüm riskler göz önüne alınmalıdır. Risk düşük de olsa, işlerin ters gitme durumunda tam teşekküllü bir hastanede olaylara müdahale edebilme hızı hayati önem taşır. Tam teşekküllü olmayan hastanelerde ya da tıp merkezi ünvanına sahip yerlerde yoğun bakım ünitesi olmadığında, hasta acil bir durumda en yakın yoğun bakım ünitesi olan kuruma ambulans ile sevk edilir. Oysa tam teşekküllü ve yoğun bakım ünitesi olan bir hastanede operasyon geçirdiğinizde acil durumda yapılması gereken müdahaleler çok daha hızlı uygulanacak ve bu da belki acil bir durumda hayatınızı kurtaracaktır.  Bu tip donanımlara sahip bir kurumda operasyon geçiriyor olmak, fiyatın biraz daha yüksek oluşunun nedenleri arasındadır.
  • Ödeyeceğiniz para, alacağınız hizmet ile doğru orantılıdır. Estetik cerrahide “sürümden kazanma” mantığı ile fiyatı düşük tutarak çok fazla kişiye tıbbi hizmet veren bir kurumda kontrol, pansuman ve öngörüşmeler için size ayrılan süreler de kısalacaktır. Operasyon sonrasında da danışmanlık, destek, görüş, bilgi alma için her ihtiyaç duyduğunuzda ulaşabileceğiniz bir görevli olsun istiyorsanız daha butik hizmet veren yerlerde fiyat politikası bir tık yukarıda olacaktır.
  • Ödeyeceğiniz fiyatın değerlendirmesini yaparken işlemi yapacak olan kişinin yetkinliğini de göz önüne almanız gerekir. Örneğin kolay olduğu düşünülen bir botoks için bile uygunluk dışı merkezlerde hekim olmayan kişilerin bu işi yaptığı sıkça basında yer almıştır. Botoksunuzu yapan kişi kim? Bir estetisyen mi, hekimlik diploması var mı? Sağlığınızın değerli olduğunu unutmayın. Onu kime emanet ettiğinizi mutlaka sorgulayın.
EN UCUZ ESTETİK OPERASYON, UCUZ, ESTETİK, OPERASYON


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ