DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI AMELİYATI

Göz kapağındaki düşüklük yaşlanmaya bağlı olarak, ya da genetik faktörler sebebiyle daha erken yaşlarda görülebilir. Düşük gözler kişiyi olduğundan daha yorgun, cansız ve yaşlı gösterir. Üstelik kadınlar için makyajla da kapanmaz. Aksine makyaj cilt fazlalığı olan düşük gözlerde topaklanır ve problem daha belirgin bir hale gelir. Düşük göz kapağının tedavisi; lokal anestezi altında yapılan “Düşük Göz Kapağı Ameliyatı” ile mümkündür. Kısa sürede iyileşen ve oldukça iyi sonuç veren bir işlemdir.

Üst göz kapağındaki fazlalığı ortalama 2 saat süren bir cerrahi girişim ile düzeltebilmek mümkündür. Bu cerrahi girişim, lokal anestezi altında uygulanacak kadar hafiftir ve oldukça iyi sonuç verir. Bu işlem eş zamanlı olarak hem üst kapaklara, hem de gözaltlarına uygulanabilir. Göz altılarına yapılan fazla derinin kesilerek çıkarılması değil, deri altındaki yağ fıtıklaşmalarının alınması ya da yayılması işlemidir. Çoğu kişi üst kapaktaki düşüklüğe takılır ve alt kısımdaki torbalanmayı görmez. Ancak eğer gözaltlarında da bir miktar deformite mevcutsa, hem üstlere hem de altlara birden müdahale edilmesi, iyileşme döneminin ardından gözlerdeki genç ve canlı ifadeyi çok daha iyi bir şekilde ortaya koyar.

Göz ve göz kapağı estetiğinde operasyon sonunda hastanın göz üstü ve altında ince kısa bantlar olur. Ameliyattan sonra 2 gün boyunca aralıklı olarak buz uygulanır ve hastanın bu süre boyunca 2 yastık kullanarak dik bir pozisyonda yatış yapması istenir. Bu işlemden sonra hastayı bekleyen zorlu ve uzun bir iyileşme dönemi yoktur. Hasta 1 gün dinlendikten sonra rahatlıkla sosyal yaşantısına dönebilir. Oluşan morluk ve ödemler 1 hafta içinde çok büyük oranda kaybolarak yüzü terk eder. 6. ya da 7. gün dikişler alınır, dikişler alındıktan hemen sonra yeniden makyaj yapılabilir.

Ameliyattan sonra belirgin ve kırmızı olan dikiş yerleri iyileşme döneminin ardından giderek belirsizleşerek iyileşir. Ödemlerin de çözülmesiyle beraber göz üstü ve altı tamamen fazla deri ve torbalanmalarından arınmış bir şekilde düz ve gergin olur. Bu yüze çok daha canlı, fresh ve genç bir ifade verir.

Pitosis

Gözler açık olduğunda, her iki göz kapağının da birbirinden farklı oranda göz küresini örterek asimetri oluşturduğu durumlara Pitosis denir. Pitosis problemi, ehil eller tarafından uygun şartlarda kolayca tedavi edilebilir. Lokal anestezi altında yapılacak kadar hafif bir işlemdir. Pitosis doğuştan olabileceği gibi, çeşitli travmatik nedenler ya da başarısız bir göz kapağı estetiği sonrasında da oluşabilir.

Üst ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Üst kapakta oluşan fazla cilt dokusu, ya da gözaltlarında oluşan torbalanma ve çöküklük gibi problemler “Üst ve Alt Göz Kapağı Estetiği “ işlemi ile oldukça başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Göz kapaklarındaki bu deformite sadece üst kapaklardaysa, işlem lokal olarak da tercih edilebilir. Kimi zaman bu işlemlere ek olarak yağ enjeksiyonu ya da dolgu gibi ek müdahaleler gerekebilir. Kişiye özel çözümlerin olduğu ve göz kapağı işlemlerinde bugün kişiyi mutsuz eden birçok problem kolay ve kısa bir iyileşme süresi ile çözüme kavuşabilir.

DÜŞÜK, GÖZ, KAPAĞI, AMELİYATI


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ