EN İYİ YAĞ ALDIRMA YÖNTEMİ

 

Bölgesel fazlalıklar, yerleşmiş ve kümelenmiş yağlar çoğu zaman kişiyi mutsuz eder. Bu tip bölgesel yağlanma şikayetleri için öncelikle sağlıklı bir beslenme disiplini ve egzersiz rutini kazanmak gerekir. Hareketsiz yaşam ve sürekli karbonhidrat ve şeker ağırlıklı beslenmek fazla kilolara davetiye çıkarmak anlamına gelir.

 

Bir kişi eğer daha ince bir beden istiyorsa; öncelikle beslenme programını gözden geçirmelidir. Kilo vermek için formül yüzyıllardır aynıdır. Alınan kalori, harcanan kaloriden düşükse kişi kilo verir. Bunun için sosyal medyada büyük vaatlerde bulunarak sizi sağlığınızdan edebilecek tuzaklara ve içeriği belli olmayan haplara karşı kişinin dikkatli olması gerekir.

Kimi zaman da düzenli bir diyet ve egzersiz yerleşmiş yağların gitmesi için yeterli olmaz. Hani “ne yaparsam yapayım, şu yağlar bir türlü gitmiyor” dediğimiz yerleşmiş ve kümelenmiş bölgesel yağlar için artık  cerrahi yöntemlerin nimetlerinden de yararlanabiliyoruz.

Fakat en önemli konu, hastanın yaş, cilt, ciltaltı doku ve yağ dokusunun durumudur.

Şöyle örneklerle izah edebilirim. Genç bir hastanın, gergin ve kaliteli bir cilt ve ciltaltı dokusu var fakat yağ doku fazla; İşte bu hasta liposuctiondan en fazla yarar görecek hastadır. Yani yağ doku ciltaltından uzaklaştırıldığında, cilt genç ve gergin olduğu için hemen toparlayıverir.  Fakat hastanın cilt dokusu gevşek, ciltaltı bağ doku kuvvetsizse, liposuction sadece incelme sağlar. Yani gergin bir cilt vaad etmemektedir.

Liposuction yapılırken, cilt dokuyu daha kaliteli hale getirebilecek teknolojiler de mevcuttur. Bunlar ultrasonik güç, laser gücü, ısı gücü, infrasonik güç yardımlı cihazlardır.

Bu saydığım cihazlar, normal yani konvansiyonel liposuctiona göre üstün olmakla beraber mucize yaratmazlar. Sadece "olabileceğinin en iyisi" olur.

Liposuction için kimler uygun bir adaydır?

Yağ alma ameliyatları diyetine devam eden, incelmek ve kilo verme konusuna konsantre olmuş kişiler için uygun bir işlemdir. Liposuction asla bir kilo verme yöntemi değildir.

Liposuction‘ın motivasyon gücü

Kilo verme sürecinde yerleşmiş yağların vücuttan atılmasını sağladığı için, kişiye diyet konusunda oldukça yüksek bir motivasyon verir. Özellikle aşırı kilolu kişilerde egzersiz yapmak dizlere binen yük açısından zorlayıcı olabilir. Bu tip vakalarda düzenli diyete devam eden bir hasta, liposuction işleminden de fayda sağlayabilir.

Ayrıca fiziksel durumundan hoşnut olmadığı ve kendine güvensiz olduğu için spor salonuna gitmekte zorlanan kişiler için de bir destek sağlar. Liposuction ameliyatları spor ve diyet için motivasyon kaynağı olabilir

Ultrasonik Enerjili Liposuction’un farkı nedir?

Yüksek dalga boyunda oluşturulan ses dalgaları, titreşim oluşturur. Ve bazı frekanstaki dalgalar sadece belli tip maddeleri titreştirebilir. Bizim kullandığımız cihazda üretilen ultrasonik dalgalar sadece su dokusunda titreşim yaratır. Yağ hücresi içinde bulunan sıvılar bu titreşime maruz kalınca genleşir ve hücre zarını patlatır. Fakat bu titreşimler, sinir ve damarlara bir zarar veremez.

İşte bu seçici özelliği nedeniyle biz ultrason gücünü kullanmayı çok seviyoruz. İstediğimiz bölgelere uygulayarak buradaki yağ hücrelerinin patlamasını sağlıyoruz. sıvılaşan yağ dokuyu da, daha kolay bir biçimde vücut dışına alıyoruz.

Ultrasonik Liposuction'un avantajları

Yağ doku sıvı biçimde vücut dışına alındığı için;

  • Daha az travma yaratıyoruz.

Ultrason frekansı damar ve sinire etki etmediği için;

  • Daha az morarma, kanama oluyor
  • Hissizlik daha az oluyor.

Ultrason probunu çeşitli katmanlara ayrıntılı biçimde gezdirdiğimiz için;

  • daha çok yağ doku alabiliyoruz.

Ultrasonik güç bağ dokuda yara iyileşmesini uyardığı için;

Cilt liposuction işleminden sonra daha iyi toparlanmaktadır.

Liposuction Operasyonunda İyileşme Süreci

Ameliyat sırasında yağ alınan bölgede hafif morluklar ve ödemler oluşabilir. Bu ödemlerin çözülmesi zaman içinde gerçekleşir. Eğer hasta kanül giriş yerlerinin iyileşmesinden sonra bu bölgedeki kan akışını hareketlendirecek şekilde masaj yaparsa, ödemlerin daha hızlı çözülmesine yardımcı olabilir.

Hastanın operasyondan sonar düzenli olarak korse kullanması da iyileşme açısından oldukça önemlidir. Korse mutlaka hekiminizin belirttiği süre boyunca kullanılmalı ve belirli zamanlarda da kısa aralar verilerek cildin hava alınması sağlanmalıdır.

İşlem yapılan bölgeye krem ya da jel yardımıyla yer çekiminin aksi yönünde dairesel hareketlerle hafifçe bastırarak masajlar yapılabilir. Özellikle duş sonrası yapılan masajlar cilt altını daha iyi bir şekilde hareketlendirebilir. Kozmetik marketlerde satılan yumuşak dişli masaj başlıkları da kendi kendine masaj yapan hastalar için büyük kolaylık sağlayacaktır.

İyileşmeyi hızlandıran bir diğer etki de yürüyüş ve harekettir. Uzun süre hareketsiz kalan hastalarda ödemlerin çözülmesi ve geçmesi daha uzun bir döneme yayılır. Lütfen bu operasyondan sonar hekiminizin uygun gördüğü tarihten itibaren yürüyüşlere ve daha çok hareket ettiğiniz bir plana uymaya özen gösteriniz.

Liposuction sonrası nasıl besleneceğim?

Uzun zamandır size mutsuz eden bölgesel yağlarınızdan güvenilir bir yönteme kurtuldunuz. Tebrikler. Bundan sonar da kontrollü bir beslenme planı ile bu görüntüyü çok uzun süre muahafaza edebilirsiniz.

Bol su içtiğiniz, düşük karbonhidratlı ve yüksek proteinli bir beslenme size fayda sağlar. Sadece bir dönemlik şok diyetler değil, hayat boyu dengeli bir beslenme size sosyal yaşamda da daha mutlu ve pozitif yapacaktır.

Sabahları güne hamur işi ile başlamak yerine yumurta, peynir ve yeşillik tüketmek, öğle yemeklerinde fast food’dan kaçınmak ve akşam yemeği saatlerinde ızgara etler, yeşil sebzeler ve salatalar tüketmek basit bir kaç adım arasında sayılabilir. Ayrıca akşam yemeğinizi mümkün olan en erken saatte tüketerek, geç vakitlerde atıştırma yapmamalısınız.

İYİ, YAĞ, ALDIRMA, YÖNTEMİ


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ