EN İYİ MEME ESTETİĞİ NE DEMEK?

En İyi Meme ( Göğüs ) Estetiği Ne Demek hakkında sizlerle detaylı bilgi paylaşmak istedik. Bu makalemiz size ihtiyacınız olan bilgiyi verecektir. Lütfen aklınıza takılan diğer soruları bize iletin. 

Estetik operasyonların çoğunda hastalar yüksek beklentiler içinde olur. "İstemek" çok kolay ve ucuz bir eylemdir. Bunu en tabii hakları olarak görürler. Fakat unutulmaması gereken en önemli nokta, vücudumuzun yaşayan hücrelerden oluştuğunu anlamamızdır. Bu hücreler belli bir düzen içerisinde bulunurlar.  Yapılan operasyonlar bu düzeni bozabilir. Dolayısı ile "iyi sonuç" ile "sağlık" arasında bir dengede durmak gerekir.

Meme Dikleştirme ve Küçültme Operasyonlarında Denge Çok Önemli

Özellikle meme dikleştirme ve küçültme operasyonları söz konusu olduğunda "denge" çok daha fazla önem kazanır. Bunun nedeni bu operasyonlarla meme yeni baştan oluşturulmasıdır.

Mantıklı yaklaşımlar ve ölçülü taleplerde bulunmayan bir hasta, operasyon sürecini gerçeklikten uzaklaştırabilir, hatta tehlikeye atabilir.

Her birey özeldir ve herkes en iyisini hak eder. Peki söz konusu estetik operasyon olduğunda herkes için “en iyi” nin sınırları nedir?

Bu sorunun cevabını verirken, mutlaka hastanın mevcut durumu göz önüne alınarak kıyaslama yapılır. Örneğin içi boşalmış, fazlaca deforme olmuş bir meme için ulaşılabilecek “en iyi” sonuçta mutlaka operasyondan kalma izler olacaktır. Ya da meme kaybı durumlarında, rekonstrüktif (onarım) amaçlı yapılan meme estetiğinde kimi zaman ufak asimetriler kalabilir. Bunları düzeltmek için yapılan ikinci operasyonda, eldeki kazancı da kaybetmek bir risk faktörüdür. Ya da izleri göz önüne alarak memenin kazandığı dik ve formlu görüntüyü görmezden gelmek, hem hasta hem de hekim için kayıp oluşturur.

Cerrahi operasyonlardan sonra sonucu değerlendirmek için bir başkasının öncesini ve sonrasını değil, kendi öncenizi kıyas almalısınız. Örneğin sadece protez ile dikleştirme yapılan bir hasta ile; meme dikleştirme yapılan bir hastanın görüntüsünün aynı olması beklenemez. Ya da her dikleştirme operasyonundan sonra da, alınan sonuç her hastada aynı olmaz. Özellikle sigara içen bireylerde daha yavaş ve daha izli bir iyileşme görülebilir. Kimi hastalarda ödem sorunu ilk haftada ortadan kalkarken, kimi hastalarda ödemlerin dağılması 2-3 ay gibi bir zaman dilimine yayılabilir.

Kişinin sahip olabileceği “en iyi” ye ulaşmak için bazı durumlarda operasyon sonrasında ufak rötuşlar ya da lokal işlemler gerekebilir. İyiye ulaşma uzun bir süreçtir, bu süreçte hastanın sabır göstermesi ve hekiminin öneri ve tavsiyelerine kulak vermesi gerekir.

Göğüs Estetiği Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz. 

İYİ, MEME, ESTETİĞİ, DEMEK?


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ